1. .
  bir zamanlar klise nedir ne degildir bilen insanın degismez sozu, yeni nesil klise.

  kimi alengirli bunyelerin muhabbet ortamında konuyla alakalı birseyler soylemek isteme ihtiyacına girip, zihin yorma surecini baslatmasını takiben kliselesmis ve gulunesi birkac bisey bulması sonucu ''ulan, nasıl soylesem de kıclarıyla gulmeseler'' cabası içine grmesinin dogurdugu kaygıdan dogan anlık zekanın ''lan klise olacak falan de, uyanmaz kimse'' seklindeki telkiniyle bulunmus cozumudur.

  o kadar moda olmustur ki cumleye ''gerci biraz klise olacak ama'' diye baslamak, cumleye buyuk harfle baslamaktan daha onemli hale gelmistir.

  kimisi de ''gerci biraz klise olacak ama sizin gibi aptallara farklı bisey soyleyecekte degilim, bu yakısır size'' seklinde garip bir alayla soyler ki mezkur ifadeyi, klisesinin kurbanı olmasın.

  ama artık klise ifadeyi belirtmekte klise olmus ve ''gerci biraz klise olacak ama, hatta bu da klise oldu ama'' seklindeki yeni formatına burunmustur.

  yarın bigun klise konusunda uzman sahsiyetlerin dillerinden ''gerci biraz klise oldu ama, hatta bu da klise oldu ama, gerci bu da klise ama...'' seklinde bitmeyen replikler duymamız an meselesidir.
  1 ... sosyoklon
 2. .
  her insanın farkında olduğu ama farkında değilmiş gibi kullanmaya devam ettiği klişe.
  2 ... arabaciarabayatasget