bugün

bir işletme müdürünün genel müdüründen eleman isterken yaptığı bir şakanın olası sonuçları

-uğur bey, tüm veterinerleri ziraatçileri işten çıkardınız. ben burda yalnız kaldım. önceden dört kisinin çalıştığı yerde şimdi bir tek ben kaldım.
-iyi ya işte oraya seni müdür yaptık.
-ama biliyorsunuz yeni evliyim. evlendikten iki gün sonra mecburen geldim. gece mesaisine de kaldığımız için, yollarda karlı zaten 20 gündür eve gitmedim. yeni evliyim insaf yahu.
-tamam tamam. nasıl bir eleman istersin?
-(nasıl soru bu ya diye düşünüp espri yapılır) bayan olsun güzel olsun genç olsun.
-yenge duymasın.
-ya işe alacağız yatağa almayacağız.
-belli mi olur sana. ve gülüşmeler...

iki gün sonra.
-sana bir eleman buldum. hemde tam istediğin gibi.
-nasıl yani.
-hem genç, hem güzel, hem yeni mezun az maaş vereceğiz. hala istiyorsan alacağım işe.
-oo iyi hemen gönder.

bayan arkadaş işe alınır. ilk başlarda kızın tembel ve şımarıklığı nedeniyle kavgalar edilse dahi zamanla orman, doğa, yüzme havuzu, ırmak, çim ve güllerin arasında hep başbaşa kalmaktan arkadaşlık ilerler ve cinsel ilişki başlar.

-nasıl memnun musun yeni elemandan?
-memnunum sağolasın müdürüm.
-iş yapıyor mu?
-işlerle ilgilenmiyor pek. hayvanlar, kümesler kokuyormuş, kirliymiş gitmiyor bile yanlarına.
-ee ne iş yaptırıyorsun?
-raporları yazdırıyorum.
-gönderelim gitsin ya sana zor oluyordur.
-yok yok. neşesi yeter. ortalıkta dolaşsın dursun bir iş yapmasın önemli değil.

zamanla işletmede ve şirket merkezinde duymayan kalmaz. hanım da duyar ama inkar edilir elbet. hanımın zoruyla işten çıkartmak zorunda kalınır. iyi değildir böyle şeyler. gerçi biz bir zararını görmedik. kız da iyi bir referans mektubu aldı. daha iyi bir iş ayarladım. zaten sahada çalışmayı sevmiyordu, masa başı işi iyi oldu. * * * *
sözlüğe özenmektir. bayan mod bayan yazar derken cozutmanın son noktasıdır.
güncel Önemli Başlıklar