bugün

https://karikaturistan.fi...om/2012/03/gerizekali.jpg
geri zekalı insanların insan statüsünden düşürülmesi gerekir. bunlar maymun insan arasındaki bir ara tür olarak değerlendirilmesi ve sosyal hakları ona göre düzenlenmesi gerekir. bir şempanze veya gorilden daha az iq ya sahip insanların oy kullanması, çocuk yapması, üniversiteye girmesi, kendi başına karar alması bile yasaklanmalıdır.
ileri zekalı sözünün ters manası.
(bkz: geri zekalı)
Özellikle siyasi konularda çatışan sözlükçülerin, birbirlerine sarf ettiği sözcük.
zeka olarak normalin altında zekaya sahip kişi demek.
Rencide edici söz. Evet.
kesinlikle bu kelime söylendiğinde alınan karşılık sensin geri zekalı olacaktır. şaşmaz.
efendim canım.
bir zeka geriligidir.
pantolonumu giydim.
aklı geriden gelen kimse...
(bkz: richard harrow)
söyleyen kişinin kendi zeka seviiyesi ile öğünemeyeceği olasılığı göz ardı edilmemelidir.
en meşhur kezban küfürüdür. size bir tavsiye bunu söyleyen kızdan koşar adım kaçın beyler.
Normali geri zekalı'dır.
(bkz: geri zekalı)
Bu kelimeyi doğru yazamayan doktor adaylarımız var amk. Artık gerisini siz düşünün. "Tıp neden ilerlemiyor, bilim neden ilerlemiyor bu ülkede" demeyin amk.. sözde kendilerini en bilgili ve elit zannedenler geri zekalı amk.
çok fazla nigar kanlı ve çay içelim mi programı izleyen yazardır.

yakasına ismini yazıp fotoğraf yükler. mesela sen ben ve sipermen.
en sevdiğim kelime.
ama ayrı yazılıyor galiba.
ağzımdan düşmeyen kelime sağ olsunlar.
görsel
Kesinlikle kız küfürüdür. En sevdiğim küfürdür. Ahlaklıdır.

Siz muhatabı adeta temize çeker, paklar gibi, sen iyisin de annen kötü dersiniz, sen dur ananı sikerim, sen alınma hiç ben bacına sokarım, sen değil de anan orospu senin çocuğum dersiniz, cinsiyetçisiniz, birbirinizi yaralamak için bile önce kadınlara ihtiyacı olan pısırıklarsınız. Pipiniz olmasa tartışmaya bile giremeyeceksiniz, ne kadar da sikicisiniz.

kızlar tıpkı arkadaşlıkta, aşkta bil umum iletişimde olduğu gibi düşmanlıkta da beyni zekayı önemseyip hakareti dahi senin değil anana bacına amına götüne bizzat zekana ederler.

Aramızdaki fark budur.
Biraz daha zekan olsa gerizekalı olacaksın

Cümlesinde ki gerizekalı.
Ülkemizin insanların yüzde 13.2 lik kısmına iltifat kalacak sözcüktür.
Gerizekalı değil Geri zekalı şeklinde yazılır.
Kendiyle barışık bir arkadaşın hoş ve samimi itirafı ..
bunu iltifat olarak kabul edebilen erkek varsa, gururunu ağırlık diye taşımasın, ben kendisine çöp poşeti gönderirim dediğim aşağılama içeren harfler bütünü.