1. 1.
  her zaman gerilla taktiğinin galip geleceği iki askeri savaş taktiği. ona rağmen biz yenilmedik... sadece kayıplarımız fazlalaştı.

  bunu çeçenya'da da gördük, vietnam'da da... bunu neden hala genelkurmay görmüyor...

  osman pamukoğlu paşanın dediği gerilla taktiğine karşı gerilla taktiği fikri, ciddiye alınmıyor...

  yazıklar olsun size...kulaklarınız sağır, gözleriniz kör! vatan evlatlarını mayınlı yollara gönderenlere, korumasız gönderenlere, gururunu vatan evladının tınağından üstün tutanlara yazıklar olsun...
  4 -2 ... saldirayterk
 2. 2.
  Gerilla desteklenirse. düzenli orduya asla yenilmez. gerilla taktiğinde kazanma değil kaybetmeme esas amaçtır. eğer gerillaya halk da destek verirse. o ülkede devrim olur.
  1 ... vade retro satana
 3. 3.
  tsk, pkk ile mücadelede karşı gerilla-karşı istihbarat ve karşı yıldırma politikalarını uygulamış, ancak bazı yavşak aydınların ve politikacıların "kontrgerilla insanları katlediyor" diye viyaklamasından sonra devletin üst yönetiminden gelen baskılarla bu aktif birimi pasifize etmiştir.

  Susurluk için bir dakika aydınlık diye sözde aydınların gazına gelip tencere tava ile sokaklara dökülen ve en büyük desteği chp zihniyetinden gören insanlar şimdi nerede?
  2 ... kurtcebe noyan
 4. 4.
  haklı bir değerlendirme.

  ancak son bir aydır bordo bereliler olması gerektiği şekilde kuzey ırak a çıkan pkknın tüm geçiş yollarında konuşlandı ve gerilla taktiği ile teröristlerin .mına koyuyorlar. terör saldırıları ve şehit haberleri her gün yürek dağlamaya devam ediyor ne yazıkki ama geç de olsa yapılan bu doğru hamlenin pkkyı bölgede ciddi anlamda kıskaca almış olduğunu söyleyebiliriz.

  savcıyı şehit edecek kadar ibneleşenlerin artık son kozlarını oynamakta olduğunu düşünüyor ve ha gayret diyorum güneydoğuda görev yapan aslanlara...
  2 ... vuzii
 5. 5.
  düzenli ordu profosyonellerden oluşursa iddia'da oranı 1.05'e kadar düşer . diğer bir deyişle gerilla diye sempatikleştirilen pkk militanının anasını laciverte boyar. amma velakin pkk ile mücadelede kontrgerilla kullanılırsa, işler şimdikinden daha kötü olur zira bir dönem sonra para,rant, kaçakçılık, uyuşturucu işin işine girer kontrgerilla palazlanır (bkz: çiller dönemi). devlet bir değil pkk ve kontrgerilla olmak üzere iki terör örgütüyle savaşmak zordunda kalır .

  edit: yazım
  1 ... eyfel i satin alan hurdaci
 6. 6.
  şu unutulmamalı.

  türkiye gerilla savaşını kaybetmeyen tek ülkedir dünya tarihinde.

  çeçenistan, vietnam, afrikada tonla ülke, kolombiya, küba, afganistan gibi örneklerde dev ülkelerinde tamamı gerilla savaşını kaybetmiştir.

  kaybetmeyen sadece biziz.

  bugün tüm dünya türkiyeden gerilla savaşında kendilerini eğitmesini istiyor, türkiyenin deneyimlerinden faydalanmak istiyorlar.

  30 yıldan fazla süredir pkk gibi bir terör örgütüyle mücadele veriyoruz ve bu örgüt coğrafyası çok uygun güneydoğuda gerilla taktiğiyle savaşıyor.

  bir başka ülke çoktaaan kaybetmişti bu mücadeleyi.

  biz kaybetmediysek dile kolay bir olay bu.

  demek ki herşeyi doğru yapmışız bunca zaman demiyorum asla.

  bundan sonrası için ne yapabiliriz, her görüşe önem verilmeli.

  pkk son 3 aydır, 30 yıldır vermediği kayıpları verdi ve artık son çırpınışlarına girdi.

  bunun en büyük göstergesi batarlarken her tarafa son bir güçle saldırmaları.

  yapmamız gereken 2 şey var;

  1-türkiye içinde gerilla taktiği yani düşmanı kendi silahıyla vurmak.
  2-aynı anda k.ıraka girip kimseyi dinlemeden bölgeyi temizlemek ve tampon bölge oluşturmak.

  özellikle kış gelmeden 2.maddeyi uygularsak pkk yok olup gidecektir. kandile kadar olan tüm bölgeyi temizleyebiliriz.

  edit : imla
  6 ... katmerli hedonist
 7. 7.
  türk silahlı kuvvetlerinin her ne kadar eleştirilsede yasal veya gayri yasal yollarla bastırdığı ama bitiremediği olgudur.
  ... babaeski
 8. 8.
  ne gerilla ne de düzenli ordu, bu işi çözse çözse kitle imha silahları çözer hafız.
  1 ... hipnozcu