bugün

ya da ana haber bülteni arasına sıkıştırılmış gereksiz, içi boş sadece vakit doldurmak için hazırlanmış safsata.
http://youtu.be/iDIpqPLqbmo

Dünden beri dönen ve a haber muhabirinin gta4 oyunu hilelerini darbe planı olarak yayınlaması konu. Ağır gerizekalılık, ama her yerdeki tepkilerin dikkat etmediği bir yerden bu konuda konuşacağım.

Özel televizyonlarda program mantığının popüler kavram ve kişi analizleri ile yapılabilir olduğunu düşünüyorum. Olay şöyle gelişiyor:

Önce karşınıza çok abuk bir örnek çıkıyor ve tanışıyorsunuz. Bu Kıl Oldum Abi isimli bir şarkı, Erotik film sahneleri gösteren bir spor magazin programı ya da anlaşılmaz ama öfkeli söylemlerde bulunan bir yorumcu olabilir. Sonra bu konsept her yerde karşınızaaçıkmaya başlıyor. Reklamı dönüyor, radyoda çıkıyor, gazete röportajı veriyor gibi. Sonra insanların hassas olduğu, din, millet, trajedi gibi bir konuda fikri alınarak, bazen ilgili kişinin özel hayatına girilerek seyirci ve takipçilerinin gözünde kendilerine benzer olduğu imajı Perçinleniyor. Ve en sonunda, ilk başlarda abuk bulduğunuz kişi veya konsepti kabullenip hayatınıza devam ediyorsunuz. Bu şekilde size Ebru Gündeş i Assolist, Rasim Ozan Kütahyalı yı yorumcu, Reha Muhtar ı anchorman, Semra Türk ü sunucu, Uğur Işılak ı trt sanatçısı, BBG edi yi gazeteci olarak sundular mı? sundular. Yediniz mi, afiyetle hem de.
şimdi de bu seviyeyi muhabir gazeteci olarak veriyorlar. yiye yiye geldiğimiz nokta bu. Kime yaradı peki ; zamanında nereden yalakalık yapacağınızı şaşırdığınız, şimdi de cemaat mensuplarını sözüm ona fena yaptığınız tipin adamlarına yaradı. Bu mu daha büyük gerizekalılık yoksa bunları hatırlatmamak için başkalarına yüklenmek mi, işte bunu da okuyana bıraktım.

Edit: Sezar ın hakkı Sezar a. Beklenmedik ve görülmedik bir duyarlılık örneği ile haber merkezinin açıktan hatalarını kabul ederek Özür dilemeleri, tüm topluma örnek olması gereken bir davranış çünkü en büyük gerilimleri narsist yaklaşımlar sebebiyle yaşıyoruz, kimse mükemmel değil. Videosu aşağıda:
http://youtu.be/tTVrx8WuCqg
http://odatv.com/bana-fet...emezsiniz-0909161200.html

http://odatv.com/15-temmu...usalcilar-0909161200.html

15 Temmuz u yaşayıp, bunun sorumluları ayan beyan belliyken, kiminle dip dibe oldukları belliyken söylediklerinizi en aptala kabul ettiremediniz, ettiremezsiniz.

fetullah cemaati ve onun yapılanması ile ilgili konuları yıllarca yazanlar aradan geçen zamanda yerinden milim kıpırdamamış, her konuda haklı çıkmışken, sıçmık yorumlarınızı yıllarca elinizdeki her medya organından dalga dalga yayınlayıp tek bir tanesi akılda kalmamışken işlerinizi devam ettiremediniz, ettiremezsiniz.

ne kalıyor çare? boku atalım, sonrası bir şekilde kaynar. Be utanmazlar, bre yüzsüzler, arsız, şerefsiz yaratıklar! hala ergenekoncu diye bir örgüt var gibi telaffuz etmeye çalışıyorsunuz. Yargıtay dan onandıktan sonra bu dava düşmedi mi lan? en tepe referansınız tayyip Erdoğan bu davalara kumpas demedi mi, yıllar öncesi savcısıyım derken? artık geçmişini unuttum ulusalcı diye bir kavram türettiniz kendinizce, bu sıfata kemalizmi, darbeciliği yamamaya çalıştınız ne oldu ha ne oldu? herkesi keriz yerine koyup fetöcüler suçsuz insanları mahkum etmiş, davalar usulen doğru değil diye bas bas bağırırken siz yine medyadaydınız? ne zaman kendi başına bir haltı beceremeyen, para karşılığı erdemsiz herşeyi yapabileceğinizi ispat ettiğiniz yetmedi mi? niye hala düşmüyorsunuz yakamızdan??

