bugün

mayıs ayı sonlarında taksim gezi parkı'ndaki ağaçların kesilmesi sonrasında patlak veren olaylardır.

ne kadar dil dökersek dokelim şu çapulculara bu olayların aslında ülkeye zarar verdiğini ifade edemiyoruz... dis mihraklar tarafından nasıl finanse edildiğini gösteremiyoruz. bazı siyasilerin ekmeğine yağ sürmek tan başka bir işe yaramadıginı anlatamıyoruz... kısa bir süre içersinde ülkeye nasıl menfaat kaybi yaşattığını olimpiyat oyunlarında gördük ama bu çapulcular ya bunu görmüyorlar yada anlamayacak kadar ahmak lar.. ayrıca tekrar ifade etmek isterim ki bu olaylarin tek kazanani akp olacaktir.
en güzel olaylardır efnedim faşit akp kadar ülkeye zarar vermediler efendim.
olaylarından en başından beri gezi parkında olan biri olarak söylüyorum biri bana 200 lira vermedi. o kadar da aradım lan dış mihrak dış mihrak diye nerdeydi olum bunlar ? kaldı ki bir alana gidip eylem yapmak gösteri yapmak dış mihrağa giriyorsa kapatalım biz bu ülkeyi olum kullanmayalım artık...
ak partililerin hala sadece ağaçların kesildiği için çıkartıldığı sandığı olaylardır.
faşist chp lilerin darbe denemesi.
ellerinde patlamıştır nitekim.
(bkz: gezi olayları sayesinde türkiye nüfusu arttı)
Gezi olayları insanların salt ve bilinçsiz çoğunluğa karşı gösterdiği marjinal tepkidir diye düşünüyorum.
dün akşam beyaz tv de el kadar bir fakir çocuk ve ailesi ailesi kısmı çok ilginç bu velet 4 aydır kayıpmış ailesi unutmuş aramayı artık ! bu velede çarşı grubu paralar verip allaha inanmam tayybıbe küfür et dıye para vermiş tabı ROK ve sunucu adam biz bulduk allahım onlar o geziciler gezi olaylarında kedi kestiler kedi kanı içtiler demesi yüklen gezi olaylarına da az mantıklı yüklen kedi kesmek kedi kanı içmek ne amk.

4 aydır veledin annesinin bir sözü çok ilginçti : Bizim dinimiz terör değil amk terör din mi lan nereden bulmuşlar bu fakirleri anlamadım oda ayrı cast ajans..
Küçük çapta bir tatsizlik işte. Büyütmeye gerek yok.
reco nun ve tum saz heyetinin el birligi yaparak insanlarin olduruldugu sakat birakildigi yerli partizanlarin ise insanlarimiz olduruldukce mutlu olduklari siyasal olaylarin baslangicidir.

bu kertede rte nin diktator ve seri katil olabileceginide gorduk.

bahane ise hazirdi parke taslarina zarar veriyorlar! fiskiyemizi kiriyorlar.

parke tasinizin fiskiyenizin cinilerinizin devrilen otobuslerinizin amina koyyim! insanlar oldu be sakat kaldilar! iskence gorduler fislendiler! 2 ihale actin 2 oc. bademi zengin ettin daha ne istiyorsun?

katil!
park yerinde duruyor, kısmen zafere ulaşmıştır.
sıradaki yapılması gereken de akp'yi yerinden etmektir.
kesinlikle amacından saptırılandır. Maalesef amaç ne olursa olsun "mis ile dur mis kok, pis ile dur pis kok" deyimi tam yerinde kullanılmış olur. Çünkü vatan, millet, bayrak, denilen yerde; pkk, apo sesleri ve sempatizanları olmamalı. Sonuç hüsran. Ülkeye zararını vergilerimiz ile zaten çekiyoruz, hem o esnafın çektikleri, suçsuz yere ölen canlar, çile çeken esnaf gibi hiç de yaşanmasını istemeyeceğimiz sonuçlar. Keşke olmasaydı diyorum.
bir daha böyle bir baş kaldırı zor çıkar gibi.
seksen yıldır asılanların cesetleri üzerinde yükselip burada kendine görkemli saraylay inşa etmeye çalışan ve şu son on sene içerisinde elinden bisikleti alınan mazlum elitlerin başlattığı, bol gürültülü eylemlerin sonunda sessiz adama dönen duran adamların desteklediği, muhtaç olunan molotof kokteyllerinin tüm anti kapitalist söylemlere rağmen koç'a ait divan otelinde arandığı olaylardır.
(bkz: gezi de tahrip edilen otobüsler)
(bkz: gezi de tahrip edilen sivil araçlar)
Üniversite öğrencilerinin isyanıdır. Zeki, kültürlü, bilgili insanların bok beyinlilere dert anlatma çabasıdır. Sikmişim otobüsünü dükkanını afedersin bu ülkenin aydın gençleri öldü bir diktatörün orospu çocukluğu yüzünden o gençlerin her biri için yüzlerce otobüs yakılır.
Ülkücülere kandan besleniyor yaftasını vuranlar bugün sokaklara baksın. Mücadele onurlu şekilde verilir. Kamu malına zarar ver, banka camlarını indir, devlete zehir kus. Sonra ney? Adalet. Hadi lan oradan derler adama.
ülkemiz için gurur kaynağı olan herkesin birlik olduğu nadir olaylardır.
Dipnot: bikaç kendini bilmezin kirletemeyeceği kadar anlamlıdır.
buradan bu konuyla ilgili bir, iki eleştiri yapıcam.

