bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  bunlara müslüman diyoruz ama islami açıdan bakacak olursak, bunlar da müslüman değiller, bunlar ancak islamla ilgili işlerine gelmeyen gerçeklerin üstünü örten, allahın indirdiği ile hükmetmek, yönetmek için, işi eyleme, uygulamaya dökmeyen islam bağımlıları olabilirler.
  işi eyleme, uygulamaya dökmek demekte, gerçek islamı görmek anlamına gelir. işi eyleme, uygulamaya döküp, islami bir düzen kurmak istersen, bir kere islami bir düzen istemeyen, sana karşı çıkan müslüman olmayanları ortadan kaldıracaksın. bunları ortadan kaldırdın, islami düzeni kurdun diyelim. bu düzeni koruyacaksın, sürekliliğini sağlayacaksın. islamı, kuranı eleştirenleri, islam karşıtlığı yapanları fitne çıkardıkları, bozgunculuk yaptıkları, islami düzeni yıkmaya çalıştıkları, allaha, islami düzene karşı savaş açtıkları gerekçesiyle maide 33te geçen yaptımlara çarptıracaksın, dinden dönenleri, yandaşlar toplayıp, çoğalıp, islami düzeni yıkmaya çalışmasınlar diye, islami düzeni korumak adına öldüreceksin. zina yapana 100 sopa atacaksın, daha önemlisi bu sopa yaptırımına dayanarak, kurallar, yasaklar koyacaksın, düzenlemeler yapacaksın, yapmak zorundasın.
  -kadınlı, erkekli yapılan her türlü etkinlik yasaklanmıştır.
  -birbiriyle nikahı olmayan erkeklerin ve kadınların, kamu alanında bir araya gelmesi yasaklanmıştır.
  -kadınlı, erkekli rol yapılan sinema, dizi çekimi ve bunların izlenmesi yasaklanmıştır.
  -karma eğitim kaldırılmıştır.
  -müzik yasaklanmıştır, çalgı aleti çalmak yasaklanmıştır. bir kadın binlerce erkeğin önünde konser veremez, sesini duyuramaz, kendini gösteremez, aynı şekilde bir erkekte binlerce kadının önünde konser veremez, kadınlar bir erkeği dinleyemez, konserine gidemezler. bu islam açısından sakıncalı ve günahtır.(kadınların saçlarını örttüren bir anlayışın, islami bir düzen kurunca, kadınların şarkı söylemesine izin vereceğini, buna izin verilmemesinin de islama aykırı olduğunu düşünmüyorsunuzdur umarım. düşünüyorsanız algı yollarınız tıkanmış demektir)
  -kara çarşaf ve türevleri dışında giysilerin satılması ve giysilerin dışarıda giyilmesi yasaklanmıştır.
  -çalgılı, oynamalı, danslı, halaylı düğünler yasaklanmıştır.

  şimdi durum bu, islami bir düzen aşağı yukarı böyle olur. o yüzdendir ki, bu gerçek islam bu değilciler, islamı allayıp pullayıp satmaya çalışanlar ama islami bir düzen kurmak için işi eyleme, uygulama dökmeyenler, islama göre yönetmedikleri, hükmetmedikleri için kafirdirler.
  4 -1 ... sisli bir gece
 2. 2.
  evet, çok batıni yorumlar yoksa( mesela aliyi tanrı görmek gibi) genelde hepsi müslümandır. alayınız aynı boksunuz zaten neyin artistliği bu?
  genelde zaten allah üç tane kimse demiyor, muhammed peygamber değil de demiyor, ee kuran bozulmuş işe yaramaz kitap da demiyor. bu üçü dinin en önemli kaynakları zaten.
  bunlarda sorun yoksa bence o kişi kesinlikle müslümandır. gerçek islam bu değilciler palavralarını örtüp kafasındaki ütopyayı yaşamak için bunu diyor.
  senin gerçek olduğun ne malum?
  araplara göre de sen değilsin geçek islam onu ne yapacağız!!!!!!
  ... allah yok din yalan