bugün

Geri dönse affeder miyim?
Etmem.
Affetmek benim haddim değil bir kere. Affetmek Allah' a mahsus. O kararı en yüce divana bir kere sevk ettik. Ama öyle bir haddim olsa yine etmem. Bazı sızılar dinmiyor çünkü. Bazı yaralar kapanmıyor. Geceler güne dönüyor, kışlar bahara koşuyor. Kuşlar başka diyarlara göç ediyor. Hayat geçip gidiyor. Her şey değişiyor ama o sızı dinmiyor işte. Hiçbir yere gitmiyor öyle kalıyor en derinlerde. Zaman zaman kendini hatırlatıyor. Hayatına devam ediyorsun yine hayatın aksamıyor. Başka insanları tanıyorsun, başka insanları seviyorsun, yeniden aşık oluyorsun. Hayatın devam ediyor ama geçmişten gelen o sızı içinde bir yerlerde öyle saklı duruyor. O derin mevzu tekrar açıldığında, o eski yara tekrar hatırlandığında, o sızı da hatırlatıyor kendini. Affedemezsin diyor, bunu kendine yapamazsın. Bir kin, bir nefret, bir intikam ya da kendi hayatını kendi kendine zindana çevirme meselesi değil bu. Öyle bir şey değil. Affetmiyorsun çünkü kendi kendinle barıştın. Affetmiyorsun çünkü biliyorsun giden geri gelse de aklı yine takılır uzaklara.
sonuç olarak bana kötü şeyler yaşatmadı ve hala kalbim onda ise tereddüt etmeden affederim ama tabi ki benden sonra hayatına birini almadıysa.
döndü daha çok nefret ettim.dönek adamı sevmem bn.
kısa bi süreliğine ewed. 1 saatlik falan.
Geri dönecek kimse yok. Terk eden bendim.