geçtiğimiz sene gerçekleşen bu olaylar kesinlikle ilk başta doğa icindi, ikinci kademede vatansever antiakpli sosyalist türkler katıldı buraya kadar herşey normal. tipik bir halk ayaklanması ve hoş bişey ancak ipin ucu nerde koptu? tabiyki ibne pkklıları aranıza almanızla koptu (buraya bir not düşelim. ben akpli değilim türkcü turancıyım) ben gösteri yapıcam, protesto yapıcam, tomaya kafa tutucam ve benim yanımda pkk paçavrası sallayan bi düzükle yanındada babası sırrı süreyya denen herif oturacak! oracıkta polisle çatışmayı keserim o yanıma yılısan heriflere dalarım çok açık söylüyorum. bu benim direnişim senin ne işin var sen hani ayrılmak istiyordun bizden hani kürdistan istiyordun? vatan haini! evet umarım kızmamışsınızdır. bu yaptığiniz hata yüzünden akepelilerede madara oldunuz ellerine koz verdiniz. ben olsam orada nekadar pkk sempatizanı varsa hepsini kovalarım bu benim direnişim. toprağıma saygısı olmayan pkknın değil.

saygılar gerçek atatürkün askerlerine.
Direnişi başlatan kişi ssö miş. O salak düğünde halay bile başlatamaz sen ne konuşuyon lan değişik.
Yıl dönümünde polise taş molotof atacak orospu çocuklarının umarız ki gebereceği olaylardır.
#Gezi: Nerede kazandık nerede kaybettik?

Bir ba­şa­rı­sız­lık ola­rak Ge­zi: Di­re­niş, ruh, is­yan, hat­ta ye­ni bir dil, ama bi­rin­ci yı­lın­da Ge­zi da­ha çok bir nos­tal­ji, ça­buk sö­nen bir umut kı­vıl­cı­mı gi­bi du­ru­yor. Kü­çük öl­çek­te ba­kıl­dı­ğın­da ba­şa­rı­lı, ama ge­nel­de ba­şa­rı­sız bir ayak­lan­ma ol­du.

Ne ka­za­nıl­dı? Eğer me­se­le sa­de­ce bir ağaç­sa ba­şa­rı; so­nuç­ta o park o ha­liy­le kal­dı. Ama me­se­le hiç­bir za­man sa­de­ce ağaç de­ğil­di. Ama ay­nı şe­kil­de kı­sa va­de­de ba­şa­rı­sız ol­ma­sı­na rağ­men uzun va­de­de de
ba­şa­rı­lı ola­ca­ğı söy­le­ne­bi­lir.
Çün­kü bir mi­lat ola­rak ta­ri­he dam­ga­sı­nı vur­du.

