bugün

ben kendimden çok ümitliyim valla.
Aslolan gerçek.
Şu anki gençlik anne babaların eseridir, sorun ailelerde. Bi genç olarak söylüyorum bunu.
Öyle arkadaşlarım ve aileleri var ki, adam dışarda ölse kalsa haberleri olmıycak, umursamıycaklar nerdeyse. Okullara, özellikle özel okullara bakıyosunuz ki nerdeyse aile uğramamak için okula vermiş gibi (bunu ben de gördüm, öğretmen tanıdıklarım da söylüyo) kimse doğruyu yanlışı anlatmıyo çocuklarına, ya fazla kısıtlıyolar ya da özgür bırakalım derken ipin ucunu kaçırıyolar. Yani sorun gençler değil, onların aileleri. Daha geçen gün vardı kadın küçücük çocuğu aracın arkasına bağlamış. O çocuk olayın etkisinde kalırsa, düzgün bi insan olabilecek mi sanıyosunuz? Anne çocuğunun hayatını bitirdi belkide.
Bi kitapta geçen bi olay vardı. Anne kocasının ölümünün ardında kimsenin onun yerini almasını istemiyo, oğlunun evin erkeği olmasını engelliyo, çocuğun evin babası gibi yaptığı her şeyden sonra cezalandırıyo ya da kızıyo bağırıyo. Sonuç? ilerde o çocuk evlendiğinde düzgün bir ebeveyn olamıyo, babalık yapacağı kocalık yapacağı her şeyde pasif kalıyo, evlilik hayatı yitip gidiyo anlayacağınız. Çocuğun en düzgün eğitimi ailededir, aile düzgün olmazsa çocuklardan bi şey beklemeyin, onları suçlamayın.
güncel Önemli Başlıklar