bugün

Telefonum bu başlığa entry girmek istiyor.

görsel

Bir ifade biçimi. Genelde doğru olmayan şeriat dışı konularda söylenir.
bir müslümanın besmeleden sonra en çok söylediği şeydir... dindar bir müslüman günde ortalama 20 kere gerçek islam bu değil ifadesini kullanabilir... dikkat edilmelidir...
yüzyıllardır dünyanın cıban başı olan orta doğu ve radikal islamcı düşüncenin pisliğini paris'e sıçratmasıdır. hiç kimse zırlamasın gerçek islam bu değil diye. bu gerçek islamın ta kendisi. bugünden sonra avrupa ve dünya islamofobiyi dibine kadar yaşama hakkına sahiptir.
komik bir fıkra.
gerçek islahahhashahshdadgsafdhsfd...
muslumanlarin surekli ortaya attigi cumle.
goruyoruz iste muslumanligin ne oldugunu.
kendinizi daha fazla kucuk dusurmeyin.
siz neyin kafasındasınız
işid israil ve amerikanın köpeği bir örgüttür
bu saldırının arkasında amerika ve israil in fransa ya verdiği gözdağı vardır
işid ne zaman müslüman olduda müslümanları temsil eder hale geldi .
bu köpekler müslümanları öldürüp kabirleri türbeleri yıkmadımı
müslümanları en büyük işkencelerle öldürmedimi
çocukları katletmedimi
işid üzerinden müslümanlara olan kininizi kusuyorsunuz
salyalarınızın içinde boğulun .
Konu haçlı seferleri değil Kuran'ın gayr-ı müslim öldürmeye cennet vaadetmesi. Konuyu çarpıtmayalım lütfen.
Gerçek islam'ın bu olduğunu anlamak için çok değil yarım saat ayırıp Kur'an okuyun.
Yüksek sesle gülmeyi bile yasaklayan bir dinin mutluluğa tahammülü yok demektir. Orada öldürülen insanların suçu, medeni bir ülkede Mutlu olarak yaşamaları. islam dünyanın cehennemidir.
görsel
doğrudur tabii tabii.

gerçek medeniyet; asala'yı, pkk'yı, ypg'yi, işid'i destekleyip ortadoğuya en fazla silah satan avrupa ülkesi olmaktır. esed karşısında işid'i destekleyen fransa'nın işid tarafından vurulmasına ne üzülürüm ne de inanırım.

(bkz: tiyatro)
aslında gerçek tam da bu...

insanın olduğu yerde sadece iyiler aydınlıklar mı var sanıyordunuz yoksa?

islamda , hristiyanlarda, yahudilerde, budistlerde... insana dair dini veya siyasi yada işle bilimle ilgili tüm ama tüm büyük topluluklarda...

sadece güzel aydınlık bir yüz değil, karanlık bir tarafta vardır.

anlayın artık, bu son derece de normaldir. hayatın kuralıdır. iyi ve kötü, güzel ve çirkin olayı...
meyveli ağaç taşlanır,

-israil, deaş'e, müslümanı müslümana öldürtüyor, sonra suçlanan islam(israilin etrafında dolanıp israile saldırmıyor, çok garip)

-batılı ülkeler afrikada zenciyi zenciye öldürtüyor, gene suçlanan islam,(zenciler birbirini boğazlıyor, batılı gazeteler bunu canlı yayında veriyor, zencilerden o beyazlara tık yok)

aslında; sırf aydın, batılı, zeki görünmek adına ateistçilik oynayan ergenlere şunu demeye çalışıyorum, "sizler onları köpekleri kadar seversiniz ama onlar sizi köpekleri kadar sevmez"

