1. 1.
    son yıllarda moral bozan gelişmelerden biri daha. bal yiyemez olduk.
    3 ... usualsuspects
  2. 2.
    Can sıkan gerçektir.
    Doğallığından ve kalitesinden emin olunan bal aramak, samanlıkta iğne aramakla eşdeğerdir ne yazık ki!

Kahvaltıda laylaylom için değil, şifa için arıyorum a dostlar!

Gerçek balı, gören, bilen, tanıyanların insanlık namına, haber uçurmaları rica olunur.
    Bir anons!
    16 -5 ... zeytinyagli dolma kalem
  3. 3.
    ekonomik durum ile alakalı bir konudur gerçek bal türüne göre değişir kilosu en az 70-70 liradır.
    1 ... kartalbey
  4. 4.
    Tanidik birinden alinmasi lazim yoksa piyasanin yarisi sahte.
    4 ... karton toplayan cocuk
  5. 5.
    Dayımın arıları var, düzenli olarak şekerli su veriyor onlara. Ve doğal olduğunu söylüyor bilemedim şimdi.
    8 ... honeygirl
  6. 6.
    Arılara büyük oranda şeker veriyorlar. Haliyle yediğiniz bal değil daha çok şeker.

Halbuki arıları bıraksalar kendi hallerine çok az oranda şeker verseler, arıların topladıkları balın bir kısmını kış için arılara bırakıp geri kalanını alsalar kendilerine. Oldukça ciddi bir rakam elde ederler ki bu da güzel bir gelir getirir. Yani bunu ticari olarak yapanlar için diyorum, arıcılık kazançlı bir alandır

Ancak sorun şura da işte, "açgözlülük" evet kazanır ama, neden daha çok kazanmıyim ki enayimiyim diye düşünüyor günümüz kapitalist insanı. Evet kapitalizm içerisinde işini hakkıyla yapmak, doğru olmak "enayilik" olarak adlandırılır.

Haliyle günümüzde gerçek olan çoğu şeyi bulmanız mümkün değil.

Hadi bari özlü söz uydurup onunla kapatalım konuyu

"Beyaz adam parayı yemenin pek de sağlıklı olmayacağını gördüğü zaman kapitalizmin nasıl dünyanın anasını bellediğini fark edecektir".
    2 ... keyf kahyasi
  7. 7.
    Dayım bal üreticisi, ama içine şekeri basar.
    Sonra bir de şekersiz bal mı olur diye savunma yapar.
    Yani.
    13 -2 ... hoppit
  8. 8.
    gerçek bal bulmanın güçlüğü
    1 ... haylaz sirin
  9. 9.
    Tanıdık arı bulmak lazım o iş için.
    Araya çaycı arıyı soktum öyle hallettim valla.
    4 ... girabic peter
  10. 10.
    güç değil, imkansıza yakın.
    3 ... spin quantum