1. .
  (bkz: kaçmışlar başlığı da bana bırakmışlar üstelik)

  bir amerikalının düşüncesiyse anlaşılabilecek önermedir ama bunu yazan bir türk ise kendinin de içinde bulunduğunun farkında olmamalı.
  3 -1 ... parantez
 2. .
  secme ve secilme hakkinin yalnizca kendisine ait oldugunu dusunen bagnazlarin iyice gerizekalilastirdigi turkiye'dir.
  5 -3 ... traktor
 3. .
  (bkz: gerizekalı)
  1 ... bildiginandaval
 4. .
  (bkz: gerizekalılar ülkesinde bir ileri zekalı)
  5 -3 ... alone with everybody
 5. .
  saçma önerme ve genelleme. gerizekalı kelimesinin anlamını bilmek lazım önce, zeka geriliği olan insanların hastalığını hakaret gibi kullanmak ayıp olmuyor mu biraz? hiçbir ülke, hiçbir ırk, hiçbir millet, hiçbir kavim, hiçbir topluluk, hiçbir inanç grubu topluca bir kavramın altına sokulamaz, faşistçe bir yaklaşımdır bu.
  5 ... oneqeno
 6. .
  ota boka ırkçılık, faşistlik, pezevenklik diyen insanların sıra türkiyeye gelince akıllarından geçen ırkçı, faşist, pezevenkçe düşünce.
  3 -2 ... kekistanlihobbit
 7. .
  Biraz daha zekası olsa, gerizekalı olabileceklerin düşüncesidir.
  -1 ... mimarchitect
 8. .
  evet bir hayli geri zekalı var ama sonun da onların hükmettigi bir ülke konumundan çıktı güzel ülkem.
  ergenekonlar da öldürülen arkadasları için hala iki yüzlülük yapan, mahkemede ortaya çıkan delilleri, itirafları kabul etmeyip, hala dinciler yaptı yasasın laiklik diyenlerin oldugu bir ülke, konumuna bakmadan, rahmetli menderesin asılmasına "ne güzel oldu" diyen ve ihsası rey açıklayan yargı mensuplarının oldugu, bu kişilerin çabaları, gazetesine atılan bombaları arastırtmayan gazete, tetikçisini susturmaya çalışan, onun davasını haber yapmayan gazateleri gördükce açıkcası bu başlıgı düşündüren gelişmelerdir.
  -1 ... beklediginiz lider benim