1. 1.
  gelindiği yere bakılırsa an itibarıyla doğruluğu yüksek olasılıktaki önerme. bu saatten sonra taksimetre hep zarar yazar.
  #20048579 :)
 2. 2.
  hala majinal gruplardan bahseden cahiller var. marjinal grupları kimse desteklemiyor zaten ama sizin mantığınıza göre kimse eylem yapamaz, çünkü her eylem olduğun da marjinal gruplar çıkıp gelecekler ya da birileri tarafından gönderilecekler, sonra birileri çıkıp eylemler amacını aştı diye propaganda yapacak.

  (bkz: diren gezi parkı)
  #20048583 :)
 3. 3.
  Eylemlerin bokunun Çıktığını şu günde anlamak burnunun Çok geÇ koku aldığına delalet eder.
  #20048593 :)
 4. 4.
  çünkü artık olayların amacı hükümeti devirmek olmuştur. amaç aracı doğrular.. hükümeti devirme yolunda verilecek zararları görmek mantıksızdır. daha neler değişecektir, bırakalım çevre biraz zarar görsün.

  not: ayrıca protestocular çevreyi dağıttığı gibi toplamasını da biliyor.
  #20048597 :)
 5. 5.
  halk eylemi diye başlamış, sonrasında parti-özellikle tkp- ve sendikalar dışında ortada bir şey kalmamıştır.
  halk eylemi deyip bunun arkasına sığınanların hiç mi suçu yok.
  #20048638 :)
 6. 6.
  ayrıca eylem yapmak bir haktır. bitirilmesi gereken eylem değildir. belki polis şiddet uygulamasaydı, protestoculara izin verseydi olaylar bu kadar büyümezdi. böylesine çatışma olmazdı.
  #20048648 :)
 7. 7.
  direksiyonu olmayan eylemler her türlü bastırılır. farkında olmadan maşa olmaktansa bir vatansever olarak bir daha yine burada olacağımın arkamda bıraktığı izlenimle, sağduyulu davranırım. görmüyor musunuz örgütün pkk nın gösterisine dönüştü ki korkarım onlar oradaysa ''kan''da yakındadır.
  #20048685 :)
 8. 8.
  taksim'i halk ele geçirdi,kaç gün saldırı olmadı. hoop yandaş medya geldi halk saldırdı molotof atıldı. lan salak mısınız? samanyolundaki gerçekci canlandırmalardan bile dandik bir senaryo oynanıyor.
  #20048702 :)
 9. 9.
  (#20048689)
  #20048713 :)
 10. 10.
  ağzımızın tadı bozulmasın, bana dokunmayan yılan bin yaşasın, kuru tuzum yaşarmasın kafasındakilerin yarı yolda su koyvermesi şaşırtıcı değil. bugünlere de bu zihniyetten geldik zaten. istedikleri de bu işte sindirmek, yıldırmak meşru hak ve eylemleri halka gayri meşru gibi göstermek. öyle laylaylom yapıldığını mı sanıyordunuz bu işin? zincirin bir halkası bile kırılmadan direniş aynen sürdürülmelidir. en baştaki demokratik taleplerin hepsinin anlaşılıp, kabul edilmesine kadar. yoksa giden canlara, çekilen bunca acıya, emeğe ihanet olur.
  #20048715 :)
 11. 11.
  eylemlere pkk karıştı vs diyenlere için gelsin; onlarla masaya oturan kimler? sürece sıkıntı gelmesin diyen kimler? meydanlarda liderlerinin posterleri, sözde devletlerinin bayraklarını açıp neredeyse miting yapanlara müsamaha gösteren kimler? barış olsun evet buna kimsenin itirazı olamaz, kan dursun ayrımcılığın önüne geçilsin fakat bunu yaparken çıkış noktanız demokratik hak ve özgürlüklerse onlarda bu özgürlüğü kendilerinde fazlasıyla buluyorlarsa bunun sorumlusu herhangi bir örgüte, oluşuma dahil olmayan ama herkesin hatta onlar için bile özgürlüğü ve kendini ifade edebilmesi hakkını savunan 'eylemciler' değildir.
  #20048802 :)
 12. 12.
  tersi görüş belirtenlere saygı duymakla beraber bir de soru sormak isterim; ya bir bomba patlarsa. bu eylem devam edebilir mi? ya kan çıkarsa ne olacak??
  #20048884 :)
 13. 13.
  Kesinlikle hemfikir oldugum tespit. Önce iki ağaç açan diye patlak verdi. Sonra bizim derdimiz ne gezi parkı ne ağaç biz Tayyipe kafa tutuyoruz dediler. Yetmedi bizim partiyle işimiz yok biz halkız hu halkın direnişi dediler. Ama fazla dayanamadılar içlerindeki orospu çocukluğunu saklamak için. Daha ilk günlerden başladılar PKKyla el ele gönül Gönüle hareket etmeye. Parti direnişi değil dediler CHP işçi partisi tkp ve diğer orospu cocuğu grupları döktüler sokağa. Halkız deyip halka zarar verdiler. Esnaf eziliyor dediler esnafı camını çerçevesini indirdiler. Çevreci görünüp memleketin anasını siktiler. Sadece duvarlara yazdığınız şeyler yeter ne kadar orospu evladı olduğunuzun anlaşılması için. insanların canına ve malına kastederek ulaşmak istediğiniz nokta yavaş yavaş götünüze giriyor. Akpartiyi indirme savaşına çevirdiğiniz bu sikko mücadeleniz akpartinin oylarını artırmadan başka bi sike yaramadı.
  Tayyip istifa diye bağırıyorsunuz ama erken seçim istemeyi götünüz yemiyor. Çünkü siz de anladınız bu yaptıklarınız akpartinin ekmegine yağ sürdü. ömrü boyunca akpartiye sövüp bu olaylardan sonra bin oyum olsa bini de akpartiye diyen insanları gördüm be. Akpartiyi daha da güçlendirdiğiniz için teşekkürü bir borç bilirim.
  Hangi şerefsizlere hizmet ettiginiz gayet iyi anlaşılıyor suan. Taksimden patlattığınız bu yangını en sonunda dönüp dolaşıp köprü havaalanı kanal yapılmasına getirmenizle sanatçısıyla ogrencisiyle akademisyeniyle halkıyla me kadar cahil cuhela bir topluluk oldugunuzu memlekete zerre fayda için çabalamayın birilerinin isteklerine hizmet etmekten başka bir sike yaramaz satılmış organizmalar oldugunuzu cok guzel ispatladınız.
  #20048886 :)
 14. 14.
  çok doğru bir cümledir. artık amaç farklılaşmıştır. terör grupları akbaba gibi çöktü semte. polisler de aslan gibi çarpışıyor. bu durum hiç iyi değil.
  #20048897 :)