bugün

yerliymiş. şok oldum. fiyatına göre 10 numara alet. yerli malı yurdun malı.
xda internet sitesindeki bağımsız bir geliştiricinin yaptığı rom'u kendi rom'larıymış gibi yazılım güncellemesi olarak veren firma. düpedüz hırsızlık yapmışlar.
Ben bu telefondan bezdim artık. Şarj konusunda hiç ama hiç güven vermiyor. Bazen kilitleniyor reset geliyor ve şarj yüzde 15 oluyor. Her zaman beni yarı yolda bıraktı. Tamam hızlı ama güvensiz. Düşünen arkadaşlar şiddetle vazgeçsinler.
tümgeneral olmuştur.
Almayın aldırmayın, androidone projesinde olup güvenlik güncellmelerini bile zamanında vermeyen zavallı firma.
aşırı kalitesiz telefon markası.
çok kalitesiz telefon markası bir aralar bir modelini kullanıyordum 2 haftada bir bozuluyordu sonunda samsung a geçtim.
işi Facebook ile olan, çağı yakalamaya çalışan amcalar ve teyzeler için yeterli olacak telefon, onun dışında pek işlevi olmayan yerli marka(öyleymiş).
coğu modelinde kronik bir şarjz soketi problemi var tavsiye etmem.
O kadar rezil bir telefon markası ki anlatamam. Şarj konusunda hep beni yarı yolda bırakıyor. Bir navigasyon açıyorum yarım saatte 100 de 100 den 20 ye iniyor. Gittik ucuz diye aldık sinir krizi geçirttiriyor bana. Gideceğim Huawei yin amiral gemisini alacağım yetti beh.
Hemen hemen çıkartığı her telefon modelinde epidemik bir sorun çıkan ve daha kötüsü bu durum epidemik olsa bile tamiri için kullanıcılarından para isteyen telefonu yerli olmayıp, kendisi yerli olan firmadır.

Mesela örnek vereyim. GM 5 Plus gibi çıktığı dönemde güzel özellikleri iyi fiyata sunan f/p telefonunun ekran kenarındaki plastik çıtanın çatlaması ve bunun sonucunda da ekranın gövdeden ayrılması gibi bir epidemik sorun vardı. Bu sorunun çözümü için nasıl bir tarasıma sahipse telefonun ekranının değişmesi gerekiyordu ve maalesef çok kişinin canını yaktılar kendilerden kaynaklanan bir sorun olduğu halde.
uygun fiyata telefon sunan telefon markası ama genelinde kronik bir soket sorunu hasasiyeti var.
3-5 ay kullandıktan sonra ciddi şarj problemleri yaşatan marka. bataryası ayrı şarj soketi ayrı sorunlu. ayda bir soket değiştirmektense gidip yenisini almayı tercih ediyorsunuz. üstelik tüm cihazları için aynı şey geçerli.
Ne olduysa tüketimi düşen marka tabi Çinli markalarında etkisi var gerçi bütün markalarda var.
Bunun telefonunu ne de televizyonunu almayın aldırtmayın arkadaşlar. Resmen bu 4. Olacak batarya değişiminde. Yorumlara bakın hep sorunlu diyor. Nefret ettim resmen.
Yerli çöp marka.

Nokta....
Hayatımdan soğutan rezil telefon markası. 3 kere batarya değiştirdim iki tane şarj soketi. Şimdi gene batarya s.o.s veriyor. Nereden gittim aldım başıma bela ettim bu markayı. Almayın aldırtmayın efendim.
Sanırım bu telefonlarda şarj soketinin bozulması kronik. General mobile kullanıpta şarj soketinden dert yanmayan birini görmedim.

Piyasadaki En dandik markalardan biri. Ucuz diye sakına tercih etmeyin. Biraz daha para biriktirip farklı modelde bir telefon alın..
görsel
görsel