1. .
  baştaki örtüyle damardaki kanı ilişkilendiren, hangi amaca hizmet ettiği belli olmayan bünyenin yaptığı eylem. gerici kanı diye başörtülü kanı almıyorlar, kendi 'asil' kanlarına kıymıyorlar,hasta kansızlıktan ölüyor.
  2 -7 ... kuvass
 2. .
  (bkz: kızılay plajda çadır kursun kampanyası)
  1 -2 ... ankarakarakedisi
 3. .
  'öbür tarafta organsız kalırım' diyerek organ bağışında bulunmayan zihniyetten çok daha az rastlanır, hatta rastlanmadığı yerde uydurulur farazi bünye eylemi.
  2 -3 ... sıpa
 4. .
  gericilikte sınır tanımamak.
  ... umutluyum hala
 5. .
  yasanmasi mumkun olmayan, saptirma haber veya fantazidir. fakat saglik gorevlisi erkek bana elini surmesin diye olmek uzere olan hastaya kan vermeyecek cok turbanli vardir.

  edit: bu baslik bana cocukluk yillarimda kurdugum, eminim bircok insanin da aynisini kurdugu hayallerimi hatirlatti. mesela annem bana tokat atinca, anneme kuser, kendi kendime "tokatin etkisiyle kor oldugumu, annemlerin de bu durum karsisinda kahroldugunu, agladiklarini, perisan olduklarini" hayal eder, aklimca onlari hayalimde cezalandirir mutlu olurdum. bu baslik da benzer cocukca bir hayal gibi. turbanli oldugum icin kan almasalar da hasta olse de baskici laikler cok uzulseler. uhuuuuuuuu...
  2 -2 ... isla morada
 6. .
  pardon ama oha!

  ülkede kategori bolluğu yaşanırken zaten, ne diye daha da bulandırıyorsun ortalığı acaba?

  kandan bahsediyoruz değil mi? hani şu hayati gerek..

  e o zaman konuya da başörtülü, müslüman, hristiyan, ermeni, kürt şeklinde yaklaşacağına "insan" diyerek yaklaş da bir güzellik yapsana ya..

  yoksa nasıl kurtarır sonra dünyayı güzellik?!
  1 ... vera
 7. .
  (bkz: abartma sanatı)
  -1 ... mincirma
 8. .
  dudaklarınızı büzüştürüp, ciğerlerinizde bulanan havanın, dudak aranızdan çıkıp gitmesini sağlayın. hani, hayvanları durdurmak icin çıkartılan ses, bilirsiniz. büriiiiişşşş.
  3 ... nametai