bugün

her şeyi terk ettim vatan meselemi terk etmedim.
atv'de yeni başlayan yerli dizi. bir gecelik macera sonucu doğmuş fırlama bir italyan gencin yıllar sonra (kandırdığı kankasıyla birlikte) türkiye'ye gelip babasını aramasıyla gelişen olayları konu alıyor. gençler "arnavutköy'de kebapçı olduğu" bilgisini aldıkları babayı tam da gelip (bilmeden) arkadaşına sorunca ve adam da bunu öğrenince (aile düzenini, lokantasını kurmuş bir moddayken) ve bu durumdan hiç hoşlanmayınca eski iş arkadaşı, şimdiki de karşı lokantanın sahibi rakibi olan arkadaşıyla birlikte durumu örtbas etmeye çalışıyorlar ve olaylar gelişiyor. tabii iki kebapçının aileleri vesilesiyle olaya çeşitli yan hikayeler de dahil oluyor falan filan.

https://www.milliyet.com....culari-kim-kimdir-6235859
'bir kitap okudum hayata bakış açım değişti'dedirtecek türden, bir benzerini okumadığım ve okuyamayacağımı anladığım için artık her kitapta onu aramaktan yorulduğum başyapıt.
tarık buğra nın 'en önemli romanım ' dediği, gençliğini kendine küstürenlerin ve gençliğini hep ayakta ve yolda devam ettirmek isteyenlerin kitabı. Türkiyenin bunalımlarınınsa farklı bir yönden ele alındığı bir başyapıt. 'sersemlikleri koruma ve geliştirme ve yayma vakfı' adı altında çoklarının üyesi olduğu çatıyı da bize yıktıracak cinsten.
(bkz: okunması gereken kitaplar)
içinde yakın tarihe ait bilgiler barındıran harika bir tarık buğra romanı.
(bkz: yanıyor tüm gençliğim)
(bkz: canakkale icinde/#119682)
Bir Tarik Bugra romani.