bugün

(bkz: taksim gezi parkı)
Bu gun karşı konşumuz torunu ile gezmeden dönuyordu . Tam ben apartmandan çıkarken karşılaştık . Kadın torununa döndü ve dedi ki -Ablaya teşekkür et o ve arkadaşlari olmasaydı biz bugun parka gezmeye gidemezdik . iyi ki direnmişler . Allah korusun sakınsin hepsini -

Daha ne diyim ki ben sözlük ..
http://youtu.be/Suu0zgcJzQk
Kitap okuma eylemi ile başlayıp daha sonra pkk lı ve dhkpc li kışkırtıcı teröristler yüzünden kargaşaların yaşandığı park.
görsel
gezi, onu hak edenlerindır. Onu koruyanların ve koruyacaklarındır. Unutma, unutturma.
esas ismi ismet gezisiymiş bir zamanlar..
başlarda hak verdiğim savunduğum bir direnişi olan park. ne yazık ki aralardaki pkk lı şerefsizleri temizlemede kimse yardımcı olmadı bize. Türk bayrağı Atatürk posteri vb envai çeşit milli kültür yakılırken kimse yanaşmadı bizimle dur demeye bizde yetemedik ve geri döndük evlerimize.
hala pkk bayrakları açıldı da soğudum goygoyu yapanlar var bu park yüzünden! ülkenin hükümeti pkk ile görüşür, tavizler verir, ağırlar bir şey yok ama gezide pkk bayrağı açılmış auuuvvvv!
taksim civarında oturan insanların çevrecilerle el ele başlattığı direnişin sebebi olan park. direniş belli bir başarıya eriştikten sonra bir anda eli flamalı bir grup solcu ve pkk'lı belirmiş ve direnişi ele geçirmeye çalışmıştır..

bendenizin bu kürt istilasıyla ilgili olarak o sırada yazdığım bazı entariler (kronolojik sıra):

(bkz: #19864832)
(bkz: #20074908)
(bkz: #19962889)
(bkz: #19960895)
(bkz: #19891868)
(bkz: #19861174)
(bkz: #19860930)
(bkz: #20268846)
(bkz: #20823497)

ilginç bir nokta şu: pkk'nın doğuda neredeyse bağımsız devlet kurmuş olmasından hiç rahatsız olmayan, pkk ile her türlü işbirliğini yapmış olan yobazlar birdenbire "taksim direnişi pkk'nın işi" diye ayılıp bayılmaya başladılar..

inandırıcı mı? değil..
Gezi Parkının bulunduğu yere 1806 yılında Halil Paşa Topçu Kışlası adıyla Rus ve Hint mimarisinden izler taşıyan ana gövdesi iki katlı, soğan kubbeli ve kule görünümlü, köşeleri ise üç katlı olan bir topçu kışlası yapıldı. Kışla binası 31 Mart Olayları'nda (1909) isyancıların karargahı oldu. Hareket ordusunun müdahalesiyle sona eren olaylar sırasında kışla top atışına tutularak ayaklanma bastırıldı.

Beyoğlu'nun giderek Şişli yönüne doğru gelişmesiyle işlevini kaybetmeye başlayan Taksim Kışlası, 1922 yılında içindeki alana tahtadan tribünlerin inşa edilmesiyle Taksim Stadı adıyla stadyuma çevrildi. Türkiye Milli Futbol Takımı ilk resmi futbol maçını Romanya ile, Gezi Parkı'nın bugün bulunduğu, bu statta 26 Ekim 1923'de oynadı ve maç 2-2 berabere sonuçlandı.

Şehircilik uzmanı Henri Prost imar planını hazırlarken, Dolmabahçe'den Nişantaşı'na yükselen Kadırgalar Vadisi'ni (Harbiye Kongre Vadisi) büyük bir park haline getirme planı dahilinde, Taksim Gezisi'ni de yetkililere önerdi. inönü Stadyumu'nun inşaatının başlamasıyla işlevini kaybeden stadyum ve harabe halindeki kışlanın, 1940 yılında dönemin istanbul Valisi Lütfi Kırdar tarafından, Henri Prost'un hazırladığı imar planı çerçevesinde istimlak edilerek yıktırılmasından sonra, istanbul'un Cumhuriyet döneminde yapılan ilk parkı oldu. Mermer parmaklıklı mermer merdivenler, Boğaziçi'ne bakan oturma mekanları, banklar, çim sahaları, Gezi'yi halkın sık sık gelip dolaştığı bir yer haline getirdi.