tekrarlayalım mı? yere göğe sığdıramadığını fetullah cemaatine mensuplar darbe yapmaya kalktı. kimmiş lan darbeci?
cumhurbaşkanı başbakan türk bayrağına ve cumhuriyete sarıldı, akp genel merkezine Atatürk resimleri asıldı. kimin ilkeleri ve ortaya koyduklarına başınız sıkışınca sığınıyormuşsunuz, fabrika ayarlarında ne varmış çok açık değil mi?

bir de ulusalcı diye bir sıfat var demiştim. siz ulusalcı değilseniz necisiniz koduklarım? federasyoncu musunuz? imparatorcu musunuz? ümmetçi misiniz? nesiniz?

soruyorum çünkü ulusalcı diye bir ayrım varsa bu ulus devleti savunanlara verilebilecek bir sıfat. ortada ulus devlet yoksa, merak ediyorum, nasıl bir devlet var? islam devleti mi mesela, fetö nün kurmak için darbe yapmaya kalktığı?? ortak çizgide misiniz ne haltsınız, bir kere de laf gargarası yapacağınıza oturup anlatın siz nesiniz?

daha önce söylediği yazdıkları ve söyledikleri komple yalan, birisine yaranmak için olduğu ayan beyan belli adamlar. kendi aralarında maddiyata bağlı şekilde örgütlenmişler ve medyaya çöreklenmişler. şimdi de çökmüş davalara, iftira olduğu, yalan olduğu belli çamur atmalarla medyada yer alıyorlar. bunları da bize aydın, yazar diye hala sunuyorlar. diyorlar ki, "seni insandan saymıyoruz, senin yıllardır kafanı ütüleyen, söylediklerinin de hiçbir kıymeti ve karşılığı olmayan adamlara program yaptırıp yazı yazdıracağız. istemesen de onları dinleyeceksin, senin buna müdahale hakkın, bunu değiştirme gücün yok. bizim borumuz öter, sen kim oluyorsun?" onun için geri zekalılara hazırlanmıştır, yiyenler açık büfe doldursun. benim midem kalkıyor, şu adamlardan birisiyle yüz yüze gelmek istemem çünkü gelip de bunları bana söylese suratına kusarım tutamam kendimi.
Samanyolu vardı bi ara, çomarların banzoisi. Orda çıkan haber ve programların bütünü.
http://odatv.com/ataturke...urulmustu-3012161200.html

cumhurbaşkanlığı sistemi için yapılan oylamada MHP nin karşı çıkmakla sorumlu olduğu maddeye bakalım. neymiş, türk vatandaşı doğması değil, olması yeterliymiş. buna niye karşı çıkmış-çıkmamış.

tebrik ediyorum. siz bunun mücadelesini verin ve biz sonunda kapı gibi diyelim ki marco aurelio cumhurbaşkanı olamaz! Suriyeli göçmenler cumhurbaşkanı olamaz! aferin MHP ye! ne güzel iş yaptınız. hatta, yarın birgün bir tehdit olur, yabancı birisi zorla tüm ülkeyi kontrolüne almak isterse; ona deriz ki dur! sen türk vatandaşı olarak doğmadın, git! o da kafasını dönüp gider, hele gitmesin, bak MHP ne fena yapar hııı!

