bugün

sgk primi yatırmak istemeyen işverenin verdiği eleman ilanıdır.
genç, dinamik, emekli eleman aranıyor. ücret dolgundur. *
edit: e ehliyeti de olsun.
bu saatten sonra hic bir calisanin ulasamayacagi mertebe.
günümüz türkiyesi'nde aynı cümle içinde geçmeyecek olan üç kelime..
dinamik genç bulma sorununun baş gösterdiği şu günlerde, ütopya değeri taşıyan cümleciktir. haftanın sadece bir günü izin yapabilen, diğer günlerde deyim yerindeyse kanı iliği sömürülen bir nesil olduğumuz için, emekliliğin lafını bile edemiyoruz. *
emekli fakat sözlükte çılgınca entry giren kişidir.*
emekli olduktan sonra ege veya akdeniz kıyısındaki sayfiye yerlerinde ev alıp yerleşen, her sabah çakma adidas eşofmanlar ile yürüyüşe çıkan yurdum emekli profili.
bunların en pis tarafı, yaşlarından dolayı komplekse girdikleri için, asla kendi yaşıtlarıyla arkadaşlık etmezler. benim gibi 30'ları geride bırakıp 40'ına gelmiş birini buldular mı esir ederler. (çünkü daha gençlerin muhabbetini de bunlar anlamaz). akranlarının sürekli hastalıktan vs bahsettiği için onlarla sohbet etmeyi sevmediklerini söylerler.
bunların daha bi en pis tarafı; eğer kendileri iyi bir görevde bulunmuş ise, bunu ballandıra ballandıra anlatırlar. "yok efendim ben emekli hakimim, ben emekli maliye müfettişiyim, ben hede oldum, hödö yaptım" gibi. yok kendisi sonradan parayı bulmuş bir müteahhit, esnaf emeklisi falansa, o zaman da çocuklarının hayatta ne kadar başarılı olduğunu saatlerce anlatırlar. o da yoksa, o zaman damadı ya da gelini ile övünürler.
bir de bunlar kaç tane evi olduğundan başlayıp, her birinin kaç para değerinde olduğuna, bankada ne kadar parasının, evde ne kadar nakit bulundurduğuna kadar tüm mal varlıkları hakkında detaylı raporu kendiliğinden verirler.
özetle çok pis olur genç dinamik emeklinin muhabbeti. yaşadığım yerde bunlardan çok var, ondan biliyorum. gördüğünüz yerde kaçın derim ben.
muhtemelen 40'ında emekli olmuş türk vatandaşıdır.