bugün

hayali bile çok zor olan şeylerdir.

- türkiyede yaşayan halkın şanlı tarihini toplu olarak kötülemek(eleştirmek ayrı eleştirilebilir) yerine sevmesi.
10.000 metreden kafa üstü atlayıpta ölmemek.
koç hukuk.
ampulün sönmesi.
kişiye göre değişen bir kavramdır.
mars gezegenin de yaşamaktır..
Ona sarılmak, seni seviyorum diyip alnına bir öpücük kondurmak. Sonra da "bende" cevabını almak. (bkz: hiç ayrılamam derken kavuşmak hayal oldu)
Birde hukuk okumak.
impossible is not impossible.
sırılsıklam aşık olduğun kişinin de sana aşık olması. (bkz: cenneti gördüm sanki)
hayatının tamamını mutlu olarak yaşamaktır.
hiç bir aparat olmadan uçmak, uçmak özgürleştirir.
(bkz: just do it)
allah bilirde şu dünya şaşırtmıştır pek çok konuda, olmayacak olur yani, mevlana nında dediğin gibi olmayacak dediğin olur olayı...

o söz: 'mevsim geçer, gölge veren ağaçların dalları kurur, sabır taşar.. Canından saydığın yar bile bir gün el olur.. aklın şaşar, dostun düşmana dönüşür, düşman kalkar dost olur,, öyle garip bir dünya,, olmaz dediğin ne varsa hepsi olur.. düşmem dersin düşersin, şaşmam dersin şaşarsın, en garibi de budur ya, ÖLDÜM DER DURUR AMA YiNEDE YAŞARSIN … '(MEVLANA)

''alemlerin rabbi olan allah dilemedikçe siz dileyemezsiniz." (tekvir suresi 29. ayet) . duada hayal allah a bağlıymış diğer konularda genelde serbestizdir ama. demekki hayal dünyamız genişdir. insan beyni çok ilginç.

beyinle ilgili, bir intihar mahkumuna para vermişler ve deneyle öldüreceğiz demişler ve ölüm bileği keserek olacakmış. gözünü kapatmışlar, bileği keser gibi yapmışlar ve kan damlatmışlar bileğine. beyni kan kaybından öldürmüş adamı. gerçekmi bilmiyorum ama buna yakındır beyin gücü. sigarayı bırakamıyorum demeyin mesela aslında yeterince istemiyorsunuz.

ölüm yaklaşınca bir hastalıktan bırakıyorlar mesela demek gerçek olmayacak kadar imkansız bir hayal değilmiş.

imkansız olan geçmişe dönüp o hatayı yapmamak veya bir şeyi o an yapmak geçmişte ama bundan sonra doğru işler yapılırsa o şekilde düzeltmek var bir bedel ödedikten sonra.
kulaklarımın doğal olarak küçülmesi.
imkansiz ne demek? ilk defa boyle bir kelime duyuyorum.

Gerceklesmesi Biraz zaman alacak olandir. Bana sadece biraz zaman gerek.
(bkz: Bakire bir hatunla evlenmek)
hayal edebiliyorsanız gerçekleşme ihtimali yüzde 1 de olsa vardır. hayal edememek, gerçek olmayacak kadar imkansızdır asıl.
buraya yazarsam riske girerim, o yüzden bende kalsın o hayal. ama tarif edecek olursam çok güzel bir hayal. eminim herkes istiyordur ülkedeki.
güncel Önemli Başlıklar