bugün

bir müdahil beyanatıdır.

şartları, şurtlarının önemi olmayan bir durumda, bir dakika düsünmeden yapacağım davranıştır.
seviyorum diyorsanız yanıp yanıp tükeneceksiniz.
sevecekseniz hakkını vereceksiniz.

ne vatan, ne dünya, ne hayat, ne ölüm.

hepsi yalan.
vatan denen soyutlamanın farkında insan tavrıdır. vatan diye bir şey yoktur. aslolan elinden geleni yapmaktır.
(bkz: vatan yahut silistre)*
o vatan değildir, evin, işyerinin, her gün geçilen sokakların olduğu yerleşim yeridir.
(bkz: gerekirse sevdiğim kadın uğruna götümü satarım) beyanatını da duymak istediğim aşmış bir sözdür. takipteyim.
vatansız köpek beyanatıdır. Bir kadının yeryüzünde en çok sevdiği insan kimdir? Eşi mi? çoook sevdiği eşi mi? Hayır! En çok sevdiği insan çocuğudur, oğludur. Eğer ki tarihten günümüzde çanakkale'de kocatepe'de milyonlarca Türk anası en değer verdiği varlığı vatan uğruna feda etmişse ve tekrar edelim bir ananın çocuğuna sevgisinden üstün sevgi insanlar arasında yeryüzünde yoksa sen kim oluyorsun da sevdiği kadın uğruna vatanı satıyorsun?

Vatan uğruna bırak kendimi feda etmeyi, sevdiğim kadını bile feda ederim. Eğer ki vatan soyut bir kavram ise, buyurun yolunuz açık, benim somut kavram olarak canımı kanımı verdiğim topraklar üzerinde yaşamaya hakkınız yoktur. Ben kendimi, en sevdiğim kadını, oğlumu gerekirse kızımı bu vatan için feda edebilecekken, bu vatan üzerinden geçinen asalakların canını almak çok da zor olmaz.
aynı kişinin gerekirse sevdiğim kadın uğruna annemi satarım demesi muhtemel olan bir durum.
(bkz: sevdiği vatan uğruna canını feda etmek)
peki sevdiğin kadın senin uğruna ne yapar diye sorulması gereken bir cevabın sorusudur.
vatanın vatanlıktan cıkması sonucunda ikinci kez dusunmenın bile haram oldugu gercek.
bir am uğruna ne imparatorlukların başını yedik, vatan ne ki yeğen !
vatandan ne kastedildiğine bağlıdır. kadın uğruna vatanı satar mıyım? satarım arkadaş, vakti zamanında keşke satsalarmış. satmadılar da ne oldu, onların ölüleri üstünde koca göbekli yağlı burjuvalar ve onların kokana zevceleri tepinip durdular zevkü safa içinde.

şimdi ben sevdiğimi bırakayım vatan diye öleyim. sonra benim cesedimin üstünde zenginler sefa sürsünler yok ya.

sat gitsin keyfine bak, sana vatan mı yok.

satarım arkadaş altına da her türlü imzayı çakarım.
gerekirse vatan uğruna sevdiğim kadını terk ederim.
satarsın, (bkz: beyin bedava)
abartmayın denmesi gereken durumdur. hiç bir erkek bunu söyleyebilecek kadar küçülemez.
(bkz: bi o uğruna vatanı satmak)
vatan demek namus demektir doğduğu anda kendini sahiplenen vatanın namusunu koruyamayanın seviyorum deyip ortada gezmesi olarak yorumlanacak entrydir.
polat alemdar olmayan herkesin yapma ihtimalinin olduğu şey. atıp tutmak kolay, çıkıp iki şaşalı lafı herkes eder de herkesi göt tutuşunca görmek gerekir.
sığ düşünceli bir adamın söylemidir. sen yarın başkasını sevebilirsin. ama vatan aynı vatan olarak orada öylece duracaktır.
Sağlık hizmetlerini bana parayla satan bir devlet için müstahaktır.öyle kadına filan da gerek yoktur daha cüzzi şeyler içinde satılabilir.
--spoiler--
vatan sevgisi maya gibidir, sütü bozuklara tutmaz.
--spoiler--
bugün vatanını satan yarın kadınını satar .
vatanı olmayınca sevdiği kadının olacağını zanneden ahmak söylemi.
ülkenin içinde bulunduğu siyasal ve politik sapkınlığa bakılınca sevilen kadını geçtim, hoşlanılan kadın için bile böyle bir jest yapmakta beis yoktur.
(bkz: adam pisliğin teki çıktı rıza baba)
en azından adam sevdiği kadın için satıyor; para için, mevki için satanlarla kıyaslanamayacak kadar insandır.