bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  yeniliklere direnen,tutucu
  1 ... kısmetsiz
 2. 2.
  bir internet sitesi dahi bulunan tabir.

  --spoiler--
  http://www.gerikafali.com/
  --spoiler-- *
  ... iceri terligi
 3. 3.
  kafasız olsaymış daha iyi olurmuş denilebilecek düşünce yapısına sahip kişi. at gözlüğü ile yakın temasa sahip, yeni fikirlere sibirya soğukluğuyla bakan yaşam formu.
  ... lady rea
 4. 4.
  (bkz: koca kafalı)
  ... ecayip heyvanlara benziyirsen
 5. 5.
  geri kafalılık şöyle tanımlanabilir;

  68 kuşağı solcuları 6. filoyu denize dökerken onlara saldırmak ve bu olaydan 40 yıl sonra emperyalizme karşı mücadele vereceğine dair allah'a kur'an'a ve bayrağa yemin etmektir. olayları 40 yıl geriden takip etmektir.

  işte bu tarz davranış ve eylem içinde olanlara geri kafalı denir.
  ... sara nobetcisi
 6. 6.
  türkiye'de bu kelimeyi kullanan kesimin 1930'ları özleyen insanlardan oluşması da ayrı bir paradokstur,sen insanları eski dönemlerin güzelliklerinin özlemini çekmekle adeta suçla,sonra kendin 1930'ları özle,özlemeyeni de yine geri kafalı ilan et.
  ... munferit kalabalik
 7. 7.
  insana özgü bir tanımdır. Bu tiplerin çok çeşitli örnekleri vardır ki kimisi bir gazetenin başındadır, kimisi devleti yönetir, kimi kapı komşunuzdur, kimi kardeşinizdir.
  Ve hayatınızda bu insanlardan kaç tane olduğu sizin hayatın neresinde duracağınızı belirler. Çoksa bunlardan hayatınızda yerinizde sayarsınız ailece ve hatta ülkece... Ama azsa 6 ileri 1 geri araba gibi ileriye gidecektir yaşamınız ve hatta milletiniz.
  ... udnapistim
 8. 8.
  geri kafalı
  ... mavi44
 9. 9.
  Çevremde ki birkaç kişiyi bu kelime ile nitelendirdiğim doğrudur.

  Bu insanlarla tartışmaya girmek inanılmaz berbat bir şey çünkü anlattığını anlamak istemiyorlar, empati sıfır ve sürekli kendi düşüncelerini ön plana çıkarmaya çalışıyorlar. halbuki bunun bile bir adabı vardır; önce sen konuşursun dinlerim sonra ben konuşurum sen dinlersin ve uzlaşmaya çalışırız falan.. ama bu yok.

  bu entryi girerken ellerim titriyor sözlük, sinirlerim bozuldu bir yerleri dağıtmam gerekiyor..
  2 ... fixxxxer