bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  yıllarca halkın anlaması zor olduğu gerekçesiyle jeodezi ve fotogrametri mühendisliğini eleştiren bir takım hocaların diretmesiyle aynı bölümün değiştirilen yeni ismi. ülkemizde her iş yalnızca kağıt üzerinde kaldığı gibi ismini değiştirmekle bölümün içeriğini değiştirmiş olmuyorsunuz. gönül ister ki bir gün bu konuda söz sahibi kişiler egolarından arınarak doğru bir karar verirler.
  (bkz: jeodezi) (bkz: fotogrametri)
  1 ... paranoiahasu
 2. 2.
  okuması oldukça zor olan arazi dersleri sayesinde diğer mühendisliklere göre daha az teorikte kalan bitirip birkaç yıl sabrettikten sonra önünüzün çok açılabileceği mesleklerden biridir.
  1 ... i go you go we go
 3. 3.
  harita mühendisliğinin modern adıdır. okuması en zor zor olan ve ortalama 6 yılda biten mühendislik dalıdır. iş durumu gelecekte parlak gibi görünsede aksine gelecekte bu mesleği yapan kişileri jeofizik mühendisleri gibi işsiz geçirecek günler beklemektedir. zira üniversiteler de mantar gibi harita mühendisliği bölümü bitmeye başlamıştır ve arz talep dengesi daha şimdiden bozulmuştur. bu bölümü tercih etmeyi düşünenlere önerim, puan farkı yokken hiç ölmeyecek mühendislik dalları olan inşaat mühendisliğini yada makine mühendisliğini tercih edin derim.
  -1 ... yansanayidekibilge
 4. 4.
  harita mühendisliği bölümünün uluslararası genel adıdır. diğer bir adı jeodezi ve fotogrametri mühendisliğidir. geçen yıla kadar yıldız teknik üniversitesi nde adı jeodezi ve fotogrametri mühendisliği iken adı harita mühendisliği olarak değiştirilmiştir.
  ... unitedcolor
 5. 5.
  (bkz: jeobilmemne ve artistlik mühendisliği)
  1 ... manfromnowhere
 6. 6.
  adi bile kabus gibi bir muhendislik. bir yandan geometri, bir yandan matematik cagristirir ki insanda haykirarak kacma istegi uyandirir. en azindan bende, nebilim.
  2 ... chelestis
 7. 7.
  harita mühendisliğinin teknolojiyle harmanlanmiş hali. harita muhendisliginden daha fazla çalışma alanı vardır.
  ... profesor of history
 8. 8.
  aklıma bildiğim bütün deterjan markalarını getirmiştir. böyle bölüm adı mı olur? allah tercih yaparken yazmak zorunda bırakmasın. (bkz: alo matik mühendisliği)*
  1 -1 ... portakal receli
 9. 9.
  Harita (Jeodezi ve Fotogrametri) Mühendisliğinin uzay ve bilgi teknolojilerindeki gelişmeler ışığında güncellenmiş halidir. "Geomatik" sözcüğü; Geodezi ve Geoinformatik kelimelerinin birleşiminden türetilmiştir. Geomatik, Yer'i ve Uzay'ı oluşturan nesnelere ait konumsal ve fiziksel parametrelerin ileri mühendislik yöntemleri ile ölçülmesi, veri tabanlarında depolanması, analizi ve sonuç ürünlerin sunumu ile ilgilenen bilim dalıdır. Geomatik uydu-bazlı radyo dalgalarından, mikron seviyesindeki lazer ve optik ölçmelere kadar değişen çeşitli ölçüm teknikleri kullanır.
  ... he gulum he he de gitsin
 10. 10.
  türkiyede bi boka yaramayan ancak avrupa da özellikle fransada çok iyi bi boka yarayan meslektir.
  türkiyede fizik mühendisliği neyse geomatikte odur evet.
  -1 ... uydunungezegeni