1. 1.
  Beyinsizdir. Bulunduğu koşullara adapte olmayı beceremez. Sizi çok ama çok zor bir duruma sokar. Onun köylü adetlerini sürdürmesi, moderniteye ayak uyduramaması sürekli ayak bağı olur. Atsan atılmaz satsan satılmaz.

  Toplumda yüksek statü elde etmek için en başta ailenin revizyonist olması gerekir. Fakat aile anne-baba cahil ise birçok olumsuzlukla karşılaşırsınız.

  Örneğin onların cehline tahammül edebilecek eş arayışına girersiniz mecburen. Çıtayı düşürmek zorunda kalırsınız.

  Ya da ailenin toplumla kurduğu ilişkilerden faydalanmak istersiniz ekonomik açıdan, sosyal çevre açısından... Ancak onların münasebetlerinin çok zayıf olduğunu farkettiğiniz zaman bir kez daha söversiniz bulunduğunuz duruma.

  Değişim için öğütler verirsiniz bunun için baskı yaparsınız ama tahmin edin ne olur? Hiç bir sik olmaz. Çünkü yaşlanmışlar, karakterleri, davranışları kemikleşmiş. Her yönüyle loser ebeveyn. Size artısı çok az ama eksisi çok fazla.

  Bir de beklentileri vardır sizden. Her defasında beklentilerini, kaba bir tabir olacak ama dilenci edasıyla dillendirirler. Kendileri bir bok yapmaz. Tasarruf yapmaz. Önlem almaz. Ama sizin ebenizi siker de siker. Başardıkları en güzel şey yük olmak.

  Kusura bakmayın fadır end madır gerçekler bu kadar net. Bir boka yaramıyorsunuz. Sizinle aynı yerde yaşamak bana zulüm. Allahtan şehir dışındayım kafa rahat. Utanıyorum sizden. Aşağılık komplekslerimde haklı mıyım bilmiyorum. Evrimin en zayıf halkalarından birisiniz. Bizim ailenin genlerinde sıkıntı var. Kaliteli genler yok. Fiziksel çekiciliğimiz düşük. Zeka oranımız düşük. Başarısız insanlarız. Eee ne diye ürediniz o zaman amk malları. Beyinsiz orospu çocukları. Kıt kadar aklınızla iş mi yapıyorsunuz?

  Valla bazen diyorum savaş çıksada soykırımda ölsek. Bizim gibi düşük profillilerin bu toplumdan silkelenmesi gerekiyor. O da olmadı intihar haplarını hepimizin içeceğine atıcam. Sonrasında yok olalım amk.

  Üstünlük çabası yok. Bir teslim olmuşluk uyuşukluğu var. Bu beni çıldırtıyor. Madem yarıştan çekilmeye karar verdin. Siktirgit köyünde bağında bahçende uğraş. Değil mi? Yok o da yok.

  Cehaletiniz diyorum beni dibe çekiyor kendinize çeki düzen verin. ilk gün önemsiyorlar diğer günler sikine takmıyorlar. E ben sizin ecdadınızı sikeyim o zaman. Orospu evlatları. Çöp kamyonuna atıp presle iyice ezilip doğaya karışılması gereken insanlarsınız.

  Darüşafaka yurdunda büyüseydim şu anki ruh halimden çok da farklı olmazdım sayın ailem. Desteğiniz kocaman bir "sıfır". Teşekkurlerimi sunuyorum.
  18 -58 ... piromorfit
 2. 2.
  böyle evlat dostlar başına.
  anne annedir.
  12 -7 ... pilotmont 1
 3. 3.
  freud okumuşluğum var mı hatırlamıyorum ama sanırım bu da bir nevi mama issue denebilen bi şey (pek ala çok tarzanım kabul) şöyle gibi
  annesi ile arası iyi olmadığı halde ciddi bir bağı olanlar (anaerkil bir aile gibi /ana"erk"il de nasıl bir sözcükse anakadıl falan mı olsaymış sayın (bkz: tdk)?) ve bu yüzden kişiliğini yeteri kadar ya da en azından kendi dilediklerine optimum seviyede yakın olacak şekilde geliştiremeyenlerde bir nefret ve bıkkınlık söz konusu ya da ben dahiyim ya da dedeme çekmişim...

  aazına sıçıyım annecim budur olay kısaca ana gibi yar olmaz çünkü ana yar olmaz ananın yar olması kadar abuk bir cümle de hayatta duymadım duyduklarım da dürüstçe küfürdüler bu da küfür ama değilmiş gibi yapıyor...

  ayrıca bugün anana din iman allah kitap saydırsan bile yarın yine sevecek ve her kalbini kırdığın an için pişman olacaksın kimi zaman yine haklı çıkacak kimi zaman haksız olacak ama 'kadının kabahati yok ki o bu şekilde düşünebiliyor.' diyeceksin falan lan sinirlenince bu bile insanın nefretini körüklüyor...

  lakin

  bebe arkadaşlar ergenler burada biz böyle yazıyoruz aman nefret ediyoruz cehenneme gitsin diyoruz falan bunlar hislerin kağıda yansımalarıdır medeni insan kudurup köpürse de söz ile halleder derdini ve mümkün mertebe geri dönülmesi mümkün olmayacak şekilde kalp kırmaz pişman olursunuz örnek alacağınız şeyler yanlış seçerseniz ukalalık olmasın ama...

