bugün

(bkz: gerçek mümin)
"gerçek müminler , bakıldığı zaman ,Allah ı hatırlatan kimselerdir."
binbir türlü tanımı olan müslümandır. tabii en uygun tanımı kur'an yapar.

kimisi der ki "ben sırattan sarhoşken de geçerim ve gerek müslümanım".
kimisi der ki "benim dedem hacı ben gerçek müslümanım".
uzar gieddr böyle. garip.
ateist olmuştur.
hiç kıvırtmayan, rasyonelleştireceğim, güne uyduracağım diye dinini bozmayan, samimi, dinini olduğu gibi yaşamaya ve kendisine emredildiği gibi yaşatmaya çalışan gerçek müslümanları görmek için habervaktim sitesinin haberlerine ve okuyucu yorumlarına bakılmalıdır. gerçek müslüman odur. diğerleri, "dinde o yok bu yok aslında gerçeği o değil gerçek islam bu değil araplar yanlış yorumluyor afganlar yanlış yorumluyor" türünden lafları edenler çakma müslümanlardır dinleri hakkında ne bir şey okumuş ne bir şey öğrenmişlerdir.
inanmayan insanları, masum insanları, başka bir dine ait insanları kısacası insanları öldürmekten uzak duran müslümandır.

islama hizmet ediyorum derken, şeytana hizmet etmeyen müslümandır.

--spoiler--
Bir aşırı vahhabiye dedim ki : Müslüman bir ülkede gece kulübünü patlatmak helal mi ?
-Tabi ki helal dedi .
-Peki patlatırsanız ölenlere nereye gidecek??
-Cehenneme gidecekler ve ben bundan keyif alacağım.
- Peki şeytan insanların nereye gitmesine çalışıyor?
- Cehenneme gitmelerine.
- Dedim ki o zaman siz de şeytan gibi insanların cehenneme gitmelerini istiyorsunuz öyle mi.
Sustu ...
Aklıma şu olay geldi : Peygamberimizin önünden bir yahudi cenazesi geçtiğinde ağladı.
Dediler ki niçin ağlıyorsun ey Allahın elçisi.
Buyurdu ki : Bir nefis aramızdan ateşe doğru ayrıldı yazık oldu ona üzülüyorum..
( Aradaki farkı gördün değil mi.Peygamberimiz insanları hidayet etmeye uğraşırken,,, inan bunların islamla uzaktan yakından ilgi alakası yok)
--spoiler--
Soyları tükenmiştir. Zira daha gerçekten islami yaşayan insana rastgelmiş değiliz. (peygamber bile pedofili). Fakat din alimleri ile araştırmalar devam etmekte. Umarım olumlu sonuç verir de işte gerçek islam bu diyebiliriz. Halk olarak bıktık artık gerçek islam bu değil demekten.
tatlı suyun başı kalabalık olurmuş.

menzil...
Kişi başına düşen dolar değildir o ülkeyi gelişmiş yapan,kişi başına düşen ''idrak,vizyon ve empati yoğunluğudur....yıllarca kanıksaktılar sadece ve sadece kendimizi düşeneceğimiz sisteme adapte ettiler,ama dizilerle ama yarışma programları ile insanların daha iyi yaşabilmesi için illaki bir başkasını ezmen gerekir diye beyinlerimize nakşettiler....''.survival of the fittest''en iyi olan devam eder diye......SADECE FELAKET ANLARINDA iNSANLIĞIMIZI HATIRLAMAMAK ADINA TAM ZAMANIDIR BiZiM GiBi OLMAYAN,YAŞAMAYAN,DÜŞÜNMEYEN iNSANLARI DA ANLAMAYI HAYAT FELSEFELERiMiZDEN BiRi,DiNiMiZiN GEREĞi OLANI YAPMANIN.......

16. Sure (Nahl Suresi), 90. Ayet(cuma namazlarında da okunur)
Şüphesiz Allah, adaleti, iyilik yapmayı, yakınlara yardım etmeyi emreder; hayasızlığı, fenalık ve azgınlığı da yasaklar. O, düşünüp tutasınız diye size öğüt veriyor.

Allah'ın ipine hepiniz sımsıkı yapışın. Dağılıp ayrılmayın ve Allah'ın sizin üzerinizdeki nimetini hatırlayın. Hani siz düşmanlar idiniz. O kalplerinizin arasını uzlaştırıp-ısındırdı ve siz O'nun nimetiyle kardeşler oldunuz. Yine siz tam bir ateş çukurunun kıyısındayken, oradan sizi kurtardı. Umulur ki hidayete erersiniz diye, Allah, size âyetlerini işte böyle açıklar." (Al-i imrân, 3/103).

"Hiçbiriniz kendi nefsiniz için arzu ettiğinizi kardeşiniz için etmedikçe iman etmiş olmaz" (Buhârî, imân, 7).

