1. 1.
  Genelkurmay ın, askerin din düşmanı olmadığını göstermek için yaptığı propaganda.

  --spoiler--
  Personel cenaze ve vakit namazlarına katılmalı

  Genelkurmay ın Ergenekon Mahkemesi ne gönderdiği belgelerde, TSK nın din düşmanı olmadığı yönünde propaganda planları yapıldığı bilgisi yer alıyor. Belgede, üst düzey bazı yetkililerin camiye, hacca gitmeleri ve kurban kesmeleri gibi planlar yapmaları gerektiği anlatılırken, bu uygulamanın çok kritik olduğu ve TSK ya zarar verebilecek niteliğe ulaşabileceği belirtiliyor.

  TSK din düşmanı değil

  Ergenekon davasına bakan istanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi nin internet Andıcı ile ilgili soruşturmasındaki talebi üzerine, Genelkurmay Başkanlığı nın Bilgi Destek Dairesi ne ait harddisklere ilişkin bir rapor hazırlandı. Raporda yer alan Dikey, Kopyası ANA KONULAR- AÇIKLAMALI KISA, yatay a4” isimli belgede, TSK nın din düşmanı olmadığı yönünde propaganda yapılması gerektiği anlatılıyor. Psikolojik hedef: TSK din düşmanı değildir sözleriyle başlayan belgede, TSK& ya yönelik din düşmanı olduğu yönünde propagandalar ve bunu aşmak için yapılacak karşı propagandanın hedef kitlesi gibi çok sayıda çalışma bulunuyor.

  Cenaze namazına katılın

  27 Nisan e-muhtarısının ardından hazırlandığı anlaşılan belgede, icra edilecek faaliyetler başlığı altında, yapılması planlanan çalışmalar şöyle sıralanıyor: TSK personelinin, kalabalık bir kitle olarak cenaze namazına iştirak etmesi, bir kısmının vakit namazlarına da katılması “Üst düzey emekli personelin camiye gittiğine dair haber yapılması Mezuniyet töreninde bir teğmenin başörtülü annesinin görüntülerinin TV de verilmesi Televizyonda yayınlanmak üzere, Erlere kışlada din dersi veriliyor konulu bir film hazırlanması Uğurlama töreninde kurban kesilmesi ve bu uygulamanın TSK da her fırsatta icra edildiğine dair medyada haber yapılması Seçilmiş emekli personelin hacca gittiğine dair haber yapılması.

  Taraf
  --spoiler--
  ... kusurlu