1. 1.
  gerçek gündem yazarı nazım güvenç'in 19 aralık 2009 tarihinde kaleme aldığı yazı.
  çok değerli genelkurmay başkanı'nı göreve davet ediyor. olmuyor yapması gerekenleri sıralıyor.
  tebrik ediyoruz kendisini.

  yazı şu anda yazarın arşivinde dahi yok, anlaşılan kaldırılmış. fakat yazıya ulaşmak için google'dan aratmanız ve daha sonra "cached" diyerek ulaşmanız mümkün.
  yazıyı neden kaldırdıklarına gelince, büyük ihtimalle utandılar. ya da yaklaşan yerel seçimleri düşünmüş de olabilir. malum chp'nin arka bahçesinde böyle bir yazı çıkması oy kabettirir sözde sosyal demokrat chp'ye.
  -1 ... mirnettin
 2. 2.
  paşam,

  allah yardımcınız olsun, düşmanınız çok bu ülkede.
  5 -2 ... cany13
 3. 3.
  sayın genelkurmay başkanı;

  sizi ve türk silahlı kuvvetlerini kötülemek için yapmadığımız oyun, katakulli kalmadı ama görüyoruz ki türk silahlı kuvvetleri hala dimdik ayakta duruyor. biz yetmezmiş gibi bir de, allah ın cezası pkk sorunu var sürekli şehitler veriyoruz ve bu yüzdende sizin üzerinize geliyoruz ama siz hala dimdik ayaktasınız tebrik ediyoruz.

  bu türk silahlı kuvvetlerini kötüleyip, yıkmaya çalışanlar zaten belli o yüzden isim vermeme gerek yoktur umarım.
  (bkz: güçlü ordu güçlü türkiye)
  (bkz: ne mutlu türküm diyene)

  not: şimdi akp sempatizanları ve bir kesim aşırı islamcılar basın eksilere.
  6 -1 ... off pff genc
 4. 4.
  sikerim mektubu. ilker başbuğ memleketin kötülüğünü mü isteyecek be? bunu düşünen gitsin intihar etsin. kimse görmüyor mu başbakan'ın ilker başbuğ'u nasıl susturduğunu. başbuğ'un en ufak ses tonu yükselmesinde darbe söylentileri ayyuka çıkmıyor mu?

  körmüsünüz be!!!
  ilker başbuğ'un sonuna kadar arkasındayz. bugün bildiri yapıp ordunun ihtiyaçları için liste çıkarsa elimde olanı anında düşünmeden veririm. birileride olmayan darbelerle yıpratsın ilker başbuğ'u.
  6 -2 ... the answer
 5. 5.
  Sayın genelkurmay başkanım;
  Lütfen sınırdaki özel birliklerin sayısını artırın da acemi erler ölmesin ...
  1 -1 ... kosemko
 6. 6.
  sayın genelkurmay başkanım;
  şu vatan haini darbecileri atın içinizden de işinizle ilgilenin, bütün silahlı kuvvetler olarak. artık ülke içinde, lojman içinde güvenliği sağlayamayan bir kurum görüntüsü vermeye başladı tsk.
  -6 ... darkranger
 7. 7.
  satilmis ve cia destekli yazarlarin yazdiklari türden mektuplardir. bunlar genelkurmay baskanina acik mektup yazarlar ama nedense hic dagdaki teröriste onlari besleyen lojistik destek saglayanlara hicbir mektup yazmazlar...

  ama "cok vatansever" insanlardir kendileri. biz biliriz onlari.
  3 ... paganviodio
 8. 8.
  ağustosta zaten emekli olacak. nedir bu ayak anlaşılamamıştır ?

  ayrıca sayın paşa.

  açılımı başlatıp pkk yı moralize eden siz değilsiniz paşa rahat olun. siz emekli olsanızda pkk nın redbull u açılım olduğu sürece malesef şehidler daha çok gelecek.

  tabi bu vicdansız yüzsüzler aynı şeyi yeni komutana da yapacak .
  2 ... klauss
 9. 9.
  paşam,

  bazıları terörizmi hortlattı, kabağı da size patlatmaya çalışıyorlar. merak etmeyin, türkiye cumhuriyeti'nde büyük bir kısım bunun farkında. farkında olmayanlar da önemsiz insanlar zaten. siz merak etmeyin, bu halk neyin ne olduğunu biliyor.
  2 ... cany13
 10. 10.
  sayın paşa

  eğer hergün bu analar, babalar böyle ağlıyacaksa. Hergün insanlar doğudaki şehitler için gözyaşı dökecekse, ey paşa sen neden hala duruyorsun.

  (bkz: yönetim istifa)
  -2 ... saaat