1. 1.
    bir reailte.

öldükten sonra yok oluyorsunuz, bu tartışılmaz bir gerçek. inanmayan en yakın mezarlığa gidip küçük bir gözlem yapabilir.

ruh diye hissettiğin şey bilincin, benliğin doğadan uzaklaşmadan kaynaklanan yanıltıcı bir yabancılaşmadan ibaret, beyninde oluşan bir kimyasal reaksiyon, bir yanılsama.

sahilde bulduğun bir deniz kabuğu kadar özelsin en fazla, doğanın minik bir parçası...daha fazlası değil.
    14 -25 ... ibni maymun
  2. 2.
    ikisi de şizofrence.
    -3 ... icerdeki koltuk
  3. 3.
    Şizofren değildir. Şizofren nedir öğrende gel. Öbür dünyaya inan kişi cahildir. Cehalet korkuya neden olur.
    5 -10 ... kenz i mahfi
  4. 4.
    (bkz: Abi geç oldu yat istersen)
    7 -1 ... seattle sanayi odasi
  5. 5.
    Kendinizi böyle rahatlatmayın. Ağzınızın tadını kaçıran ölümü sıkça hatırlayın.. Hz. Muhamed. (S.a.v.)
    8 -2 ... maca beyi
  6. 6.
    --spoiler--
    ağzınızın tadını kaçıran ölümü sıkça hatırlayın
    --spoiler--

hatırlıyorum canım ne güzel dinleneceğiz emeklilik gibi düşün, iş yok güç yok dert yok tasa yok. ölümden korkan dindoş oluyor biz takmıyoruzahaha.
    2 -12 ... ibni maymun
  7. 7.
    Her nefis ölümü tadacaktır.

Ölüm bir başlangıçtır.

Ha sana açıklama bile yapmaya tenezzül etmiyorum zira inanç ve görüşlere saygısı olmayan birinin anlattıklarımı anlayacak kadar Iq su olduğunu sanmıyorum.
    6 -1 ... romeosuzjuliet
  8. 8.
    kesin var diyenleri ben anlamıyorum. hiçbir şeyden emin olamam ki. şizofren değilde korkaklık desek daha doğru olur. bir de bizim dincileri adam mezardayken yaşadığı kabir azabına dair hikayeleri vardır. nerden biliyorlarsa artık hayret ediyorum.
    5 -1 ... napakyanii
  9. 9.
    Şizofren veya bir başka şey deyin, bir mahiyeti yok. Biz ahiret yurduna ve onun hakikat yurdu olduğuna, onu görmeden iman ettik; ki iman dediğin zaten budur. Görmeden inanmak. Diğeri de idrak etmek, algılamak oluyor.

Ha inanmayanın, iman etmeyenin de kendi bileceği iştir. Kimseye bir şey demeye lüzum yoktur.
    4 ... fenton
  10. 10.
    sadece şizofrenlerin olduğu bir dünya... mükemmel.
    1 ... hurmaresal