1. 1.
  Ben katilmadim ankete neye gore olmus bu aq.
  3 -3 ... endless pain
 2. 2.
  sözlük sosyal medya sayılmıyor galiba burada günde 50 entry yazacak kadar vakit geçirince gerizekalı olmuyoruz dimi.
  5 ... mustakbel doktor
 3. 3.
  atalarımız gençken çok ileri zekalıydı, çoğu okuma yazma bilmez köye sıçar götünü taşa silerdi. şimdiki gençlerin kafasında olan bilgileri ona yüklesen adamlar tartamaz düşerdi. küreselleşme gençlere çok şey katmıştır, bugün en cahili bile okuma yazma biliyor en azından önceden okumak lükstü ve belli bir sınıfın elindeydi. hayatta kendi köyünden dışarıya çıkmamış babasından kalanı tekrarlayan insan mı çok zekalıydı?

  geçiniz bunları efendim. eskiler her zaman daha geri zekalıdır.
  4 -3 ... allah yok din yalan
 4. 4.
  büyük çoğunlukla doğru bir önermedir.

  garip bir nesil yetişiyor, bir kere her şeyden önce bu yeni kuşak sonuç odaklı, sürecin kıymetini bilmiyor, bilemiyor.

  ikincisi; bu kuşak özenti, bu kuşak belirli zaman dilimlerinde belirli şeylere hep birden hücum ediyor, özenti yaşam tarzlarını kendi hayatına adapte etmeye çalışıyor, istediğini elde edemeyince depresyona giriyor.

  üçüncüsü; bu kuşak okumuyor, okuma akışkanlığı yerine başka alışkanlıklar edinmiş, okey ve batakla lise ve üniversite yıllarını harcıyor, hayatının en verimli yıllarını çok verimsiz geçiriyor.

  dördüncüsü; bu kuşak kayıtsız, bu çok önemli. bu kuşak apolitik ve kayıtsız, çevresinde gelişen olaylara ya örnek aldığı özendiği insanların tepkileri üzerinden bir tepki veriyor ya da hiç vermiyor, dışarıda olanlar onun için hiç önemli değil, her şeyi sosyal medya üzerinden bir sanal gerçeklik gibi algılıyor.

  beşincisi; bu kuşak sanata ve bilime önem vermiyor, şiddeti savunuyor, tiyatro izlemiyor -güzel sanatlar lisesi veyahut konservatuvar okuyanları tenzih ediyorum- müze gezmiyor, bir tabloya bakmak ona iyi gelmiyor, buna gerek dahi duymuyor.

  altıncısı; bu kuşak insan ilişkilerinde çok zayıf, bu kuşak mutsuz, gülmüyor, yüzü asık, sokakta yüzü asık geziyor, insanlara merhaba demekte, onlara gülümsemekte ve yeni insanlarla tanışmakta çok güçlük çekiyor.

  yedincisi; bu kuşak recep ivedik'e gülüyor, ferhan şensoy'u tanımıyor.

  sekizincisi; bu kuşak üretmiyor, ne bir şiir ne bir öykü ne bir roman ne bir icat ne bir alet ne bir düşünce... üretmiyor.

  daha sayarız, uzar gider, uzamasın diye bırakalım burada. bu kuşağı yaratanlar utansın diye umut ederek bırakalım.
  6 ... mukallit
 5. 5.
  Maalesef büyük oranda doğru önerme. Birisi demiş ki eskiden insanlar okuma yazma bile bilmiyordu. Okuma yazma bilmek kriter midir? Kendinden başkasını düşünmeyen, ilgi görebilmek için her türlü marjinalliğe açık, hayatın kendi ekseni etrafında döndüğünü düşünen bireyler yetişiyor.
  "Eğer bir insanı, sadece akıl yönünden eğitiyor, ahlak yönünden eğitmiyorsanız, toplumun başına yalnızca bir bela yetiştiriyorsunuz demektir."
  -Theodore Roosevelt
  14 ... kabuledilmeyenturkcekarakter
 6. 6.
  Mal amk mal mal.
  1 ... ktm li aynasiz
 7. 7.
  Her nesil kendinden önce yetişen diğer nesilden biraz aptaldir.
  Bilimsel veri.
  5 -1 ... queenofhearts
 8. 8.
  en azından eski nesil gibi gelenekçi, sorgulamayan ve cahil bir nesil yetişmiyor. eskiden insanlar okumuyordu. gerçekleri söylediğim için eksileyin bekliyorum.
  1 -6 ... etyemeyenkedi
 9. 9.
  Akp döneminde olmuştur.
  2 -4 ... secretgirl
 10. 10.
  geri zekalı bir gençliğin yetişiyor olması gerçekten çok amaçsız bir başlık çünkü bunu genelleyemeyiz.
  bölge bölge gitmemiz gerekiyor bu gençliğin geri zekalı olup-olmadığını bilmek için, siz de çok iyi biliyorsunuz zaten hangi bölgenin aptal gençlere ev sahipliği yaptığını.
  1 -2 ... epaphos