bugün

gereksizlerin gerekliliğine gerekçe gerekmedi.
şu an kahve içiyorum...
true'yu bugün de evlendiremedik.
uykum var.
Sarışınların saç teli adedi, Esmerlere kıyasen genelde daha fazlaymış...
An itibariyle ufkunuz iki misli genişlemediyse ve bu bilgi için bana müteşekkir değilseniz; O da sizin ayıbınız artık.
Sözlük bitmiş.
Ölen bir erkekten hamile kalmak münkünken.ölen bir kadinin hamile kalması münkün değildir.
Bir gözünüz kapalı diğer gözünüz açık şekilde bir süre beklerseniz karanlık bir ortama girdiğinizde kapalı tutulan göz açık tutulan göze nazaran çok daha iyi görüş sağlar.

Korsanların/denizcilerin tek gözünün kapalı olma sebebi de çoğunlukla budur.
100 yaşın üzerindeki insanların yüzde 80'i kadındır.
Su samurları el ele tutuşarak uyurlar.
platon'un gerçek adı aristokles'tir. ''geniş omuzlu'' manasına gelen platon aslında onun lakabıdır.
Suyu kaşıkla içebilirsiniz ama çatalla içemezsiniz.
Afrikayı batılılardan önce yüzyıllar boyunca -batılılardan daha uzun- ve batılılardan daha vahşi şekilde müslümanlar sömürdü. (Biraz önce afrikanin bilmemnesikim ülkesine kuran bağışlayıp kuyu açan ve 32 dişli medeniyetini irkçı batiya nispet yaparak gösteren islami bir kanal gördüm de ondan yazasım geldi)
Oturduğunuz yerde osurmaya çalışırken tek popo yanağınızı kaldırmayın. Sabit durun.
Basınçla havaya yükseliyorsunuz. swh.
Deniz atlarının sadece erkek olanları doğurur, dişileri doğuramaz.
35lik rakıyı sıyıracağım bugün.

Bir yarasın.
Giulia Tofana, 1600'lü yıllarda yaşamış profesyonel italyan zehir satıcısıdır. Kocalarını öldürmek isteyen kadınlara zehirli içecekler satmasıyla ünlüdür. Kendi ismiyle anılan Tofana Suyu (Aqua Tofana) isimli zehrin mucididir.

Yaşamı boyunca 600 evli erkeği öldürmüş ve sonunda idam edilmiştir.
kurbağalar kış uykusuna yatar.
Zaman etüdü yaparken sürelerin değişkenliğinin sizi yanıltmasından korkuyorsanız Excel üzerinde sapma kontrolü yaparak hangi değerlerin ortalamadan uzak olduğunu kolaylıkla görebilirsiniz. Buna göre tekrar ölçüm yapma kararı verebilirsiniz.
Türkiye futbol süper liginde formasına yalnızca geçen senenin şampiyonu ve yine geçen senenin Türkiye kupası şampiyonu Türk bayrağı koyabilir. (logoya değil formaya)
Su samurları tehdit altında kaldığında yavrularını kucaklayıp havaya kaldırarak "yaklaşmayın yoksa atarım çocuğu" diye bağırır

görsel
Hiç kimse dirseğinin ucuna dilini deydiremez.
bir düzine 308 yakarak dürbününü 100 metreye sıfırladığım bir yivli tüfeğim var. Özel harekatçı bacanağım geldi sanki vasili zaitsev benim başıma iki çıt aşağı 3 çıt sola 5 çıt sikinin ucuna derken amına koydu dürbünün ayarının. Kalem gibi atıyordu bacanak elleyene kadar. Lan dersin kenedy’yi vuran deniz piyadesi pezevenk, lan elleme işte elleme, sen portakalda vitaminken ben Kırıkkale mavzerle kurt pususuna çıkıyodum göt. O zaman daha anemometre icat olmamıştı, yanağımızın üşümesinden rüzgarın şiddetini hesaplıyoduk biz.

La bir canım sıkıldı bir canım sıkıldı, bu sıcakta dağa bayıra çıkıp dürbün sıfırlayacak zerre halim yok, asfalt buğulanıyor, kertenkele bilene o çizgifilmdeki Oskar kertenkelesi gibi dilini dışarı atmış zor nefes çeviriyor.

Ben bu iç sıkıntısıyla yaşarken av meraklısı bir arkadaşım ya kafana takma hallederiz, hiç sıfırlama atışı yapmaya bile gerek yok dedi. işte o an hayatımda çektiğim en büyük bol şeddeli hasssssssiktiri çektim. Yivli tüfek lan bu atış yapmadan nere sıfırlıyon?

Meğersem boresighter diye bişey varmış, boş kovan gibi ama içi lazer ışığı veriyo, onu ş’apıyon işte, ışığın düştüğü yere artıkılı ayarlıyon, dürbün sıfırlanıyo. Piii vay anasını be!

(bkz: boresighter)
Çikolatalı süt en lezzetli içeceklerden biri olabilir.
Hindistan'ın nüfusu 3-5 sene sonra çin'i geçecek.