1944'te Taksim Gezisi'nin Taksim Meydanı'na bakan ön (güney) kısmına, dönemin cumhurbaşkanı ismet inönü'nün at üzerindeki heykelinin kaidesi inşa edildi ancak heykel hiçbir zaman dikilmedi. 1950'de Demokrat Parti iktidara geldikten sonra da, atlı heykel uzun süre bir depoda bekletildi, sonunda kaide söktürüldü, heykel bu parka değil, Maçka'daki Taşlık Parkı'na dikildi. Taksim Gezi Parkı uzun bir süre "inönü Gezisi" olarak adlandırıldı.

Kışlanın yıkılması sonrası, çevrede yapılan otellere tahsis edilen alanlar ve düzenlemeler ile parkın kapladığı alan zaman içinde küçüldü. Buna rağmen istanbul'un merkezinde önemli bir dinlenme alanı oldu ve sık sık düzenlemelerle görünümü değişti. 38.000 m² yüzölçümüne sahip olan Taksim Gezisi, 1991-92 arasında revizyondan geçirildi; dikdörtgen planlı parkın ortasına fıskiyeli büyük bir havuz inşa edildi.

Gezi Parkı'nın kuzeyinde, eskiden Taksim Bahçesi ve Taksim Belediye Gazinosu'nun bulunduğu yerde halen Ceylan Intercontinental Oteli vardır. Asker Ocağı Caddesi'nin karşı tarafında ise Divan ve Hyatt Regency Otelleri yer alır. 1967 yılında Gezi Parkı'nın altına Cumhuriyet Caddesi tarafına, kot farkından yararlanılarak dükkanlar ve bir dizi kapalı mekan inşa edildi. 2013 yılında istanbul Büyükşehir Belediyesi'nin başlattığı Taksim Yayalaştırma Projesi kapsamında buradaki mekanlar yıkıldı.
kimi alçakların hala göz diktiği halkımızın parkıdır -alçaklar şerefsizler!
dünya liderimiz tayyip Erdoğan nın gönlünde olan topçu kışlasını allahın izni ile yapacağımız parktır.

o kışla oraya yapılacak boşuna kıçınızı yırtmayın, çapulcular.
8 canımızı yitirmemize sebep oldu, değmedi...
#HeryerGeziHeryerDireniş.
askere gitmeyip, kışla hayaliyle yatıp kalkanların rüyasıdır.

hakkari sınırında dünya kışla var, meraklısı askere yazılsın mk. taksim'in göbeğinde kışla fantazisi, hmm iyiymiş.
Türkiyenin kalbinin attığı yerdir.
olaylar sırasında günü gününe değerlendirmesi için bkz;
an itibariyle kapatılması muhtemel olabilir.
hazır elektrikler yok geziciler içerir girer filan diye tırsıntı durumu yaşanabilir maazallah bide elektrik yok dönüp bir bakmışın yine o muhteşem tablo.
neyse ki metro tranvaylar filan kapalı ve dışarıda fena trafik var ki korkulacak mevzu yok.
hadi iyi uykular türkiye.
Torbacı, şarapçı, ibne mekanı.
koca bir halkın uyandığı yer. Bir kısmının.
once koca bir halkın uyandığı,sonra da tomadan suyu ve polisten biber gazı+dayak yiyince kendine gelip deliğine çekildiği yerdir.

ulan it kopuk sürüsü,siz kim oluyorsunuz da kendinizden ve 3-5 çapulcu arkadaşınızdan ''koca bir halk'' diye bahsediyorsunuz?

siz olsanız olsanız ''koca bir halt'' olursunuz.
ipini koparan trollün soluğu aldığı başlık olmuştur.
o degil de trollugu hakkiyla yapan birkac kisi var gidip onlardan 1 2 numara kapsaniz keske. bircogunuzun beyni bombos
kurtuluşunun ikinci yılında, selam olsun parkıdır.
lanetinin 2 . yılında daha lanet olsun dedirten parktır.
büyüdükçe büyüyen bir ruh yaratmıştır..