  anneden nefret taş çatlasın yarım saat sürer kalıcı olan kısmısı varsa bile kendi içinde patlamak durumundadır annen gerçekten nefret edilecek kadar berbat bir insan olsa dahi bu onun suçu değil onun da geçmişte yaşadıklarının suçu ya da bu şekilde yürüyen bir silsilenin hatasıdır kendini çok şanssız görme hiçbir zaman ve bu nefreti abartma içinde herkes bir şekilde annesinin karnından doğmuştur yani her erkeğin (veyahut kadının bencileyin öyle diye idir) bir annesi var keşke olmasaydı diyorum şu an ama var işte...

  not: annesini kaybeden insan evlatllarının şunları okuduğu zaman ne kadar üzüleceklerini de hesaba katıyorum anlayamayız abi kaybetmeden insan boku da böyle bir şey işte...

  hiç bir çocuk annesinden nefret etmez ama anne çocuktan nefret edebilir sanırım (bkz: winnicott) şöyle demişti "ilk önce annenin nefreti başlar" çocuk annesinden nefret ediyorsa bu asla karşılıksız değildir ve emin olun önce anne nefret etmiştir...
  14 -1 ... hwahee
 4. 4.
  Sabah sabah döktürmüş. Ailesine cehaletiniz beni dibe çekiyor demiş. Ilk gun önemseyip sonra ciddiye almamışlar. Denildiği gibi değilseler zaten o entel cümleyi anlamamışlardır. Kısaca soyle demeliydi sizden utanıyorum.anlarlardi. ve büyük bir pişmanlık yaşarlardı. Niye böyle bir çocuğumuz oldu diye.
  3 -2 ... giden gider
 5. 5.
  Her ne kadar kulağa hoş gelmeyip, gelenekçi ve manevi duygularımıza dokunsa da, her annenin kutsal oduğu, eli öpülesi olduğu, ayaklarının altının cennet olduğu koca bir safsatadır.

  Anne olmak vasfı salt doğurmaktan ibaret değildir, ulvi birçok duygu ve emeği gerektirir.
  Yani her yiğidin harcı değildir, " anne" olabilmek.

  O yüzdendir ki, annesiyle sorunları olan, annesine uzak duran hatta annesini sevmeyen insanlar vardır ve her daim olacaktır.
  Bu, babalar için de geçerlidir!

  Edith piaf:
  Neden eksilendiğini anlayamadım.

  Anne ve baba olmak, özel vasıflara sahip insanlara yakışır.

  Şahane ebeveynlere sahip olarak, dünyanın en şanslı insanlardan biri olsam da, herkes bizim kadar şanslı olamıyor ne yazık ki.

  Her şarkı söyleyene sanatçı, her çocuk doğurana anne, her çocuğu olana baba demekten vazgeçin!
  13 -13 ... zeytinyagli dolma kalem
 6. 6.
  Gerizekalı bir evlada sahip olmak daha kötü bence.
  10 -3 ... bir tirrek sevdim uzaklarda
 7. 7.
  çok küçük bir parçada olsa haklılık payı vardır. çocuğun gelişimi sırasında böyle bir şeye dönüşeceğini görüp cami avlusuna bırakmadığı için o da. bu bildiğin nankör olacak bırak gitsin. ama işte orada da insanların yüzde doksanında analık-babalık ağır basıyor bırakamıyorlar düşün.

  şimdi sabah sabah onlar olmasa olamazdık vs kısmına girmeyeceğim. ailenden hoşnut olmayabilirsin. bu ülkede 20 li yaşlarını geçip kendi ayakları üzerinde durmaya başlayan birçok insan içten içe bunları yaşar mutlaka. çünkü artık muhtaç değilsin onlara. evvelden evden kovsalar bacaklarına yapışırdın bırakmayın beni diye ama o yaşlardan sonra arada sırada görüşsek yeter dersin. bu nankörlüktür ancak diyedebilirsin. genede bu annene babana hakaret derecesine varan şeyler söylemeni gerektirmez.
  11 -2 ... mel mel bakan gibson
 8. 8.
  adam fena dolmuş, herkez yaşadığını bilir. elbette seveceğiz ama bazı şeyler vardır ki neyse o konulara girmeyeceğim.
  1 -2 ... emihotspace
 9. 9.
  Haklı isyan. Köylü bir anneye sahip olsam muhtemelen balkondan aşağı iterdim.

  (bkz: Köylü milletin kanseridir)
  3 -6 ... kivilive
 10. 10.
  Her anne ayni degildir, belki isyan ettiren anneler olabilir lakin; bu isyandan anladigim kadariyla bu insanin ciddi ozguven sorunu var.toplumda yer edinememe ve biryerlere gelememe sorununu ailesine baglamis.sen basarisiz ozguvensiz ve uyumsuzsan ailenin yapabilecek seyi yok uzgunum. Butun hirsini ve ofkeni onlardan cikarabilirsin kendince ama oze donup sebebini sorgularsan belki bir cozum olabilir bu senin icin. Haberlerde izlemistim dogu da tek goz odada yasayip cobanlik yapan bir kardesimiz derece Yapmisti. Simdi bu cocuk bizi neden dogurdun tek goz odada kac kisi yasiyoruz , tuvalet bile yok diye isyan etmedi durumun farkina vardi ve o yone yoneldi.
  Ailelerin de hatasi olabilir ancak senin basarisizliginin tek sebebi o degil uzgunum.
  Ayrica gun gelir insanlardan oyle bir darbe alirsin ki seni o halinle bile tek koruyacak insan annen olur.
  4 -1 ... kimoo