bugün

Yazacak birşey yok gerçekten . Yazık!
Eleştirmeden önce bir çocuk yapın da kazasız belasız büyütün bakalım. Gerizekalı demeye diliniz nasıl varıyor anlamıyorum. Bugün yaşıyor olmanız ya da sapasağlam hayatınıza devam ediyor olmanız annenizin sayesinde. Yoksa başınıza neler gelmişti? Siz ne yapıyorsunuz? "Kendisi ne ki benden bunu istiyor ?" , " kendisi tüm gün evde oturuyor benden ders çalışmamı , para kazanmamı vs. Vs. Istiyor " diye zırlıyorsunuz.

Anneleriniz var ya? Yıllarca hiçbir zaman uykusunu alamadan sizi büyüttü. Her gün , her an sizin peşinizde dolandı. Sizin için işe gitmedi ya da gidemedi. En güzel yıllarını sizi büyütmekle geçirdi. Gocunmadı, şikâyetçi olmadı. Belki okuyamadı, belki çalışamadı. Belki hiçbir zaman istediği gibi yaşayamadı hayatını. Istediği gibi giyinmedi. Siz seviyorsunuz diye o pastadan yemedi size ayırdı. Siz seviyorsunuz diye boyun fıtığına rağmen oturup 2 saat sarma sardı . Yaptı hep yaptı. Babanız aşağıladı belki çok yanınızda sizde böyle düşünen bir vicdansız oldunuz.

Annelerinize sorsanıza ne yaşamış? Ne zaman mutlu olmuş? Kim isteklerini önemsemiş?

Belki annenizi Delirtmişlerdir. Artık sizi umursamıyorsa bilin ki kadını çıldırtmışlardır. Değişmiştir. Sizde annenizi yargılamadan önce bir düşünün " ne değişti" diye.
Anne babasından utanan insanları anlayamıyorum. Bu insanlar katil, çocuk tacizcisi , alkolik, grup seks yapan, zengin ve modern insanlar olsa utanmayacaktın yani? Tek derdin modernizm mi? Annen baban köylü ise ne olmuş Yani?
Her köylü köyüne gidip bir şeyler mi ekip biçmeli baksana hayvancılık yapiyorlar şehirde. Senin gibi davarı güdüyorlar .
Zor. Ben genelde gerizekalı demek yerine amip demeyi tercih ediyorum kendisine gerçi. Düşünün, Ortada bir anne adı verilmiş bir insan var ama senin tüm çocukluğunu mahvediyor varlığıyla da yokluğuyla da. Ben ucuz atlattım yine. Ancak hala elinde bir çocuk var ve hayatının mahvoluşunu izliyoruz... Zavallı kız.

Saçma sapan yargılamalar yapmışsınız yukarıda ha. Sizin anneniz iyi, vefakar olunca herkesinki öyle sanıyorsunuz herhalde ama bu illüzyona güvenmeyin. işler öyle yürümüyor.
güncel Önemli Başlıklar