1. 1.
    Boş tenekenin çok tıngırdamasıdır.
    4 -1 ... ertgrlgazi
  2. 2.
    Yalancıdırlar. Ne demiş atalarımız Çok laf yalansız olmaz.
    3 -1 ... xyclonb
  3. 3.
    Sabırsız ve açık sözlü olmaları.

Tutamıyoruz çeneyi...
    7 ... munia
  4. 4.
    Ben valla beni zirveye çağırırsanız ayvayi yersiniz. Açılışı ben yaparıyorum millete söz hakkı vermiyorum. Napayım bende böyleyim. Beni bırakın siz devam edin.*
    5 -1 ... kale3112
  5. 5.
    evlerinde bunları dinleyen olmaması.
    3 -1 ... teflon
  6. 6.
    susmuyorlar. hep konuşurlar. boş konuşurlar. sıkıcılar öff.
    3 ... monte kristo kontesi
  7. 7.
    genelde yalan söylemeyi pek beceremeyiz, en azından uzun soluklu yalanlar silsilesini yönetme şansımız yoktur. çünkü biz o kadar uzun konuşuyoruz ki, çoğu zaman konuşmanın başında ne dediğimizi kendimiz bile unutuyoruz. nasıl uzun soluklu yalanlar silsilesi yönetelim di mi ama ?
    sonra, biraz boş boğaz tiplerizdir, hatta patavatsız bile denebilir bizim için. düşünmeden konuşma konusunda da üstümüze yoktur. aklımıza geleni anında söyleriz, "ulan bu laf nereye gider? , beni yanlış anlar mı?" filan pek beceremeyiz.
    son olarak, rahmetli anneannem'in bana on yaşlarımda olduğum dönemde dediği gibi, "dilim seni dilim dilim dileyim, başıma ne geldiyse senden bileyim."
    4 ... keshberfo
  8. 8.
    @2 nin de belirttiği gibi aşırı yalancı olmaları. lakin bazılarında zamanla ciddi anlamda düzelmeler gözlemledim. geveze olup olmamaları insanların iyi ya da kötü olduğu anlamına gelmiyor aman diyim.
    2 ... dranzer
  9. 9.
    Tekrara düşerler, lafa da "bunu anlatmış mıydım yaa?" diye başlarlar.
    1 ... cinocifito