1. 1.
  rivayete göre kendi askerlerini dahi mayın tarlasından geçiren mareşal. bu kadar pisikopat olmasa stalin ile anlaşamazdı zaten...
  1 ... protest sanayici
 2. 2.
  1941'de, teslim olan rus askerlerinin ailelerinin toplanıp vurulması ve esaretten kurtulup geri dönen rus askerlerinin derhal infaz edilmesi emrini vermiş generaldir.

  1954'te, totskoye'da yapılan nükleer denemede, 45000 askere patlama merkezinden 13 km uzaklıkta temsili bir savaş yaptırarak nükleer patlamanın çevredeki askeri operasyonları nasıl etkileyeceğini gözlemlemiştir. kendisinin yeraltındaki bir sığınaktan izlediği patlamada ve sonrasında oluşan radyasyonla kaç askerin öldüğü muammadır.
  4 ... david brent
 3. 3.
  hitler'e karşı aldığı inanılmaz zekice kararlar ve uyguladığı mükemmel taktikler sayesinde savaşın daha da zevkli geçmesine sebebiyet vermiş rus mareşal. *
  1 -1 ... crazymafya
 4. 4.
  stalingrad'da almanları yenen rus mareşali. stalingrad'ın neredeyse tamamı ele geçirilmesine rağmen volga nehrinin gerisinde büyük bir ordu kurmuş almanları kuşatmıştır.

  kanımca zeki adamdır zira almanların zayıf noktası olan roman, italyan ve macarların koruduğu kanatlardan almanları kuşatmayı akıl etmiştir.

  6. ordu kuşatılınca yok olmuş sadece 6 bin kişi evine dönebilmiştir. teslim olan almanlar sibirya ya yürütülmüştür. berlin'i almak için Rokossovski ile yarışmış berlin savunmasını kırmak için 300+ binden fazla asker kaybetmiştir.
  2 ... chirac
 5. 5.
  ancak rus tarihinde efsane olabilir. zira düşmandan bilmem kaç kat daha fazla askere sahip olup bilmem kaç kat daha fazla askerini kaybederek ebemde kazanır savaşı.

  Atatürk büyük taarruz da denk güçlerle yunanları darmadağın etmişken bu elemanın dünya tarihinde asker olarak kıymeti yoktur.
  3 ... bes postaci geliyor