bugün

çünkü ciddi manada gençleri yönlendirme de , ileriye dönük bilinçlendirilme de tüm öğretmenlerimiz eksik, ve öyle bir eğitim sistemi içindeyiz ki gireceği sınavı daha 2,3 ay öncesinde öğrenen öğrenciler var.
Benim gibi orta yas kusagindakiler için gözlem yapmak biraz daha kolay. Neden ne yapacaklarını bilmiyorlar? Cevabi birden fazla ben sadece önemlileri yazacağım;

-bir çok şeyi hazır buldular. Zamanın ruhu boyle emretti onlarda çiğnemeden sindiremeden mideye indirdiler vitamin alamadılar tukettiklerinden.
-aile yapısı gittikçe değişen bir toplumumuz var ve maalesef genç zihinler icin görece rahat olan bu aile ortamı zamanla çok kotu deneyimlere neden oluyor.
- malum iletişim cagindayiz. Gerek televizyonlardan gerek internetten gerek yazılı medyadan olumlu olumsuz binlerce dezenformasyona maruz kalıyorlar. Kendini yetistirebilenler farkindaliklari sayesinde kurtuluyorlar fakat bir çoğu bundan olumsuz etkileniyor.
-son olarak aci bir tespit yapacağım bunun için genç kardeşlerinden özür diliyorum. Çok hazircisiniz arkadaslar herşey ayağınıza gelsin istiyorsunuz. Toplum evet dejenere olmuş ama bizim sizden başka umudumuzda yok.
bilmedikleri için genç diyoruz onlara zaten, bilseler gençler değildirlerdir.
Çünkü yapsan olmuyor, yapmasan olmaz. Kaldık öyle ortada yeni sünnet olmuş çük gibi.
Hep büyük şeyler yapmak istiyorlar lâkin, ne yapacaklarını bilmiyorlar.
Hedefleri olduğunu hissediyorlar ama azıcık sorgulayınca, ortada kayda değer birşeyin olmadığını anlıyorlar.
Tozpembe hayatın boşvermişliği bizi bitiriyor.
Herşeyin en iyisini zaten yapıyorlar felsefesi bizi çok etkiliyor.
"Bir sana kalmıştı zaten" gibi söylemler kafamızı kurcalıyor.
Gereksiz reklamlar ve gereksiz medya beynimizi ister istemez komutluyor.
Gereksiz gereksinimleri elde ediyor, mutlu olacağımıza mutsuz oluyoruz.
Sürekli "amaan sonunda ölüm var" diyip geçiştiriyoruz.
Aslında bir patlayıcıyız, patlayacağımız zamanı ayarlarken barutumuz bir kum saati gibi yere dökülüyor...