ama türk vatandaşı olarak doğmuş olsun, o zaman mesela şunu yapabilir: hakimler ve savcıları atayan kurulun üyelerini kafasına göre seçebilir, başındaki adalet bakanını da o seçebilir. adalet bakanı ya da cumhurbaşkanı bir suç işlerse, onları yargılayacak hakim ve savcılar ona bağlı oluyor ama olsun. sonuçta ikisinden biri ya da ikisi de suç işler mi? işlemeeez! hiç olur mu? ne mümkün efendim?? ama ya işlerse kim yargılayacak? hiçkimse. ha, günü gelir halk sandıkta hesabını sorar! e adam vatan haini ise ne olacak? seçimi bekleyecez. savcı soruşturma açarsa? sürülür, görevden uzaklaştırılır ama yok yapmaz cici adalet bakanı, cici cumhurbaşkanı.

siz takılın olur mu? kafamı nereye vuracağımı şaşırdım, akıl izan olmayan saçma sapan işlere bir de yüzlerce adam hep birlikte imza atıyorsunuz. ama tabii, yasa geçsin sonra nutuk atarsınız seçmen de MHP ye oy verir. ne kadar milliyetçiyiz be! bravo, aferin! sonuçta doğuştan türk vatandaşı, yanlış yapmaz. en kötü ihtimal kandırılır, allaha sığınır. halk da onu affeder.
http://odatv.com/8-yil-so...konusuyor-0803171200.html

ibret olması açısından geriye dönük sağlam bir arşiv oluştu ama bunun gibiler özellikle vurgulanmalı.

özetle şu, 2009 yılında kadri gürsel ile hüseyin gülerce programa çıkıyor. kadri gürsel diyor ki bu cemaat, fetullah gülen tehlikelidir. hüseyin gülerce de diyor ki aman efendim o son derece farklı konularla ilgilenen bir gönül adamıdır.

bugün bu iki yazardan birisi fetöcü olmaktan iddianamesi yazılmış içeride, bilin bakalım hangisi?*
sonra "bir haltı beceremeyen gerizekalılarsınız, ülkenin tek noktasını düzgün yönetemiyorsunuz!" diye isyan etsen öldürmekle kalmaz sülaleni kazırlar. ben bu kadar gerçekliklerden uzak boyutta tüm hayatımın geçebilecek olmasına ihtimal vermiyorum, vermek istemiyorum gerçekten. geri zekalılık diyordum, bu düzeyde olanı hakikaten inanılmaz.
http://m.haber7.com/ampht...n-yunanistana-ada-uyarisi

Başlığa bak içeriğe bak. Binali Yıldırım, kendi makamını feshetme propagandası için meydanlara çıkan düşük profilli insan, Edirne'de konuşmuş çakıl taşı bile alamazsınız demiş.

Eee? Herhalde Yunanistan başbakanı da çıkıp Binali Bey doğru söylüyor, türk milletinden özür dileriz der. Yakın zamanda da askerleri çekerler muhtemelen.

Niye geri zekalı seviyesinde olduğunu anlatmakla uğraşmak istemem, aleni zaten de. Benim merak ettiğim bu sıçmığı okuyan AKP taraftarları gerçekten Yunanistan'a cevap verdiğimizi düşünüyor mudur?
http://m.haberturk.com/be...gonul-atiba-1829160-amp/1

Bu da medyanın Beşiktaşlı olduğunu iddia edenlere gelsin.

Takım şampiyonlar liginde gümbür gümbür gidiyor, çok kritik maçlar arefesinde, yapılan habere bakın hele. ilk 11 banko oynayan üç adamı emekli edeceklermis, analiz yapmışlar, gurbetçi alacakmış.

Gören de zanneder takım havlu attı seneye yatırım yapıyor, manyak mısınız kardeşim siz ya? Önümde Koca yıl var, en az iki maçı Avrupa'nın en büyük takımlarından biriyle oynayacak adamların değişikliğini düşünecek zaman mı? Futbolcu dediğin cep telefonu mu 6 ayda bir yeni model çıkıp alalım? Elektronik dükkanı vitrininden değil futbol takımından bahsediyoruz. Bu haber bir kaynaktan alıntı ise kaynağın kendisi Beşiktaş düşmanı, işkembeden sallandı ise sallayan BJK düşmanı. Lanet olsun transferinize ya, oturun şu takım ne futbol oynuyor onu siz analiz edin, yapılan analiz diye nal gibi yazmakla olmuyor o işler.