bugün

Çok enteresan bir futbolcuydu.

Hep bir savaş ve mücadele hali.

Mesela gattuso deyince insanın aklına hiç ayağında top olan bir adam gelmez.

Ya markaj yapıyordur, ya pres yapıyordur, ya kavga ediyordur.

Futbolcu ama topla işi yoktu yani.
kardeşi 37 yaşında hayatını kaybetmiş.

https://www.ntvspor.net/f...aa95#.XtZAAQZz8O8.twitter
görsel
Her takıma lazım futbolcu tarzıydı.

Futbolcu olmasa kesin mafya olurdu.

Teknik direktörlük ayrı biz meziyet şimdilik o konuda kariyeri nereye gidecek belli değil...
Leş gibi kötü teknik direktör. Evet
gelmiş geçmiş en sert , agresif futbolculardan biridir.

günümüzde dinamo orta saha'nın tanımıdır.
Şu anda italya Serie b de pisa yi çalıştırmakta olan teknik adam. Takımın maç başına​ attığı+yediği gol ortalaması 1 bile değil. Böyle bir takım futbol tarihinde olmayabilir.
Orospu çocuğun teki ama iyi futbolcuydu.
deli futbolcuydu ama iyi futbolcuydu.
bende forması vardı, bir arkadaştan çalmıştım. mücadeleci orta sahanın tanımıdır ayrıca.
Emre Belözoğlu'nun sadece Daha sinirli versiyonu.
Mücadele gücü yüksek,kaliteli bir defansif orta sahaydı.
Bir adet Faşist Klavye Erkeği ! Çapsız bir de Gattuso reyizin Nickini almış. Gattuso abi okuyosan senlik bir durum Yok sakin ol.
(bkz: bordo klavyeli)
bugün yolda yürürken karşılaştığım bana tip tip bakıp omuz atan şahsiyet. tabi ki büyüksün abi deyip yoluma devam ettim.
zamanında ac milan da beraber oynadığı zlatan ibrahimovic ile tüm antrenman boyunca dalga geçip kızdırdıktan sonra odaya giderken çöp kutusunda kendini bulmuş olan delioğlan.

thiago silva nın yalancısıyım.
(bkz: tatlı)
mahalledeki kasap nuri abiye benzeyen futbolcu. evet.
Tipik Sicilyalı, tokatlamalık bücür.

Emre belözoğlu'nun şereflisi.
aq dum çirkini sen nasıl itlayansın lan?
orta sahasında bu adam olmayıp pirlo olan takım savunmada büyük sıkıntı yaşardı. savunmada iki kişilik oynardı, varsın hücumda pilavlık sayılsındı.
Türkiye'de doğsa kasap olacak futbolcu. Evet.
uzaktan şutu kötüdür.uzun değildir.yetenekli değildir.pas özelliği iyi değildir.sürpriz golcü değildir ki bir ara 5 sene gol atamamıştı.ama 13 sene dünyanın real madrid'den sonraki en büyük klübünde forma giydi ve 335 maça çıktı.335 maçta 9 gol atmış ki dos dediğimiz mevkiide de oynamazdı ambrosini gibi,orta sahanın ortasıydı bu adam.

peki neden böyleydi.tek neden,işini severek yapardı.şimdi zidane,hagi,maradona gibi virtüözler varken gattuso'ya işini severek yapardı demem abes gelebilir ama kesinlikle onlardan daha çok işini severdi.kendisinin de belirttiği gibi belki de futbolcu olmak için hiçbir meziyete sahip değildi.ancak o kadar futbolu severek oynar,o kadar kazanmak isterdi ki tüm açıklarını kapatırdı.37 yaşına kadar forma verilen her maçta,1. dakikadan 90.dakikaya kadar,rakip kaleciden rakip forvete pres yapar,topu kapardı,dikine oynardı.

dünyanın gelmiş geçmiş en azimli,en kazanma isteği olan futbolcusuydu.
oyuncular bana güvenmiyorsa siktirip giderim diyecek kadar delikanlı bir adam.

edit: burası real ya da barcelona değil, oyuncular ortaya taşşaklarını koyacaklar öyle oynayacaklar dedi açık açık. vay aq.

ben ofi'ye gidiyorum beyler. ofi miydi lan takımın ismi?
yunanistan süper ligi takımlarından ofi'nin teknik direktörlüğünü yapan psikopat sicilyalı.
kasap denince akla ilk gelen futbolcu.
güncel Önemli Başlıklar