1. 1.
  Hayır, yalandan da değilim.
  3 -3 ... vitamindefx
 2. 2.
  -değilim. toplumun ve benim için yaptığı iyi şeyler bakımından minnettarım,
  toplumun ve benim için yaptığı kötü şeyler için sitemkarım.
  müslüman ölüp ölmemesi allahın huzurunda değerlendirilecek birşey hayatta hiç kimseye imanlı gitmedi diye nefret beslemem, imanlı gitti diye de sempati beslemem.
  -şu da bir gerçek 20.yüzyıl liderleri içerisinde ülkesine en çok ve en uzun süreli tesir eden modern politikacıydı. ve uzun müddet de öyle kalmaya devam edecek(en azından biz ölene dek)
  -allah rahmet eylesin.
  5 -1 ... liam gallagher
 3. 3.
  bayrak sallayanıyım. ama kemalistleri hiç sevmem.
  1 ... ebu fesat
 4. 4.
  kimsenin sorgulamaya haddinin olmayacağı, ispatın söz ile değil icraat ile verilmesi gereken soru.
  3 ... golhiat
 5. 5.
  soran kesime bakınca çok şükür ki öyleyim diye iç geçirten sorudur. şimdiki çocuklarda ne cesaret var yarabbim..

  sabahtan akşama burada savunduğu tipler 2 sene boyunca pkk ile yatıp kalkarken hiç sesleri çıkmıyor. ses çıkartanlarda "analar ağlasın mı istiyorsunuz" diye çemkiriyor. peşinden gittikleri kişi "milliyetçiliği ayaklar altına aldık" derken keyifleniyorlar. bilimi falan geçtim sözlüğe bilgi mahiyetinde girdikleri tek bir entirileri yok yazdıkları her şey başkalarının * fikirlerini alıp tıkanacağı yere kadar onu savunmak ve sürekli sağa sola salça olmak üzerine. sonra kalkıp "ama atatürk bilime önem verirdi milliyetçiydi siz öyle misiniz" diye sorma cesaretini kendilerinde bulabiliyorlar. vallahi billahi iyi zamanlarda çocukluk geçirmişiz, bir şekilde kendimizi geliştirmişiz ite kaka bile olsa. tekrardan şükür ediyorum halimize bunları gördükçe..
  11 -1 ... mel mel bakan gibson
 6. 6.
  bunlar atatürkçü olmuşsa artık atatürkçülere söz düşmez.

  gerçekten atatürkçü müsünüz
  gerçekten atatürkçü müsünüz
  2 ... eratosthenes
 7. 7.
  Mustafa kemal bir insan ve asker. Osmanlı paşası. Fransız devriminin yarattığı ortamda , selanik gibi imparatorluğun kalanına kıyasla görece özgür bir ortamda doğmuş manastır gibi benzer özellikte bir yerde yetişmiş.

  Onun döneminde aydınlanma sonrası aklın önemi artmış ve kaynağını tanrıdan alan iktidar fikri dönüşerek dünyevi bir yola girmiş.

  Mustafa kemal pozitivizme gönül vermiş aydınlanma dönemi yazar ve düşünürlerinin etkisine girmiş , yıkık imparatorluğun tavsiyesine şahit olmuş bir ordu komutanı.

  Bugün eğer mustafa kemali eleştireceksek eleştirebiliriz ama bu fesli gibi adamlara kalmadı. Ulus devleti ,pozitivizmi , bunun gibi konuları eleştirebiliriz ama hakaret etmek aptallıktan başka bir şey değil.
  2 ... jardani jovonovich
 8. 8.
  Soruyu soran kişiyi de baya biri sandım. Ciddi ciddi bi cevap vereyim diye girdim. Ama şevkim kırıldı açıkçası.

  Özellikle de “ her lafı bilim olan birini seviyorsanız derslere gelmeyip başkasının yerine imza attırıyorsunuz “ saçmalığını okuyup devamını okumadım. Ergen please.
  4 -1 ... entry de mi girmiyagh
 9. 9.
  ispata gerek duymuyorum.Seviyorum ulaaaaaaaaaan.
  1 ... casper520
 10. 10.
  bu ülkede tek bir gerçek atatürkçü vardır, o da sayın cumhurbaşkanımız recep tayyip erdoğan'dır, geriye kalan herkes fetocudur.
  ... kavunvebira