Müslüman, elinden ve dilinden diğer Müslümanların zarar görmediği kimsedir.” (Buhârî, Îmân 4,5).
Hiç kimse kusura bakmasın da ''gerçek müslüman'' diye bir şey varsa eğer bu kesinlikle bu ülke insanı için geçerli bir kavram değil. bir kez olsun Kutsal kitabı bile açıp okumamış okusa da ne yazdığından bi haber olan biri nasıl olur da gerçek müslüman olduğunu iddia edebilir.
bence hz peygamber devrine en yakın olan gruplardır. bence ama. şimdikiler yani siz ben hepimiz geleneksel bir islamı devir teslim almış durumdayız.
Benim anneannem babaannemdir. Onlardan (o nesilden) sonra bozuldu her şey.
gerçek müslüman televizyonda hergün izlediğimiz IŞiD elemanlarının tümüne denir. Nitekim kitapta yazan herşeyi harfi harfine yapmaktadırlar.
ütopyadır, dindarlara dinleri gerçekçi anlatılmıyor bunlar el bebek gül bebek yetişiyor. sonra gerçeğin karşında ise bunu inkara gidiyor ve ne görse gerçek islam bu değil diyerek gene kafasında kendini tatmin ediyor.

sahte mutluluk işte, islamı bi buradakiler anlamış onlar da yanlış anlamış.
Aynen aktardım.

Yahudi asıllı Amerikalının makalesi...!!!

YAHUDiYiM VE BUNUNLA ÖVÜNÜYORUM !!

"Bugün hükümranlık bizde ey araplar ve müslümanlar!

Sizin döneminiz bitti!

Gördünüz mü dahice neler yaptık sizlere?

Sokaklarınızda gezdik halinizi beğenmedik, ne yaptık biliyor musunuz?

Çok basit ;Kızlarınızın örtülerini çıkarttık ve o örtülerle kuranlarınızı örttük(Mendil kadar eşarba eşarp denirse, boynu ve kulakları gösteren düdük şallara örtü denirse, geriden bağlamaya veya saçlarının önden gözükmesine tesettür denirse dediği doğru değil diyebilirsiniz)
Artık emrimizdesiniz!!!

istediğimiz gibi istediğimiz zaman parmağımızda oynatırız sizi!

Kıyafetlerinizi biz üretip sattık size
Bakın çarşılarınıza;Ne varsa satılan kabullenmişsiniz

Mahrem yerlerinizi açtık!

Gençlerinizin giydiği düşük bel pantolonları biz alıştırdık size!

Düşük bel giymek kimin sıfatlarındandır biliyormusunuz?
Lut kavminin!

Ne kadar aptal ve gerizekalısınız:

Yahudiler topraklarımızı çalıp namusumuza göz diktiler diyorsunuz!!

Siz nerdeydiniz!?
Sokaklarda kız peşinde

Ne güzel alay ediyorum sizinle!

Dibe vurmuşsunuz!

Eğitiminizi beğenmedik size sıkıcı müfredatlar önerdik,

Televizyon kanallarınıza ahlaksız programlar doldurduk

Önemli birşey düşünemez hale getirdik sizi

Ne düşündüğünüzün bi önemi yok!!

Susmaya devam edin!

Kızlarla erkeklerin arkadaş olma kültürünü biz aşıladık size, oysa zamanında siz en temiz ümmettiniz!

Bugün bakın en rezil ümmet oldunuz!

Zavallılar!!!

Baktık kitabınızın dili en güzel dil, size gerici dedik hemen inandınız ve başka dil öğrenmenin peşine düştünüz, dilinize öğrendiğiniz yeni dili katmanın peşine düştünüz!

Devletleriniz ilim ortamı hazırlamadığı için alimleriniz batıya kaçmakla kendi memleketlerinde önemsenmeden yaşamaya mahkum edildiler!

Atam, babam diyerek övünün ve hiçbir işe yaramayan bireyler olmaya devam edin , biz sizi böyle seviyoruz!

Birliğiniz hoşumuza gitmedi;

Sünnilerin camisini bombaladık şiiler yaptı dedik

Şiilerinkini bombaladık sünniler taptı dedik

Aranızda savaş fitnesinin fitilini yaktık!

Elinize bir kaç kağıt ve görüntü tutuşturduk ki fitne alevlensin!

Arap baharı oyuncağını biz verdik elinize! Hiç sönmeyecek ateşi biz yaktık ki hepiniz yanın!

Size hertürlü teknolojiyi verdik ;

Çocuklarınızı onunla meşgul ettik ki yoldan çıkaran her türlü pisliğe körpeyken alışsınlar diye!

Bunların hepsini eğitimden, kurandan ve doğru islam kültüründen uzaklaştırmak için yaptık!
Ben amerikan çerçeveli bir yahudiyim ve bununla gurur duyuyorum!
-------------------------------
Adam edepsizce anlatmış övünerek ama gerçekleri yazmış
Hepimiz oturup dindarlığımızı ve müslümanlığımızı gözden geçirmeliyiz!

