1. 1.
    hani diyorsunuz ya sanal alem burası "azcık çıkın dışarı beyninize oksijen gitsin." akıl veriyorsunuz ya işte öyle olmuyor.
    gerçek hayatta her gün kötü, olumsuz kararlar çıkıyor ve hayatın birden kötüye ya da olumsuz şekilde ilerlemeye başlıyor işte o zaman şu sanal dediğimiz ortam masum bir meşgaleden başka bir şey gözükmüyor insana. derdimizi sıkıntımızı ve yahut neşemizi bile paylaşıyoruz şurada ama gerçek hayatta bunları paylaştığımız zaman bir süre sonra ayağımıza dolaşıyor.

sanal ortamlar ne kadar tatlı kalıyor anlayamazsınız. ne dışarı çıkasım var ne iş yapasım var ne da başka bir istek yok. şurada birinize aşk mektubu yazsam daha mutlu oluyorum.
    iş hayatı sıkıcı ve yıldırıcı, hepimiz için hemen hemen aynı bu durum. hayat desen her gün zamlar, kötü haberler ve çevrenin verdiği başka başka sıkıntılar...

arkadaşların bile zamanla değişiyor, onlar bile sırtını dayayacağın taştan çıkıp süngere dönüşüyor.

şu sözlükteki aşklar bile o kadar masum ve anlamlı geliyor ki şimdi bana anlatamam. birinin eksi vermesi güldürüyor, diğerinin nick altında hakaret etmesi ya da inceden döşemesi bile zevkli inanın gerçek hayatta birinden kötü bir şey duymaktansa.

özet hepiniz gibi benim de canım sıkıldı.

hülasa bebeğim insanın yüzünde tarık akan hüznü.
    3 -3 ... ar siz
  2. 2.
    (bkz: Simüle hayatın giderek güzelleşmesi)

(bkz: hayatın giderek kötüleşmesi)
    2 -1 ... judas