bugün

gezi parkına gidipde oradaki atmosferden, ambiyanstan, insanca kaynaşmadan, birliktelikten etkilenen yazarların anekdotlarıdır.
metroden çıkar çıkmaz çavbella.
kafamı atatürk heykeline çeviriyorum, atamın elinde üzerinde resmi olan türk bayrağı. çok etkileniyorum.
akm ye çeviriyorum kafamı; deniz den çarşıya bir uzun yol.
istiklal de öğretim görevlisi binler yürüyor, ellerde pankartlar. ortak tema çapulcu. dr. çapul, mr. çapul, çapul john...
her yer seyyar satıcı. düdük 1 lira, gaz maskesi ve şantiye baretinden, 5 tl ye tekilaya kadar ne ararsan var.
kapitalizmin simge markalarının duvarları grafiti dolu. camlar kırık. ağır kapitalistler yine kırılır diye camlarını dahi değiştirmemiş.
yer, duvar bas bas bağırıyor. protestoların haklı sesi olmuş siyah boyalar.
gezi parkı girişinde yan çevrilmiş bir polis aracı, iyi dileklerle, taleplerle vandalizmi değil, aksine halkça ve hakça yaşama taleplerini temsil ediyor.
gezi parkı genç dolu. ikram dolu. saygı ve muhabbet dolu.
bir şey daha zıp zıp zıpla, zıplamayan tayyip tir.
-anneanneler! anneleri alandan alın. bir yetkili.
bir taneside madem seçimleri her kaybeden gezi parkını birbirine katacak ülkeyi karıştıracak çağırın o atatürkü alsın getirdiği yere götürsün bu seçme ve seçilme hakkını .

hangi gavura özendiyse artık .

din ve inanç özgürlüğünüde alsın götürsün odtü ortada okullardan kovulan kızlar şahit kapatılan camiler ezana uzanan diller var nasıl olcak bu din ve inanç ögürlüğü ?

çağırın çağırın alsın götürsün bunları bunlar şimdiki atatürkçülere uymuyormuş kalın geliyormuş . adam ben laikim diyor polis taşlıyor adam ben laikim diyor naş örtülü kızları okullardan kovuyor .

takarlar senin laiklik anlayışına . laik diyoruz kafir değil he yanlış anlaşılmasın kafirlerin bir zamanlar yaptıklarını şimdi başkaları devralmış adeta başta bazı laikler tabi . bende diyorum bu laiklerle

kafirlerin arasından su sızmıyor neden acaba diye meğer zihniyet aynıymış yaşam tarzı aynıymış yemeler içmeler aynıymış yani senin anlayacağın bizim ki ermeni mahallesinde elif cüz aramak olmuş.

kafirliği bunlara bulaştırmışlar hemde baya bi bulaştırmışlar ki hala baş örtüsü ile mücadele ediyolar densizler . alemlere akmalar eğlenelim unutalım içelim güzelleşelim tabi tabi aynen böyle yaa

rakı gibisi yok , bi kereden bir şey olmaz bunlar tanıdık geldi dimi ? kafir şeytana uymuştur peki ya kafire uyan kime uymuştur ? vallahi allah a uymamıştır ben bunu bilirim . kime uyarsa uysun artık .

dikkat ederseniz zaten alayı kibirli hemde eşşekler gibi yaa mide bulantısı derecesinde ama hiç rahatsız olmuyorlar ilginç . şeytanda kibirine uymuştu kibir hiç iyi birşey değildir .

şeytana uymuş olanı gör şeytanı görmüş kadar olursun zaten kaldıki kibirini . direk mide bulantısı yaa öyle böyle değil . iğrenç iğrenç konuşmalar tepelerden bakmalar filan yani he .

ya ezandan rahatsız olanlar ? sanki ezan yeni icat edilmişte rahatsız olmuşlar ezan yüz yıllardır okunuyor bu ülkede hiç susmayacak bir davettir ezan icabet edersin yada etmessin sana kalmış .

ama şunuda bil emi %90 dan fazlası müslüman olan bir ülkede ezandan rahatsız olmak bikiniyle kutuplarda eskimolardan rahatsız olmaya benzer atarlar seni buzlu denize yani .

adama sormazlarmı orası türkiye orada yüz yıllardır ezan okunuyor sen ne b.k yemeye gittin ki orayada rahatsız oldun şanlısın ki seni delmemişler . nasıl saklandın ? diye ! arı kovanına burnunu sok

ama müslüman mahallesinde salyangoz satma ! yoksa o salyangozları alırlar senide alırlar senin hayallerinide alırlar umutlarınıda alırlar hoş olmaz yani tadın kaçar yani .

bu yaptıklarınız yanınıza kalmayacak yani .

nasıl bir atatürkleri varsa artık din düşmanı diyecem olmayacak .

gazi mustafa din düşmanı filan değildi hee çakma atatürkçüler size diyorum özellikle müslümanım diye geçinenleri kafirlere uymayın onlardan uzak durun .onların inkar edemeyeceği hiç bir şey yok anlatabildim mi ?

zamanı gelince sizi zaten hayda hayda satacaklar onların derdini biliosunuz daha dinsiz biri türkiye isterler ama kalmadı maalesef .

akıllı olun atatürkü dinsiz imansız cami kapatan baş örtüsüne savaş açmış ezana dil uzatmış bir olarak bellemeyin . kafirlere inanmayın yani . onlara inandınız mı bittiniz zaten biliyosunuz . müslüman olan laik sana diorum . onlarla aynı safda durmayın yani .

efendimizin bir hadisinde şöyle buyruluyor .

kim bir kavme özenip benzemeye çalışırsa onlardan dır .

batı özentilerini sen düşün bak .

gazi mustafa konya alaaddin camisini restore için inönüye emir veriyor fakat cehapeli inönü bunu sallamıyor tamda şimdiki cehape zihniyeti yani gazi mustafa ile alakaları yok .

cami kapanmış açılmış umurunda değil yani hee o derece bak . ama sorsan müslümandır hee .

her müslümanım diyene değil müslüman gibi yaşayana inanıcaksın tepeden tırnağa yani.

münafıklarında sıkıştığı zamanlarda ben mülsümanım dediğini söylememe gerek yok değil mi ?

kafirlerde söylüyor ben çoğu kez tanık oldum yani . utanmak duyusu olmadığı için onlarda sorun değil yani güncel şeyler yani onlar için yalanlarının piyasaya çıkması onlara söyleyecek uyduracak yalandan bol ne var ki zaten .

kim ne derse desin bizim için önemli olan her zaman allah ın ne dediğidir ne diyeceğidir .

yoksa insan dilinin kemiği yok akla geleni anında söyleyebilir mekanizma bu yani kontrolde olmadımı ahlakda olmadımı saygı sevgi olmadımı terbiye olmadımı düüşün artık gerisini sen düşün.