bugün

dik dedik öklit.
dikte dik öklit. (geometri hocamı andım biran.)
bir muhteşem üçlü değildir.
Madem oraya bir dik inecek ne diye sorudan gizlenir ki bu? Herkes biliyor oraya bir 90 derece çakmak lazım.
psikoloji düzelten bir çizgidir.
(bkz: denedim yüzde yüz çalışıyor)
inmesi için kanun hükmünde kararname çıkartılması gereken diktir. bir de bir kenarı üçgene falan tamamlamak vardır ki sormayın gitsin.
Bir türlü indiremediğim çizgidir.

(bkz: Sözel beyin)
Nerde diklik orda öklid seklinde bir hatırlatma vardı. Geometri bir çok sorunun çözümüne yardımcı olan düz çizgidir.
doğru yere indirilmesi gerekendir.
üçgenin dışından indirilmesi gerekiyorsa bir türlü indiremediğim ve tekme tokat dalınması gereken diktir. senin dışarıda ne işin var, gir üçgenin içine, hem de geniş üçgen, daha yer mi arıyorsun!
yök'ün götüne sokulması gereken diktir.
nerden nereye indireceğimi çoğu zaman bilemediğim diktir.

bana kalsa her yer müsait.
hayat kurtarır kendisi. Sağlam yerden indirmek lazım ama.
öyle her yere inmemesi gerekir, sonra katakulliye getirir mazallah.
Sorunun çözümü için "umut" niteliği taşır.
hayatımı karartmış diktir. ulan bir türlü o diki doğru zamanda doğru yerde indirememişimdir ve haliyle geometriden çuvallamışımdır, haliyle öss sınavlarım hep kötü geçmiştir. o dikmeyi soruyu soran herifler indirseydi şimdi aynştayn bile olmuştum be sözlük.
virüs taraması yapılmalıdır.
çözümün dönüm noktasıdır. Baktın olmuyo hemen bi dik indir oraya, soruyu bitmiş bil.
eğer bir çembere teğet geçen bir doğruya indiriliyorsa yüzde doksan soruyu çözmenize yarayacak diktir.
(bkz: liseli avi)
hah işte bütün sene insanın kafasını paralıyor.
candır. problemlerinizi çözmenize yardım edendir. üstelik orda bile değilken.
yerindeyse, her derde devadır.
Olmazsa olmazdir, indiremeyenin vayy haline..
Kotu gun dostu olmasina ragmen derdinizi soylemeden yardiminiza kosmayan diktir.