kendinize bu kadar düşman olmayın,

onurunuzu batılı olma çabasına sarf etmeyin,

olayları doğru okuyun ve kendinize gelin.
Gerçek islam bu değil, bu daha jeneriği.
sorun değildir. gerçek müslüman da yok zaten.
e o zaman bizde ateistleri kuzey kore ateistleri ile bagdastiralim. şu eniştesini köpeklere yediren adamda ateist örneğin*
ortadoğudaki müslümanlara göre islâmı vahşet, şiddet gibi kavramlarla bagdastiran insanlar var hâlâ. bundan birkaç yüzyıl önce dünyanın en yüksek medeniyeti orta dogudaydi. harezmi, cabir bin hayyam, farabi ve daha niceleri... ve o zamanlar müslümanlar arasında pek olmayan mezhep savaşlari yüzünden hristiyanlar birbirlerini kırıyorlardi. suan durumlar tersine döndü. peki neden o zamanki hıristiyanlara bakarak hristiyanlik vahşet dinidir demiyor kimse.
görsel
(bkz: 20 kasım 2015 mali silahlı saldırı)
doğru olanı söylemektir. ama kendince doğru olanı. hepimiz için ortak bir doğru olması mümkün değil önce bu konuda bir anlaşalım.

ben müslümanım, benim dinimde; adam öldürmek, insanlara zulmetmek, kadınları satmak, kafa kesmek, canlı bomba olmak, yağmalamak, tecavüz etmek, başkasının hakkını yemek, insanlara iftira atmak, dedikodu yapmak, kalp kırmak ve daha yüzlerce kötü davranış haram ve yasak kılınmıştır. benim dinim kendimden olan ve olmayan herkesi sevmeyi emreder. kısacası benim dinim benim inandığım ve inanmak istediğimdir. uyulması zaruri kurallar ve kanunlar bütünü değildir.
ayrıca şeylerin ne olduğu, daha doğrusu ne işe yaradıklarını belirtirken basit bir mantık hatasına düşüyoruz, misal ben bıçağı ekmek kesmek için kullanırsam faydalı, adam öldürmek için kullanırsam zararlı diye düşünülür. halbuki burada zararlı veya faydalı olan bıçak değil bıçağı kullanan kişidir. yani benim. benim birisini öldürmem bıçağı kötü yapmaz, sadece kendi kötülüğüme alet ettiğim anlamına gelir. işte son yıllarda islamın kurban gittiği mantık hatası da budur.birileri sadece sakalını uzatmış, ve allahın adını ağzına alıp insanları öldürüyor diye islam kötü olacaksa bende kalkıp ne bileyim bir bilim adamının işlediği suçu örnek göstererek ''bakın bilim kötüdür'' derim.

ben yine çok uzattım ama şunu söylemek istiyorum; kötü olan islam değil insanlardır.
(bkz: 29 kasım 2015 suudi arabistanın bir atı eşcinsel olduğu gerekçesiyle idam etmesi)
musluman arkadaslarin surekli ortaya attigi arguman.

gercek islam o degil, bu degil ee ne o halde bu islam?

neye inandiginizi bilmiyor musunuz yani bu mudur ?
Ya madem gerçeği bu değil hani nerede kim yedi lan gerçeğini?
görsel
bunu o kadar çok duydum ki artık böyle diyeni direk donuzluyorum. arkadaş adam diyor ki gerçek islam bu değil kuranda yazıyor. kurandan örnek veriyorsun, abi tefsire bak, tefsirden örnek veriyorsun, arapçadan türkçeye çevrinlince anlam bozuluyor, araplardan örnek veriyorsun, onlar zaten gerçek islamı bilmiyorlar.

herkesin bir ütopyası var orada her şey mükemmel, la değil işte bir sürü örneği var bunun ama hepsi islamı yanlış anlamış.

hepsi gerçek islam ne bilmiyor, bu sözün kullanıldığı kadar islam dünyasında başka söz kullanılmıyor. cidden bak, bide gidip kuranı okumak da yetmiyor, senin gözlerin kör anlamıyorsun diyorlar, la bi git.

şeriat ülkelerini gösteriyorsun onların zaten islamla uzaktan yakından alakası yok.

işte böyle bir şey bu söz.
güncel Önemli Başlıklar