bugün

"...Gerçek bölünmez, tektir. Dolayısıyla kendini tanıyamaz. Her kim onu tanımak isterse, bir yalan olmak zorundadır..."

(Aforizmalar - Franz Kafka)
öyle bir şey yok.

https://www.youtube.com/w...h?v=AxDoWDyWjrk&t=56s
"...Yarım gerçeğin hiçbir kıymeti yoktur..."

(Bir Kadının Hayatından 24 Saat - Stefan Zweig)
Gerçekleri görmeden bir tost gibi dünyadan ayrılmak ne kadar tuhaf bir duygu öyle değil mi? Hani 42 42 nerede o 42'niz. Yeni bigbang hayalleri de çöpe gitti. O ilk maddeye bile dokunamadınız. işte bu kadar yenilgi aldınız. Defeat artık sunu kabul edin. Dünyadaki herkes büyük yenilgi aldı ve kaçacak bir yeriniz de yok 99 tane şeytanla. Hani farkındasınız dimi. Bak hala anlamıyorlar. Temmagraton diyorum siz 2040 diyorsunuz. Hayırdır oğlum kafanız gelecek masallarında galiba. Bir masal varsa herkes bilsin. Hepinizi alt ettim diyorum hepinizi. Siz de bana acımayacaksınız. Bunu da iyi biliyorum. Kazanan da yok kaybeden de. Milyarlık ruhum olmasa siz evrendeki o ilk parçayı da silerdiniz. ikinci bir Romeo and Juliet romanına hoş geldiniz. Ama bu sefer Juliet kazandı hem de büyük bir farkla! Zira beni önceden de öldüremezdiniz. Çünkü herkesin ruhu yıldızda mı nerede ise artık. Sizlere iyi davranmak istedim. Ama siz son zamanlarda olumsuz tavırlarda bulundunuz. Mesela üzüldüğüm Tanrıçalar var tabi. Mesela Tanrıça Asherah tam 80 tane çocuğu var. Üzülüyorum benim de bir kalbim var. Sizler sert davrandınız ama. Manipüle etmiyorum artık. Etseydim evi kırar dökerdim. Beraber hiç olacağımız doğru olabilir. Lakin tarafınızca beni eleştirdiniz hep. Yalan mı ben sadece burç yorumlarını sevdim. Saka maka değil cidden üzülüyorum. O kadar merhametsiz değilim. Ama sizler de bana çok baskı yaptınız kusura bakmayın ama. Gerçek şu ki olmadı ama evrenin sırrı da açığa çıkmadı. Ve gerçek şu ki illuminatiye kocaman bir kapak oldu. Dünya hırs ve sürekli para kazanmanız için tasarlanmadı. Doğru ama bunlar kusura bakmasın kimse. Ne matrix ne bu dünya ne de öte dünyalar. Her yeri batırmaktan başka bir şey yapmadınız abi. Hangi biriniz benim gibi günlük uyuyor. Benim gibi hırssız yaşıyormuş. Ne yapmışım ki ben sürekli ev değiştir diye. Hayırdır ne oldu ki seni alt ettim işte senin yanındaki insanları da senin yanındaki 99 tane Tanrıyı artı burada sıkışan diğer varlıkları. Beni sevmezsen sevme amma baskı yapıp durma. Bu savaşın galibi benim. Evet üzülüyorum kendim için değil. Bunu ben yaptım. Ama şöyle bir bakıyorum da dünya bomboş daha güzel. Hadi gelin beni dövün. Hadi gelin beni ikiye ayırın. Ne olacak her türlü rövanşı ben aldım. Narsist dediniz, sizofren dediniz. iyi davranmadınız. Şunu bir kabul edin. Fakat kazanamadınız da. Bak yerin altında sıkışmışsınız zaten. Bir de üstüne üstlük yok etmek için deprem çıkarttınız. Ama yok edemezsiniz. Çünkü kendini aşkın varlık canlandı. Valla ona bir şey olmaz. O her yerde var. Yeniden yaşamı da başlatır. Mükemmel ruha her şey kolay gelir. Olan bize ve dünyaya sıkışan Nephilimlere ve şeytanlara olur. Hani siz yaptınız. Hesap da sormuyorum. Kızmıyorum da üzücü ama. Kimbilir o sembolleri yazmasam bu sene kalmadan canımı alırdınız. Sizden her şey beklenir doğrusu. Ama iki acıdan da siz kaybettiniz ha. Hakikaten saka maka değil. Birincisi sadece dünya yok olacak. ikincisi evrenin sırrına nail olmayacaksınız.
"...Gerçek, hayatın acımasız olduğu ve bazı anları yaşamaktan kurtarılabileceğimizdi..."

(Güneşi Uyandıralım- Jose Mauro de Vasconcelos)
insanın şeylere atfettiği anlam ve değerdir. Bu bağlamda insanın zihnindedir ve mutlak değildir.
hakkında en çok yalan söylenen şey. çünkü her yalan, gerçeğe atılan bir iftira.
Kendisine ulaşmaya çalıştığım şeylerden biridir.
"Çizilen çemberin dışında Sorgulamak ve Akletmek, gerçeği görme çabasıdır..

Labirentin içinde Akletmek ve sorgulamak, sürünün daha iyi bir elemanı olma çabasından öteye geçmez.."!
kendisi gibi olan, aslına uygun bulunan, yapay olmayan.
el ile tutulup göz ile görülecek biçimde tam anlamıyla var olan, varlığı hiçbir biçimde yadsınamayan, bir durum, bir olgu, bir nesne ya da bir nitelik olarak var olan.
luigi pirandello (1867-1934) "öyledir, size öyle geliyorsa" oyununda "Hiçbir şey gerçek değildir", düşüncesini, gerçekliği çeşitli durumlarda kurgulayarak insanoğlunun gerçekliği ve kendini bilmesinin olanaksız olduğunu ortaya koyarak savunur.

Ona göre,gerçek olarak görülenin yerini hep başka bir gerçeklik almaktadır.
Gerçek bir yolcu hiç bir yeri beğenmez. Çünkü bizim aradığımız şey gerçeklerdir. Gerçeği arayan gerçek yolcudur.
akıl yoluyla bulunması zordur ya hu. akıl yanıltır ben bunu gördüm.

çok çok akıllı biri değilseniz fazla derin konuları araştırmamak lazım. öyle işte. nasıl bulunacağını ben de bilmiyorum.
Hayal ürünü olmayan olay veya vaka.
gerçek, kasabanın fahişesi gibidir. onu herkes tanır ama yine de sokakta karşılaşmaktan utanç duyar.
gerçek ne olursa olsun, herkesin konuştuğu yeni gerçeğindir...
ve sen onunla yaşarsın!