bugün

salak değildir kendisi. mecnun'dur. mecnun kimdir? leyla'yı görüp de o muhteşem duygu yüzünden aklını yitirip çöllere düşen kays'tır. kays kimdir? sensin! şu yazıyı okuyan, tanrı'nın göğüs kafesine kalp koyduğu sen!
nedir varlığının anlamı? boşluktan gelip boşluğa mı gidecek bedenin? ya da hiçlikten gelip hiçlik'e mi gideceksin? ruhun peki? ruhun ne olacak? o da mı ölecek seninle beraber?

şimdilerde binbir parfümle, deodorantla, makyaj malzemeleriyle süslediğin mis gibi kokan bedenin bir gün mezarda, tüm börtü böceğe lunapark olduğunda ruhunun yok olacağını mı sanıyorsun sen? yok olmak ister misin peki? öldüğünde her şeyin bitmesini ister misin? tüm acılarına, tüm anılarına, tüm mutluluklarına istinaden öldüğünde her şeyin bitmesini ister misin?

onun için gerçek aşkı aramaktan vazgeçme! aşk'ı aramaktan vazgeçme! tanımadığın insanlara selam vermekten korkma. otobüse bindiğinde ayakta bekleyen yaşıtlarının, karşı cinslerin ellerindeki kitaplarını tutmaktan korkma. belki de o insan mucizendir senin. belki de...

bir de, hep gülümse. en mutsuz anlarında bile. neden mi? gülüşüne kimin ne zaman aşık olacağını hiçbir zaman bilmezsin! *
yolundan dönmeyen insandır.
zamanında çok acı cekmesine rağmen onu bulacağına inanan insandır.
aşk gibi görünen sahtelikler onu yıldırmamış , aksine aşka olan inancını kuvvetlendirmiştir.
evet o bir gün çıkıp gelecek.. bir gün.. *
kusursuz aşkı yaratmak yerine kusursuz aşkı arayarak zaman kaybeden salak olmayan fakat yanılgı içerisinde olan insan.
* *
olmayan bir şeyi aradığı için hakkında başka bir sıfat bulamadığım kişi. kendimden örnek verdim. *
her yaşadığını aşk zanneden salağa göre daha akıllı bünye.
(bkz: http://www.aski.gov.tr)
(bkz: aslında aşk da yok)
bulduğu anda salak olarak değil evliya ya da ermiş olarak nitelendirilecek üstün şahıstır.
(bkz: yunus emre)
gerçek aşkı bulanlara her zaman deli ya da salak denmiştir, normaldir.

(bkz: kays)
(bkz: mecnun)
(bkz: aramaktan vazgeç demiyorum bulmaktan vazgeç)*
(bkz: bir başlıkçının başlığa sıfat ekleme hırsı)
her defasında günahı alınan ve değeri bilinmeyen kişidir.
(bkz: kosucukaplumbaga)

her buldum sandığında da sağlam bi kazık yemiş bünyedir aynı zamanda.
(bkz: hayvan ara)
(bkz: gerçek aşkı bulamayan salak)
(#2510420)
kaçtığın şey içinde saklıysa eğer; gittiğin yere onu da götürürsün haberin olmadan!
gözünün alabildiği her yeri arayıp, aynaya bakmayan "saf" kişi.
(bkz: bir ben vardır bende benden iceru) **
bir filmin temasıdır.
(bkz: şaşkın filmi)
(bkz: aferim çok iyi düşünmüşsün)

aşk olmadan onunla bununla salak şaçma ilişkiler yaşayan gerizekalıdan daha zeki salaktır.

ayrıca; gerçek aşkı beklemek salaklıksa; ben bir değil, bin ömür salağım. siz gidena einstein olun. başınız göğe ersin, sevda yoksulları.
gerçek aşka inanmak salaklık değildir. aşk vardır, yaşanır ve hissedilir. ama gerçek olanı zor bulunur. sadece bu yüzden hiç bulunamayacağı düşünülür. asıl günü birlik ilişkilerle zaman harcayıp sevmeyi para harcar gibi harcamak salaklıktır.
(bkz: salak mı senin canın sağolsun)

30 yaşında, buğday tenli, yakışıklı ve bekarım. cinsellik benim için ikinci planda. böyle.
gerçek aşk allah aşkıdır. bunu bulmak imkansıza yakındır. çok çetin yollardan geçmek gerekir.
salaklık değil, temizlik hâlidir.
aradigini bulamayan tek varliktir.
Yalan değil, var o gerçek aşk. O yüzden arayan da salak olamaz.