Bir is­yan ola­rak Ge­zi: is­yan ede­bil­me ka­pa­si­te­si ol­ma­yan, böy­le bir ted­ri­sat­tan geç­me­miş, po­li­ti­ze ol­ma­mış, hat­ta ıs­rar­la po­li­ti­ze edil­me­me­si için uğ­ra­şıl­mış bir kit­le­nin so­ka­ğa dö­kül­me­si açı­sın­dan an­lam­lı. “Türk genç­li­ği­” ilk de­fa Tür­ki­ye­’nin ge­le­ce­ği açı­sın­dan umut ver­di. Lou­is Vu­it­ton çan­ta­lı ka­dın­lar gaz ye­me­yi gö­ze al­dıy­sa de­mek ki bir şey­ler in­san­la­rı ra­hat­sız edi­yor de­mek­tir.
Bir dil ola­rak Ge­zi: Pen­gu­en’­in muh­te­şem bir ka­pa­ğı var­dı. Ka­ri­ka­tür Tay­yip Er­do­ğan bir du­va­rın önün­de dur­muş, slo­gan­la­rı oku­yor. Ha­ni her bi­ri bi­rer mi­zah kla­si­ği olan slo­gan­la­rı. Ba­kı­yor ba­kı­yor ve “Ya bun­lar ne di­yor, ben hiç­bir şey an­la­mı­yo­ru­m” di­yor. Ge­zi di­li bu­dur iş­te. So­fis­ti­ke, en­te­lek­tü­el, alay­cı, ze­ki. Tür­ki­ye­’nin yüz­de 45’i de an­la­ma­dı. Ama bu dil var, bu genç­ler ara­mız­da, bu ze­ka bu­ra­da.

Bir po­li­tik ha­re­ket ola­rak Ge­zi: Kent­sel dö­nü­şü­me, bas­kı­cı re­ji­me kar­şı yüz­bin­ler­ce in­san ayak­lan­dı, ama so­nun­da ka­za­nan yi­ne bu kent­sel dö­nü­şüm­den ve bas­kı­cı re­jim­den rant el­de eden­ler ol­du. Ge­zi po­li­tik ola­rak ba­şa­rı­sız ol­muş­tur. Mu­ha­le­fet de Ge­zi­’nin al­tın­da kal­mış­tır. Ka­dı­kö­y’­e in­şa­at şir­ke­ti sa­hi­bi bir be­le­di­ye baş­kan ada­yı gös­ter­mek dü­pe­düz Ge­zi­’y­le dal­ga geç­mek de­ğil mi­dir?
Li­der­siz bir ha­re­ket ola­rak Ge­zi: Kuş­ku­suz Tak­si­m’­in or­ta­sın­da­ki bir par­kın dal­ga dal­ga bü­yük bir is­ya­na dö­nüş­me­si­nin en gü­zel ta­ra­fı or­ga­nik bü­yü­me­siy­di. Hiç kim­se­nin hi­ma­ye­si al­tın­da ol­ma­dan, hiç­bir ta­ra­fa çe­kil­me­den. Ama bir aşa­ma­dan son­ra, bü­tün sos­yal ha­re­ket­ler gi­bi, Ge­zi­’nin de bir li­de­rin al­tın­da şe­kil­len­me­si, ken­di ara­sın­dan bi­ri­ni çı­kar­ma­sı ge­re­ki­yor­du. Vac­lav Ha­vel anı­la­rın­da baş­ta si­ya­si li­der­lik gi­bi bir ni­ye­ti ol­ma­dı­ğı­nı, bu işin ken­di­si­ne kal­dı­ğı­nı an­la­tı­yor. Be­nim için Ge­zi­’den çı­ka­bi­le­cek en ni­te­lik­li ve do­ğal li­der Me­met Ali Ala­bo­ra­’y­dı; dö­nem­ler ba­zen in­san­la­rı bek­le­me­dik­le­ri gö­rev­le­re zor­lar. Ama Tür­ki­ye in­san öğüt­mek­te çok us­ta bir ül­ke.

