bugün

beni delirmeye sürükleyecek durumdur. ilerleyen zamanlarda çok şey yazacağım bu konu hakkında...
işe yarar fikirleri olan insana maddi destek sağlanır, yeter ki kafa çalışsın.

pm atın.
Zaten eline para geçse bulunduğu ortamdan sıyrılıp , kendine yeni bir dünya yaratabilecek kişidir. Maddi imkansızlığın aq
vizyon sahibi adam parayıda bulur planıda yapar işide kurar

ama vizyon sahibiyim diyip kahvede okey oynarken "yaa şurdan 2 dönüm tarla kapatsaydık zamanında şimdi köşeydik" diye ağlayan adam hiçbir sikim yapamaz.
Geniş vizyon sahibiysen parasız kalmazsin.
Tanım:geniş vizyon sahibi olduğunu düşünüp aslında olmamaktir.
deli derler her seferinde.

çünkü;

bu ülke de paran varsa adamsın diyebilecek kadar para göz, insanlıktan çıkmış ve etini, vicdanını, ruhunu satacak insanlar var.

benim param olsa; hepsinin ruhunu satın alırım. bu dönemde en önemli şey çünkü.
ayırca eğer paran yoksa deli derler dedim. doğru paran varsa girişimcisin, paran yoksa deli
paran varsa işin yoksa bir planın var, fakirsen ve işin yoksa çulsuzsun.

bu dünyanın düzeni böyle...
yeterince geniş vizyonlu olunmadığının göstergesidir efendim. Zira geniş vizyonu olan insan parayı en geç orta vadede bulur. istisnası yoktur, olsa bile kaideyi zaten bozmaz.
Daha henüz yolun başında olduğunuzu, yapmanız gereken çok şey olduğunu gösterir.
Eger parasiZsa vizyon sahibi degil demektir. Cunku vizyon sahibi bir insana 1 tl verirsen, kisa bir sure sonra milyoner olabilir. Kendimden biliyorum. Vakti zamaninda bir tl ile cikmistim bu yola. Simdi ise.....

Evet simdi de sadece 1tl ye sahibim. Neden? Cunku benden bi bok olmaz amk. Aaah ah. Nerede o eski vizyonlar..