bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  hiç şüphesiz ki insanlara yardım eden hümanist bir kuruluşu islam sanmış olmaları muhtemel.
  zira kuranda allah tarafından bizzat emredilen cihad, öldürme ve ölme, cariye ve kölelik, hırsızlık ve katliamlara karşı ''gerçek islam bu değil tepkisini veriyorlar.
  hayatlarında hiç kuran okumamışlar ki zavallılar.

  kurandan ayetler;
  -''ey peygamber! kâfirlere ve münafıklara karşı cihad et, onlara karşı sert davran. onların varacakları yer cehennemdir. o ne kötü bir varış yeridir!'' (9-73)
  -''O halde Allah yolunda çarpışın ve bilin ki Allah, her şeyi işitir ve bilir.'' (2-244)
  -''din tamamıyla Allah'ın dini oluncaya kadar onlarla savaşın. Eğer vazgeçerlerse muhakkak ki, Allah yaptıklarını görür.''(8-39)
  -ve daha onlarcası..

  din budur. din savaşmak öldürmek öldürtmek ve sömürmektir, nerede ağzında ''allahu akbar, allah için, kafirlere karşı savaşıyoruz'' diyen kitle varsa orada, savaş açlıklar ölümler kaoslar ve felaketler olur.

  lanet olsun ki dinleri eğip büküp güzelleştirmeye çalışanların inandığı din gerçek din değildir.
  dinlere inanmak zorunda değilsiniz efenim. gerçekleri görünce bir şekilde bundan kaçmaya gerek yok. dinler bunun için var. ve dinlere karşı çıkmak zorundasınız. gerçeklerden kaçmak değil.
  5 -3 ... tapmadiyentanri
 2. 2.
  gerçek islam bu değil diyenlerin inandıkları islam
  -3 ... gok kubbeye kadar yolu var
 3. 3.
  mevlevi bir altyapıya sahiptir.
  1 ... syme
 4. 4.
  cinlere hizmet etmeyen insanların mensubu olduğu dindir. cinlere hizmet ettiğini gizlemek için müslümanlara saldıran hizmetkarların mensubu olmadığı dindir aynı zamanda. böyle geliştirilebilir.
  -3 ... gok kubbeye kadar yolu var
 5. 5.
  Yok yaa pek çoğu bir bok bulamayıp savunamayınca onu der.

  içinde samimi diyen çok az vardır.

  Yoksa hepsi ortam uygun olunca linç moduna giriyor. Ülkemdeki insanı biliyorum da yazıyorum.
  5 ... scorpioraptor
 6. 6.
  başlık net olarak iki inanç arasındaki farkı islamın kendi kitabından örnekle ortaya koymuş.

  not:diğer yanda konuya teşne olan zevat cin demiş.
  cin ne lan dingil.
  söyle mikaile gökten taş atsın. hani geceleri kayandan. ortada cin min kalmaz.
  3 ... eratosthenes
 7. 7.
  Savaş durumuna ve barış durumuna göre ayet geldiğini bilmeyenlere rastlanılan meseledir.

  "allah sizi, din hakkında sizinle savaşmayan ve sizi yurtlarınızdan çıkarmayan kimselere iyilik etmekten, onlara adaletli davranmaktan men etmez. allah, adaleti ayakta tutanları sever"
  mümtehine suresi 8. ayet.

  Bu zartlara M. Kemal savaşçıdır, barışçı değildir deyipte;

  " Ordular ilk hedefiniz akdenizdir ileri " sözünü örnek göstersen hemen onu açıklamaya çalışırlar, ama kur an ın kur an ı açıklamasına kıvırma derler.

  Gerçek islam: Allah ın ve rasulunun hukuku; parayı, pulu, gelir dağılımı adaletini, işçi hakkını, üreticiyi denetlediği sistemdir.
  3 ... malazgirt40
 8. 8.
  gerçek islam bu değilciler, allahın indirdiği ile hükmetmeyenler, yönetmeyenler kafirdir sözünü görmezden gelirler örneğin, çünkü bu söz işlerine gelmez. bu söz islami kuralların, yasakların, yaptırımların uygulandığı bir düzen kur, islama göre yönet, toplumsal yaşamı islama göre yapılandır, düzenle demektir. böyle bir düzen kurarsan da, bu düzen aşağı yukarı işidin kurduğu islami düzene benzeyecektir. gerçek islam bu değilciler islam bağımlısı, ne yardan, ne serden geçerimci tutarsızlardır. kendilerini duygusal nedenlerden ötürü kandıran bu kesimin, islam konusundaki sözlerinin bir önemi, değeri de yoktur.
  1 -1 ... sisli bir gece
 9. 9.
  ortada inanılacak islam yok.
  hepsi dezenformasyona uğramış durumda.

  araya şeyh, tarikat cart curt girmeden islam yaşatmıyorlar insana.

  büyük resime odaklanın. *
  1 ... jimmy tudeski
 10. 10.
  Kuranı Türkçe olarak okudum. Herkesin farklı çıkarımları elbette olabilir. Ama şu açık ki Örtünmeyle ilgili bir bilemedin iki ayet varken kul Hakkı yememek, yardımsever olmak, iyi insan olmak, insanlarla iyi ilişkiler kurmak, kimseye kötülük etmemek ve Allah inancından hiç bir zaman kopmamakla ilgili bir çok ayet ve hikaye var. kusura bakmada her boku yiyen sonra da cımbızla seçer gibi bir Örtünme lafından dolayı Müslümanlığı kapalılığa indirgeyip robocop gibi gezen zihniyete tabii ki gerçek islam bu mu derim. Temizlik, hijyen öğütlenir pislikten ölürsünüz. daha ilk emir " oku " cahillikten geberirsiniz. Sadece saldırılara karşı savaş ve ölüm emri vardır Dünya'da canilikte birincisiniz. Ben Müslüman mıyım neyim bilmiyorum. Bence kimin ne olduğuna bir tek Allah karar verir. Einstein'ın dediği gibi insanlar sadece ikiye ayrılır; iyi insanlar ve kötü insanlar. Sonuçta bu coğrafyada doğmuşum, müslümansın dediler bende açtım okudum. Anladığım ise sadece aslında her dinin öğütlediği temel insani Değerler oldu.
  7 ... depression