1. 1.
  bir reailte.

  öldükten sonra yok oluyorsunuz, bu tartışılmaz bir gerçek. inanmayan en yakın mezarlığa gidip küçük bir gözlem yapabilir.

  ruh diye hissettiğin şey bilincin, benliğin doğadan uzaklaşmadan kaynaklanan yanıltıcı bir yabancılaşmadan ibaret, beyninde oluşan bir kimyasal reaksiyon, bir yanılsama.

  sahilde bulduğun bir deniz kabuğu kadar özelsin en fazla, doğanın minik bir parçası...daha fazlası değil.
  14 -25 ... ibni maymun
 2. 2.
  ikisi de şizofrence.
  -3 ... icerdeki koltuk
 3. 3.
  Şizofren değildir. Şizofren nedir öğrende gel. Öbür dünyaya inan kişi cahildir. Cehalet korkuya neden olur.
  5 -10 ... kenz i mahfi
 4. 3.
  Kendinizi böyle rahatlatmayın. Ağzınızın tadını kaçıran ölümü sıkça hatırlayın.. Hz. Muhamed. (S.a.v.)
  8 -2 ... maca beyi
 5. 4.
  --spoiler--
  ağzınızın tadını kaçıran ölümü sıkça hatırlayın
  --spoiler--

  hatırlıyorum canım ne güzel dinleneceğiz emeklilik gibi düşün, iş yok güç yok dert yok tasa yok. ölümden korkan dindoş oluyor biz takmıyoruzahaha.
  2 -12 ... ibni maymun
 6. 5.
  Her nefis ölümü tadacaktır.

  Ölüm bir başlangıçtır.

  Ha sana açıklama bile yapmaya tenezzül etmiyorum zira inanç ve görüşlere saygısı olmayan birinin anlattıklarımı anlayacak kadar Iq su olduğunu sanmıyorum.
  6 -1 ... romeosuzjuliet
 7. 6.
  kesin var diyenleri ben anlamıyorum. hiçbir şeyden emin olamam ki. şizofren değilde korkaklık desek daha doğru olur. bir de bizim dincileri adam mezardayken yaşadığı kabir azabına dair hikayeleri vardır. nerden biliyorlarsa artık hayret ediyorum.
  5 -1 ... napakyanii
 8. 5.
  (#38894220)
  ölüm bu kadar huzurluysa niye intihar etmiyorsun canısı? madem ölüm bu kadar güzel bir şey, o halde senin bu güzellikten kendini mahrum etmen psikopatlığın kralıdır. sonuçta daha tatlı bir alternatifi ortada yokken emekli olma şansını kaçıran birisini tanımıyorum ben. ölümden sonra hayat varsa da yoksa da senin ölümden korkmaman aptalca ahahaha.

  ne şizofrenliği ne de ahireti bilmemeyi gerektiren iddia.

  edit: imla
  3 ... yazar x
 9. 6.
  sizler muhakkak ilk yaratılışı biliyorsunuz. o halde düşünsenize. (vakia62)

  biri cikip burada (kainatta) var olmadığımızı kanıtlamadıgi sürece ikinci bir hayatın olmadığını ispat veya ima edemez.

  neden mi ? çünkü elimizde done var. buyurun (bkz: dünya)

  şimdi size soruyorum sizin elinizde ne var ki ahiret inancı taşıyanlara şizofren veya korkak diyorsunuz ?

  var olmayan bir şeye tutunup yorum yapan siz misiniz biz miyiz ?
  3 ... berserk
 10. 7.
  arkadaşlarım, yazmayınca suçlu hissettiğim için yazıyorum. Lütfen kimseler darilmasin, yanlış anlamasın.
  dine kustuğunuz öfkenin %99 u insanlar nedeniyledir. bu hissi cok iyi bildiğim için yazıyorum. insanların kazanç uğruna, kendi cemaatini oluşturup onlara lider olup hüküm sürmek uğruna(ki ülkemiz bu konuda dünya birincisidir , örnek vermeye gerek yok) bazı konuları kendi lehlerinde yorumlayıp hadis veya dini teamül kisvesi altında ve hatta bazen daha da ileri giderek kuranda böyle geçiyor şeklinde yorumlamalarindan dolayıdır. bunların milyarlarcasi yalan, kandırmaca, hurafe içeren hükümlerdir. hatta iyi incelediğinizde bir çok yerde sözümona bazi hadisler ile kuranin , bazi ayet tefsircilerinin soylemleri ile kuranin tamamen çeliştiğini görürsünüz. örneğin kabir azabı konusu yalnızca hadislerde geçmektedir. kuranda böyle bir kısım bulamazsınız, örneğin kuran çevirilerinin bazılarında kadınları hafifçe dövün yazar. (hafif dövmek nasıl oluyorsa artik) ama aynı ayet için onlardan yolunuzu ayırın çevirisinin çok daha fazla yapıldığını ve dil ve kuranin bütünlüğü bakımından bu çevirinin çok daha uygun olduğunu pek kimse anlatmaz. fakat internette bu bilgiler gayet mevcuttur.
  suç günah sevap dengesinin gercekte ne kadar farklı olduğunu çoğu yerde göremezsiniz. halbuki peygamberliği gelmeden önce adam öldürüp affolunmus bir peygamberden kuran kendisi bahseder. bahsedilen hz. musa a.s. dir. şimdi sakalın olmazsa cehennemliksin , yok sol elinle yediğinde kâfir olursun gibi gerzek yalanlar atıp kendi cahil cemaatini elinde tutmaya çalışan ,rezil ,sözümona günümüz cemaat liderlerini bir kenara bırakıp lütfen bir kez olsun kuran-i kerim i araştırarak okuyunuz. parça parça değil bir bütün olarak okuyup çeviride mantıksız gelen yerlerini farklı çevirilerden de inceleyiniz. en önemlisi kardeşlerim din konusunda mişli geçmiş zaman kullanarak bir şeyler anlatan herkesten ve herşeyden uzak durunuz. kulaktan dolma , kafadan uydurma herşey maalesef mişli geçmiş zaman kullanılarak anlatılıyor .
  1 ... berserk