Allah rızası için gönderebildiğin kadar kişiye gönder belki birine
faydamız dokunur belki birileri gözden geçirir Müslümanlığını...
Muslumanligimizi...
islam hiçbir zaman sevgi yolunda ilerlememiş her daim vahşi ve kan dökmüş bir dindir. önceden bunlar sorun değildi, öyle kafana göre ben din yayacağım deyip viyanaya kadar dayanabiliyordun ama bunlar sorun olmaya başladı ve islam artık güç kaybedince vahşetini terör olarak sürdürdü. bugün islamdan bağımsız terör tanımı mümkün bile değildir ve bu terör aslında islam var olduğu günden beri cihad adı altında vardı. sadece o zamanın algısı ve toplum biçiminde bunlar sorun değildi. sonrasında artık modern algı gelişti ve insanlar dinlerin sorgulanabileceğini gördü, bazıları bunları tamamen yıkma yoluna girişse de bazıları bunları reforme etme yoluna gitti. ancak islam hiçbir yola gidemeyerek geride kaldı ve şu an dünyanın illeti. bir umutta görünmüyor.

yani algı değişti yoksa islam her zaman bu kadar vahşiydi, sadece o zaman güçlüydü ve buna zaten direnebilecek güç yoktu. şu an var ve bir yerde ben din yayacağım değip insan öldürsen tüm dünyada tepki toplarsın. o yüzden öyle kılıçla kafa kesmek yerine bi zahmet bilime yönelirseniz güzel olur. artık çağ bilgi çağı ve kafa keserek bunla baş edemezsiniz.
Peygamberimizin yolundan giden müslümandır .
kişi başına düşen dolar değildir o ülkeyi gelişmiş yapan,kişi başına düşen ''idrak,vizyon ve empati yoğunluğudur...yıllarca kanıksaktılar sadece ve sadece kendimizi düşeneceğimiz sisteme adapte ettiler,ama dizilerle ama yarışma programları ile insanların daha iyi yaşabilmesi için illaki bir başkasını ezmen gerekir diye beyinlerimize nakşettiler.''.survival of the fittest''en iyi olan devam eder diye...sadece felaket anlarinda insanliğimizi hatirlamamak adina tam zamanidir bizim gibi olmayan,yaşamayan,düşünmeyen insanlari da anlamayi hayat felsefelerimizden biri,dinimizin gereği olani yapmanin...

16. sure (nahl suresi), 90. ayet(cuma namazlarında da okunur)
şüphesiz allah, adaleti, iyilik yapmayı, yakınlara yardım etmeyi emreder; hayasızlığı, fenalık ve azgınlığı da yasaklar. o, düşünüp tutasınız diye size öğüt veriyor.

allah'ın ipine hepiniz sımsıkı yapışın. dağılıp ayrılmayın ve allah'ın sizin üzerinizdeki nimetini hatırlayın. hani siz düşmanlar idiniz. o kalplerinizin arasını uzlaştırıp-ısındırdı ve siz o'nun nimetiyle kardeşler oldunuz. yine siz tam bir ateş çukurunun kıyısındayken, oradan sizi kurtardı. umulur ki hidayete erersiniz diye, allah, size âyetlerini işte böyle açıklar." (al-i imrân, 3/103).

"hiçbiriniz kendi nefsiniz için arzu ettiğinizi kardeşiniz için etmedikçe iman etmiş olmaz" (buhârî, imân, 7).

müslüman, elinden ve dilinden diğer müslümanların zarar görmediği kimsedir.” (buhârî, îmân 4,5).

(bkz: dinci dindar farki/#32696188)

https://www.facebook.com/...88425/?type=1&theater
camilerden halkı galeyana getirip "sokaklara çıkın" duyuruları yapan imamlara

"hocam bak sokaklara çıktı herkes, kaç kişi öldü.. insanı insana düşürüp öldürtmek caiz midir?" sorusunu sormayı başarabilen müslümandır.

vatan sevmeyi, göt yalamakla karıştırmayan müslümandır.
o insanlar sokaga inmese suan hangi orgute bagli oldugu belli olan asker kiligindaki rutbeliler senin evinden cikmana izin vermiyor olacakti. siz dua edin (biliyorsaniz) herkes sizin gibi dusunmuyor cunku oyle olsa suan cok daha kotu durumda olacaktik. soru sorabilecegin bir hoca bulamayacaktin.
tağutu reddeden müslümandır.
çoktur ama yoktur.
ben değilim mesela, başkasına göre de sen değilsin.Asıl soru şu biz kimiz lan?
Müslümanım diyen herkes gerçek müslümandır. Sadece birçoklarının kafası az çalışır(çalıştırmadıkları için), vicdanları ise yok derecesindedir. Tabi herşeyin de bir bedeli vardır.

Özetle müslümanım diyen herkes gerçek birer müslümandır. Bilinçli yada bilinçsiz yaptığı yanlışların ne olduğu hakkında Allah kararı verir.
Balık yok, dip dalgası yalan.
Hiçbiriniz gerçek müslüman değilsiniz, allahınızdan utanın.