bugün

Bu özel insanların hepsinin de istisnasız bir şekilde adamlığın hakkını vermesi durumudur.

Bir gey arkadaşınız varsa bilirsiniz. Çok iyidir, tatlı şeylerdir bunlar. Mesela bir dostum var. çok canayakın ve sadık. hakikatten öyleler yani.
adamlık karakterdedir bir kızada adam gibi denebilir de bunu gecenin bu saatinde başka türlü kanıtlamaya çalışmak neyin kafası tam çözemedim.
eşcinseller toplumun en zayıf halkasını oluştururlar. ötekileştirmenin, aşağılanmanın en ağır şekilleri ile hergün karşılaşıyorlar onların bu durumlarla yaşamaları nefes almak kadar olağan hale gelmiş maalesef.

bu toplumsal baskının üstlerinde yarattığı etkilerden ötürü kendilerinden rahatsız olan herkese net olan tavırları ve kendisini kabullenmiş insanlara resmen bir bağlılık yeminleri vardır.

ezilmenin horlanmanın ne demek olduğunu cok ıyı bıldıklerınden etraflarında böyle bı durum ıle karşılaşan bi insan gördüklerinde en büyük destekcısı o an onlardır.. yaşadığım bı olay bunun çok iyi bir örneğidir.

taksimde kız arkadaşımla sahıl tarafına doğru bı yerde oturuyorduk yanımızda da mıdye satan 10 12 yaşlarında bır çocuk vardı birde az ilerde sonradan farkettıgımız bi eşcinsel birey varmış, mıdye almak ıcın gelen kendını bılmez kafaları kıyak 20 30 yaş ortalamarında 4 denyo geldi bı 15 dakıka tıkandılar iş parayı vermeye gelınce mırın kırın ederek parayı vermek ıstemedıler çocuk hakkını almak ıcın ürkek bi şekilde parayı istiyordu, içlerinden biri çocuğa vurdu. evet taksimden bahsedıyoruz bos olduğu bı zaman yok kalabalık var, ınsanlar sureklı gecıp gıdıyor bi tane adam da çıkıp ne yapıyorsunuz dıyemedı bende dahıl. eşcinsel diyip yok saydığımız, ötekileştirdiğimiz kişi ise eline bir bıçak alıp hepsının ustune doğru tek basına gitti ve hiç abartmıyorum hepsı ter dökerek o parayı çocuğa vermek zorunda kaldılar.

adamlık oyle tespih sallamayla, dayı dayı yürümeyle, bıçak taşımakla, bi uzuva sahip olmakla olmuyormuş demek ki.
genelde gerçekten saygılı olurlar. sanıldığı gibi şerefsiz falan değildirler. sizin özel hayatınıza daima saygı duyarlar. hiç kavgacı değillerdir. cana yakındırlar. kimseyi bir şeye zorlamazlar. sadece kendi hallerindedirler.
Ben gay değilim lakin daha önce çok gay tanıdım. hepside bu özelliklere sahipti.