bugün

her şey için referandum yapılacaksa, meclis ne yapacak?

edit; allahını seversen ayır şu "de"yi.
bence cumhurbaşkanlığı sitesinden anket yapsınlar. sikerim her ay okula mı gidilir amk ben öğrenim hayatım boyunca bu kadar gitmedim okula.
boş boş vaatler. idamla halkın gazını almaya çalışıyorlar.
(bkz: rte nin seçmenini kaz yerine koyması)
Hadi idam geldi kaldırıldığı günden bugünü kapsayacak mı?
kanunlar geriye doğru işlemez.

peki idam kaldırıldığı zaman da, eskiden idam cezası alanların cezalarının infaz edilmesi gerekmiyor muydu?
idam kalktığı zamandan sonrası için idam verilmemeli ama kararı önce çıkanların asılması gerekirdi.
nasıl geriye doğru işlememek bu?
idamı geri getirmenin ne anlama geldiğinden, bedelinin ne olacağından ve de geri getirilse bile darbe girişiminde bulunan fetöcüleri kapsamayacağından bihaber cahil kitlelerden "ileri faşizme evet" oyu almak için ortaya saçtıkları mavallardandır.

madem idamı geri getireceksin, referanduma ne gerek var? buyur, getir; mhp ile birlikte oyun yetiyor. hem de şu ileri faşizme geçiş referandumundan önce getir...

yok, getirmezler, getiremezler... hiç sanmam ama diyelim ki getirdiler, ne olur? valla laftan anlamayan cahil cühela takımına hiç uzun boylu anlatacak değilim. benim tuzum kuru, çıralar gibi yanacak olan kendileridir ki hak ediyorlar.

ne demiştik? (bkz: rte nin seçmenini kaz yerine koyması)
vatana ihanet suçundan bile yargılanmak istemeyen bir siyasinin söylemidir. ben demiyorum meclisten geçirmeye çalışıyorlardı bunu. cumhurbaşkanı ne yaparsa yapsın yargılanamasın diyorlardı..

https://tr.sputniknews.co...ligi-teklifi-gorusmeleri/

özeti ; partili cumhurbaşkanının yargılanabilmesi için meclisteki güç dengesine göre çoğunluk sağlanması gerekiyor. hangi mecliste ? "partili cumhurbaşkanının" iktidar olduğu mecliste. yani 600 milletvekilinin neredeyse 400 tanesine sahip olacak olan partinin cumhurbaşkanının yargılanması için sadece önerge verilebiliyor. kabul edilip edilmeyeceği gene kurulacak olan komisyon ( atıyorum 12 kişilik ise 6-7 tanesi gene iktidardan ) karar verebiliyor..

her şeyi millete götüren milletin iradesini her şeyin üzerinde tuttuğunu beyan eden bu parti neden bu yasayı millete götürmüyor ? 16 nisanda bunlar oylanmayacak ki 16 nisanda başkanlık sistemi onaylanacak arada anayasada geçmiş olacak işte. idam cezası gelsin elbette ama her vatandaşa ki buna siyasilerde dahil eşit şekilde gelsin..
biz de destekleriz sayın cumhurbaşkanı çıkıp, "suriyeliler hakkında referandum yapıp halkın kararına göre davranacağız" diyene kadar. net!
güncel Önemli Başlıklar