1. 1.
    Çevremde yardıma ihtiyacı olan insanlara elimden geldiğince destek olmak istiyorum. Öyle maddi imkanlar değil . Ne bileyim . Kitap olur, kıyafet olur , defterdir kalemdir vs. Araştırdım belediye çok fayda sağlamıyor . Mert Fırat’ın ihtiyaç haritasıda iyi ama yazamayan bildiremeyen ne bilim gerçekten yakınımda ki Zor durumdaki kişileri bulmak isterdim.
    7 ... moonstory88
  2. 2.
    uludağ sözlüğe yazarak olmadığı kesindir açık ve net.
    4 -3 ... public agent efsanesi
  3. 3.
    muhtarlar bilir diyorlar. en azından benim çevremdeki zengin bir aile muhtardan isim aldı. gitti yaşadıkları evleri de gördü. arayan bulur gerçek fakiri.
    4 -2 ... vasilissa
  4. 4.
    bulunduğunuz şehri gezerek. şehrinizin bir planını bulun ve her gün bir sokağını gezin, böylece içinde yaşadığınız şehri de iyi tanımış olursunuz. gezin efenim gezin...
    2 -1 ... jean piaget
  5. 5.
    gereçekte durumu kötü olan insanı aramyınız efendim.
    kardeşinize arkadaşınıza dikkat edin. kibar olun. paylaşın. bencilleşmeyin.
    inanın etrafta durumu kötü muhtaç ve aciz insan kalmaz.
    komşusu açken tok yatan bizden değildir.
    komşunuza bakın efendim. gerisi kolay.
    4 -2 ... saraswati
  6. 6.
    instegram' da kelebek hastalığı ile pençeleşen çocuklar var. Onlardan birini seçip her ay yara- yanık kremi alıp yollayabilirsiniz. Çünkü kutu kutu kreme ihtiyaçları var. Derileri sürekli kanıyor, açılıyor, 7- 24 acı çekiyorlar. Şarkıcı füsun önal ' ın organize ettiği bir dernek var orada. O çocukların durumu çok zor.

izmir hasta çocuk evleri var yine instegram ' da. Yine oradan bir çocuk seçip mutlu edebilirsiniz. Kanser hastası yavrular. Bir oyuncak,bir kitap, bir giysi, bir pizza. Mutlu olurlar.

Ya da çok çocuklu aileler var. Üştü başı yırtık parkta dolaşan çok çocuk var. Ailesi ile görüşüp, her ay ona bir şeyler almak ya da vermek istediğinizi söylersiniz. O da olumlu.
    5 -1 ... uzak diyarlarda evli barkli
  7. 7.
    Gece sokakta gezerek veya ankara aşti'de gördüğüm kadarıyla evsizler otogarlar da yerde, bankta vs. yatıyor. Otogarları gece gezerek bulabilirsiniz. Evet.
    1 ... yabba dabba doo
  8. 8.
    sözlüğe yazarak bile oluyormuş net !!! yarın muhtara gideceğim. bu aklıma gelmemişti. ciddi sorulan bir soruya bile cevap vermekten aciz kesim defol git ! Ayrıca bir arkadaş yazmış kelebek hastaları ile ilgili bunu da şuan öğrendim teşekkürler!
    3 -2 ... moonstory88
  9. 9.
    Çok aramaya gerek muhakkak kağıt toplayan güzel insanlara denk gelmişsindir gece gündüz demeden azimle çalışan nice ihtiyaç sahipleri var ..iyilik Yapmak isteyince bi şekilde seni buluyor .. Kalplere dokunabilmek kadar güzel bir şey bilmiyorum. .
    2 -1 ... huzur arayan biri
  10. 10.
    Varoşlara uzanın. Mahalle muhtarlarıyla tanışın konuşun görüşün. Okullara gidin, okul aile birlikleriyle görüşün. Öyle oturduğunuz yerden Aramadan bulunmaz. Arayın. Arayacaksınız ki bulasınız.
    4 ... gazeloglu