1. 1.
    (bkz: taksim gezi parkı)
    ... mavi balina hem de minik
  2. 2.
    Bu gun karşı konşumuz torunu ile gezmeden dönuyordu . Tam ben apartmandan çıkarken karşılaştık . Kadın torununa döndü ve dedi ki -Ablaya teşekkür et o ve arkadaşlari olmasaydı biz bugun parka gezmeye gidemezdik . iyi ki direnmişler . Allah korusun sakınsin hepsini -

Daha ne diyim ki ben sözlük ..
    6 -3 ... ah tamar
  3. 3.
    https://video.uludagsozluk.com/v/taksim-gezi-parkı-115971/

1 -1 ... plastic dreams
  4. 4.
    Kitap okuma eylemi ile başlayıp daha sonra pkk lı ve dhkpc li kışkırtıcı teröristler yüzünden kargaşaların yaşandığı park.
    3 ... efsane komutan
  5. 5.
    gezi parkı
    3 -6 ... dennishan
  6. 6.
    gezi, onu hak edenlerindır. Onu koruyanların ve koruyacaklarındır. Unutma, unutturma.
    4 -1 ... benhepburdayim
  7. 7.
    esas ismi ismet gezisiymiş bir zamanlar..
    -1 ... purp
  8. 8.
    başlarda hak verdiğim savunduğum bir direnişi olan park. ne yazık ki aralardaki pkk lı şerefsizleri temizlemede kimse yardımcı olmadı bize. Türk bayrağı Atatürk posteri vb envai çeşit milli kültür yakılırken kimse yanaşmadı bizimle dur demeye bizde yetemedik ve geri döndük evlerimize.
    5 -1 ... scientific mystery
  9. 9.
    hala pkk bayrakları açıldı da soğudum goygoyu yapanlar var bu park yüzünden! ülkenin hükümeti pkk ile görüşür, tavizler verir, ağırlar bir şey yok ama gezide pkk bayrağı açılmış auuuvvvv!
    1 -5 ... crossd
  10. 10.
    taksim civarında oturan insanların çevrecilerle el ele başlattığı direnişin sebebi olan park. direniş belli bir başarıya eriştikten sonra bir anda eli flamalı bir grup solcu ve pkk'lı belirmiş ve direnişi ele geçirmeye çalışmıştır..

bendenizin bu kürt istilasıyla ilgili olarak o sırada yazdığım bazı entariler (kronolojik sıra):

(bkz: #19864832)
    (bkz: #20074908)
    (bkz: #19962889)
    (bkz: #19960895)
    (bkz: #19891868)
    (bkz: #19861174)
    (bkz: #19860930)
    (bkz: #20268846)
    (bkz: #20823497)

ilginç bir nokta şu: pkk'nın doğuda neredeyse bağımsız devlet kurmuş olmasından hiç rahatsız olmayan, pkk ile her türlü işbirliğini yapmış olan yobazlar birdenbire "taksim direnişi pkk'nın işi" diye ayılıp bayılmaya başladılar..

inandırıcı mı? değil..
    ... arbutus unedo