1. 1.
  kedilerin süt içtiği bilgisi.
  kediler etoburdur. sütü ilk bir, bir buçuk aylık dönemde annesinden içer. annesinden bir şekilde süt alamıyorsa o zaman biberonla beslenir. normalde yiyeceği şeyler çiğ, pişmiş ya da işlenmiş et, tavuk veya balık ürünleridir. çok acından ölmüyorsa ya da çok susuz kalmamışsa kedi süt içmez. olur ya kedi beslemek isterseniz sokakta falan, yukarıdakilerden birisini verin. mesela aç bitir salam gibi.
  3 -2 ... ungeselligundhut
 2. 2.
  telefonun mucidinin Alexander graham bel olmasıdır. ancak telefonun asıl mucidi, antonio meucci'dir. graham bell ise düzenbazın tekidir.

  edit: graham bell basmış eksiyi.
  1 -1 ... 12 14 21 1
 3. 3.
  martıların simit yediği.
  3 -2 ... simdilik sakiniz bakalim
 4. 4.
  Genel bilinenin aksine Graham bell gelmiş geçmiş en iyi mucitlerden biridir. Ticaret zekası olup tesla gibi acından ölmedi zengin yaşadı diye kıskanılır sevilmez.
  ... tatardoktor
 5. 5.
  Suda Boğulan insan ciğerindeki su çıksın diye ters çevrilmemeli.

  Ac e giden su çıkmaz, çıktığını gördüğünüz su mideden geliyordur.
  ... nammu
 6. 6.
  Ne kadar sallarsan salla dona düşer son damla.
  5 ... promterdogan
 7. 7.
  2023 yılında Boğaz'dan geçen gemilerden para alınacağına inanmak. Tüm çomarlar buna inanıyor.

  Hiçbir anlaşma 100 yıllık olmadığı gibi, olduğunu kabul etsek bile 'Montrö boğazlar sözleşmesi' 1936 yılında yapılmıştır, ondan bile haberleri yok gerizekalıların.
  5 -5 ... alkolik oldum
 8. 8.
  Atı alanın üsküdarı geçtiği. Bugün deyimler sözlüğünde bile bulunan bu savın aslı yoktur. Atı alan kasaba koşar niye üsküdarı geçsin mk.
  -1 ... tornistan valisi
 9. 9.
  Kedilerin süt içmediği bilgisi kesinlikle yanlıştır. Veriyorum ve geldiği gibi götürüyorlar. Kedilere çiğ et verilmemelidir.parazit* yapabilir. hele Sucuğu ve sosisi insanların bile yememesi gerekiyor! Keza işlenmiş et ürünlerinin kalp ve damar hastalıklarına etkisi kanıtlanmıştır. Bu haberleri işlenmiş et üreticilerinin çıkardığını düşünmekteyim.

  edit. kediler avcı oldukları için serçeyi (çiğ eti) kaptıkları gibi yiyebilirler. Fakat bu "işlenmiş et" ile aynı değildir.

  *bakteri demiştim. düzeltildi.

  edit. kedilerin süte intoleransı olduğu için sütün de verilmemesi gerektiği söyleniyor.

  "Veteriner hekimler olarak genellikle kedilere süt verilmesi önerilmemekte, ama mutlaka verilecekse laktozu seyreltmesi amacıyla yarı yarıya sulandırılıp verilmesi önerilmektedir." Prof. Dr. Murat Arslan

  https://www.ntv.com.tr/ga...Xw/AvEYWECFpk-u0e0NVXhAiw
  3 ... lesley mateas
 10. 10.
  (bkz: din)
  2 -8 ... ilahi ask