bugün

köylerde bile tahsis başlamış arkadaşlar. tanıdığınız yerden almamanızı öneririm.
Oldu kanka konum da atsınlar.
bir bal arısını takip edip kovanına ulaşmak kadar güç.
karadenizli olarak yaşamadığım durumdur. yardımcı olunur.
sivas zara ve van dağlarında bulabilirsiniz diye düşünüyorum. batı afrika'dan gelmiş bal yemiştim mango muz tadı vs geliyordu içinden orjinal baldı ama ben beğenmedim tadını. gerçek bal donar arkadaşlar tereyeğı gibi olur kaşık saplayarak yersiniz. yabani arılardan toplanan bal gerçek baldır dağda bayırda bulabilirseniz şanslısınızdır.
Organik,
Yaylada yetişme,
Ve resmi laboratuvar sertifikalı
Bulunur. ilgilenen mesaj atsın. Ciddiyim.

Her köyde yetişme ürün organik değildir
Arılar evlerin atık bulaşık suyundan bile
Deterjanı alır peteğe, bala bulaştırırlar.
Laboratuvardan sertifika alınan gerçek organik ballar
Yerleşim yerlerinden ve tarım ilaçlarından uzak olan
Yaylalarda yetiştirilir bu yüzden
Kilosu pahalıdır.
Tamamen çiçek özündendir.
Diğer ballar gibi arının önüne bal yapsın diye şekerli su konulmaz.
hayatım boyunca gerçek bal yiyip yemediğimden bile emin değilim. nasıl bir distopyadayım ben amk?
Bizim memleket arıcılığın yapıldığı yerlerden olduğu için köyden gelince alıyoruz.Gerçekten çok şanslıyız.Tereyağı,peyniri de köyümüzden getiriyoruz.zaten onları yiyince markettekileri yiyemiyorum.
abim arıcı sağolsun. şeker vermeyecek kadar da pinti olduğu için güvenerek yiyorum
güç değil, imkansıza yakın.
görsel
Dayımın arıları var, düzenli olarak şekerli su veriyor onlara. Ve doğal olduğunu söylüyor bilemedim şimdi.
Tanidik birinden alinmasi lazim yoksa piyasanin yarisi sahte.
ekonomik durum ile alakalı bir konudur gerçek bal türüne göre değişir kilosu en az 70-70 liradır.
Can sıkan gerçektir.
Doğallığından ve kalitesinden emin olunan bal aramak, samanlıkta iğne aramakla eşdeğerdir ne yazık ki!

Kahvaltıda laylaylom için değil, şifa için arıyorum a dostlar!

Gerçek balı, gören, bilen, tanıyanların insanlık namına, haber uçurmaları rica olunur.
Bir anons!
son yıllarda moral bozan gelişmelerden biri daha. bal yiyemez olduk.