Bir es­te­tik un­sur ola­rak Ge­zi: Gi­dip o park­ta ya­tan, sa­bah­la­ra ka­dar nö­bet tu­tan, genç­ler­le da­ya­nış­ma için­de ya­şa­yan, ba­ri­kat ku­ran, su ta­şı­yan, ye­mek gö­tü­ren pek çok ün­lü ol­du Ge­zi is­ya­nın­da. Bul­do­zer­le­rin önün­de du­ran Sır­rı Sü­rey­ya Ön­de­r‘­den genç­ler­le sa­bah­la­yan Rı­za Ko­ca­oğ­lu­‘na ka­dar. Bir de Ge­zi dal­ga­sı­nı ken­di PR’­la­rı­na dön­dü­ren ikin­ci sı­nıf ün­lü­le­rin şah­la­nı­şı ol­du: Di­re­ni­şe des­tek ve­ril­me­si­ne hiç­bir iti­ra­zım ola­maz ama Şeb­nem Sön­mez gi­bi ikin­ci sı­nıf bir oyun­cu­dan po­li­tik fi­gür ya­ra­tıl­ma­sı da Ge­zi­’den rant top­la­mak de­ğil mi? Bir sim­ge ola­rak, di­ğer­le­ri­ni de tem­sil et­me­si açı­sın­dan Sön­me­z’­in adı­nı an­dım: Türk şöh­ret­le­ri sa­de­ce twe­et ata­rak po­li­ti­ze olun­ma­ya­ca­ğı­nı an­la­ma­lı.
Bir elek­trik sü­pür­ge­si ola­rak Ge­zi: Okan Ba­yül­gen adı pek ço­ğu­mu­za hiç­bir an­lam ifa­de et­mi­yor ar­tık de­ğil mi? Kim tah­min ede­bi­lir­di, ap­tal bir söz yü­zün­den genç­le­ri bu ka­dar se­ne kol­la­yan, on­la­rı ek­ra­na ta­şı­yan bi­ri­nin ken­di pi­mi­ni böy­le çe­ke­ce­ği. Ne ya­zık ki Ge­zi bir elek­trik sü­pür­ge­si ola­rak sa­mi­mi bul­ma­dı­ğı kim var­sa sü­pür­dü. Yıl­la­rın Aj­da Pek­ka­n’­ı bi­le çök­tü. Kut­luğ Ata­man ise Ne­ca­ti Şaş­ma­z’­la ken­di­si­ni eşit­le­di.

Bir glo­bal med­ya komp­lo­su ola­rak Ge­zi: Dün­ya Ge­zi Par­kı­’n­da­ki is­yan­la il­gi­len­di, çün­kü dün­ya med­ya­sı dün­ya­nın her ye­rin­de­ki is­yan­lar­la il­gi­le­ni­yor. Da­ha­sı, Ge­zi ben­zer­siz, ze­ki, di­na­mik­ti. Ha­ber ola­bi­le­cek pek çok ye­ni un­sur var­dı: Park­ta yo­ga ya­pıl­ma­sın­dan ye­mek­se­pe­ti.co­m’­dan par­ka si­pa­riş ve­ril­me­si­ne ka­dar. Her şey bir ya­na, şe­hir­li bir ha­re­ket­ti. Eği­tim­li, ba­ğım­sız bi­rey­ler­den olu­şu­yor­du. Ha­ber­di kı­sa­ca­sı.

Bir so­nuç ola­rak Ge­zi: Ee­e ne ol­du so­nuç­ta? iş­te en meş­ru so­ru bu­dur. Evet, Tay­yip Er­do­ğan do­ku­nu­lur ol­du, si­nir sis­te­mi bo­zul­du, kor­ku du­va­rı yı­kıl­dı, ar­tık açık açık dik­ta­tör den­me­ye baş­la­dı. Ama Tür­ki­ye hâ­lâ bu ta­dı se­vi­yor, Ge­zi­’nin ar­dın­dan ilk hal­koy­la­ma­sın­dan yi­ne o çık­tı. Sos­yal ha­re­ket­le­rin, yi­ne Vac­lav Ha­ve­l’­den alın­tı­lar­sam, ön­ce­lik­le bir­kaç kü­çük ar­dın­dan da bir bü­yük he­de­fi­nin ol­ma­sı ge­re­kir. Bu he­def­ler, bu ta­lep­ler ne­dir? Ba­na hep Ge­zi­’de so­ka­ğa çı­kan­lar ne is­te­di­ği­ni bil­mi­yor­muş gi­bi gel­di. Hal­bu­ki is­te­ne­cek şey çok ba­sit­ti: Hu­ku­kun üs­tün­lü­ğü­ne sa­hip bir dev­let. Hâ­lâ hiç­bir si­ya­si ha­re­ke­tin bu­nu te­laf­fuz et­me­me­si tu­ha­fı­ma gi­di­yor. Oray EĞiN
Amaci olmayan sacma bir direnistir.
Ulkenin ayaklanma başlangıcıdır.
TENCERe tava çalarak, sokakta oradan oraya koşup polisten dayak yeyip bir hafta sonra evine dönmek vatan kurtarmaksa arkadaşlar çok harika kurtarıyorlar vatanı, tebrikler...

halkın seçtiği hükümeti, sokakta koşturarak, tencere tava çalarak, polisten dayak yiyerek mi kurtaracaksınız ?