özletir.
türk gençliğini gurur duyabileceği şu kuşakta tek şey.

ayrıca bu kadar mal bir halktan nasıl böyle bir genç hareketi çıktı onu da anlamadı kimse.

ak koyunlara inat oldu herhalde bu.
türk gençliğinden ziyade çok az bir kısmının eğlence olsun diye ortalığı yakıp yıktığı parktır.
bir kaç çapulcunun telef olduğu parktır.
hakkında kötü yorum yapanların hepsinin troll olduğu -200den yukarılarda gezemediği parktır.

liste yapıyım mı ister misiniz? aktroller sizi. kafir soyları.
kimsenin aleyhinde yorum yapamayacağı, yapılmasının teklif dahi edilemeyeceği, hatta söylentilere göre "türkiye'nin kalbinin attığı yer" olan parktır. barındırdığı şarapçılar meğer ne elit insanlarmıştı.
Şahsi fikrim ağaç böcek falan hikâye burada mesele devlete darbe fakat bu benim kendimin çıkardığı bir sonuç değil solculardan müteşekkil bir sempozyum vardı ayrıca imza günüydü yazar da solcuydu adamlar devrim mevrim bişeyler karıştırıyordu.
Kızlı erkekli kalanların ihbar edilmesini isteyen, tecavüze uğrayana kürtajı yasaklamak isteyen bir iktidara vurulmuş tokattır.
Devrimshsksj
Yok bir türlü yapamadım ya.
Ayrıca burda polise taş atan güruhun Doğu'da taş atanlara neden terörist dediğini anlamış değilim. Haa pardon batı'da devrimci oluyordu değil mi. Unutmuşum Özür dilerim.
Koskoca hükümeti devirip darbe yapmak istediler. Başaramadılar. Bir de halkın parkını işgal ettiler dağıttılar hemde ağaçları (korumak) ister iken...

Yatacak yeriniz yok.
bizim için kaybedilmiş bi bölge taksim ve civarı..değişik türler yaşıyor zaten..zavallı istanbulum..park ve ağaçlar ve dahi gökyüzü için de üzgünüm..
ibne diyarıdır. ibnelik mi yapmak istiyorsunuz? yada ibnelerle haşır neşir mi olmak istiyorsunuz? doğru adrestesiniz.
Aydın bir türk genciyim gezi parkında,

Ne akp seçmeni bunun farkında ne de polis farkında,

Yapraklarım suda balık gibi kıvıl kıvıl.
Yapraklarım ipek mendil gibi tiril tiril,
koparıver, gözlerinin, gülüm, yaşını sil.
Yapraklarım ellerimdir, tam yüz bin elim var.
Yüz bin elle dokunurum sana, istanbul'a.
Yapraklarım gözlerimdir, şaşarak bakarım.
Yüz bin gözle seyrederim seni, istanbul'u.
Yüz bin yürek gibi çarpar, çarpar yapraklarım.

Nazım hikmete saygılarımla.
ulkemin basina gelebilecek en guzel sey iken devamini bekledigimizdir. ha bu gun, ha yarin.
saçmalığında ötesi. avrupa kıçıyla gülmüştür bu olaya.
Havasını solumak bile güzel.
istanbuldaki tek onurlu yer.
Ruhu özlenen günlerden.. Hükümet karşıtı değil zihniyet karşıtı olan bir eylemdi. Karikatürler hala çok güzel
görsel
Hay sıçayim.

Memeler birbirine değerse daha çok kitle toplanır onu diyim. Omuz fetisi az çünkü.

Bir bok çukuru.
Seks işçilerinin ekmek teknesi.

Kıyamam size ben.
Gezi, Gezi Parkı'nda kalmadı; öyle olduğunu düşünenler yanılıyor. Bugün fabrikalarda, madenlerde, belediyelerde yaşanan grevleri görmezden gelenler Gezi'yi Gezi Parkı'na hapsederek aslında kendi sonlarını hazırlıyor.
Bütün bu kaos ortamında henüz iki hafta önce yeniden dillendirilen " o kışlayı oraya yapacağız " sözü arada kaynayıp gitmiştir. hatta ve hatta 2. Bir gezi parkı olayları takdirde evde zorla tutulan %50 nin nasıl sokağa dökülebileceklerini görmüşüzdür. Bütün bu kaos ortamı, darbe girişimi gezi parkına koşla yapmak isteyenlerin işlerini kolaylaşmıştır.
Esprilerine hala daha guldüğüm

görsel
donuz butonunu bozduracaksınız yemin ediyorum.
fetö ve işbirlikçisi erdoğancı hainlerin şer ittifaklarına dur denilen park, 15 temmuz bahane buranın acısını unutamadı ak hainler.