bugün

kişiden kişiye değişen hayallerdir.

genel olarak: bilimum güzel kızla ilişki yaşamak, en güzel arabalara binmektir. daha sonrasında ise; hayal içinde yaşayıp, bok içinde ölmek evresine geçilir.
toz pembe hayallerdir.

örn: iyi para getiren bir iş, kendine ait bir ev, güzel bir eş ve çocuklar, araba, mutlu süren bir hayat.
zamanla "kururlar".
saf ham tertemiz aşk... gibi olanlar.

lakin şimdilerdeki iç ses : "bsg lan. tek salak ben mi kaldım buna inanan?" demesi sebebi olan hayallerdir.
zamanla yalan olurlar.
yirmi beş yaşına gelmek kendisinden beş yaş büyük bayanla çıkmak.

+şimdi yirmibeşi fazlasıyla aştım ama öyle bir hayalim olduğunu bile zor hatırladım.demekki gençken kurduğumuz hayallerde gençken önemini kaybediyor.
hasılı içinde bulunduğumuz boşluğun yaşı olmuyor;hayal demek boşlukları doldurmak demek.

edit:gençken bu boşluklar daha derin ve drenajlı oluyor.bu sebeptendir ki gençliğimizde sondajladığımız hayaller zamanla doluyor kapanıyor.
gençlik dizilerine benzeyen hayallerdir.
zaman geçtikçe sadece kaybdilen değil, garip bir şekilde anlamsız da gelen hayallerdir.
keşke birkaçının peşine takılıp gedebilse insan...
toz pembe bulutların fonda olduğu hayallerdir taki biri gelip de o bulutu elleriyle dağıtana kadar.
şu an kurmakta olduğum hayallerdir. güzeldir, dozunu kaçırmadıkça geleceğe etki eder. genç birinin yaşama amaçlarından biridir kurduğu hayaller, onlara ulaşma umudu vardır ve o, kıyısından köşesinden başlayarak adım adım gider hayallerine.. bide güzeldir hayal kurmak, insanın kafasının farklı dünyalara götürülmesini sağlar.
3 kişi birleşip (izmir)foçada ev almak gibi olmayacağı başından belli olan hayallerdir.
üniversiteden mezun olunca arkadaşlarla toplaşıp mezun olunan bölümle alakalı şirket kurmak.
o çoook aşık olduğun insanla evlenmek, en az bir kız bir erkek çocuk sahibi olmak.* *
ünlü olmak, zengin olmak, paraya para dememek...

insan sonradan anlıyor paranın hiç birşey olmadığını...
new york'ta çatı katı bir daire satın alıp, plaktan gelen edith piaf şarkılarıyla new york'un ışıltılı gecesine kırmızı şarapla eşlik etmek. *
sevgilinin olması, güzel olması, sexy olması, iç çamaşırı giymemesi devamında bizim eve gelmesi diye uzayabilen hayallerdir.
lisedeyken zengin olmayı, üniversitedeyken memur olmayı hayal etmek
yaş ilerlediğinde "ne saçma hayaller kurmuşum" denilen hayallerdir.
tüm dünyayı gezmek, astronot olmak, militan olmak, yan flüt virtüözü olmak, cumhurbaşkanı olmak... gençtim o zamanlar...
az iş çok para, var mıdır böyle birşey? gençlik işte.

büdüt: vardır elbet ama onlar bize gelmez!
karıyı boşayıp sıfır mersedes alacaktık
hafta sonu iki yavru kapıp
boğaz yolunda o biçim fiyaka atacaktık!
pardon bu rıza nın hayaliydi sanırım.
(bkz: ah ulan rıza) *
bisiklet ile dünya turuna çıkmak...hala geç kalmış sayılmam aslında ama tek başına yapılası bir iş değil sanırım...