1. 1.
  Satılıktır net.
  1 -3 ... gezi parki direniscisi
 2. 2.
  genel başkanı sevmiyorsam niye o partiye oy vereyim peki gerizekalı? sonuçta iktidar olsun, başbakan veya cumhurbaşkanı olsun diye o adama oy vermiş olacağım. eğer iktidar olursa o adamın kuracağı kadroların beni yönetmesi için oy vermiş olacağım. niye sığ bir şekilde ambleme oy vereyim? o zaman eleştirdiğim akplilerden ne farkım kalıyor benim? işinize gelince koyun akpliler, işinize gelince satıcı chpliler. yok öyle yağma. kusura bakma da gamze akkuş ilgezdiler, eren erdemler beni yönetecek kapasiteye sahip değiller. haydi tatlı su solculuğu oyununuzu başka bataklıklarda oynayın. seyit rızayı baş tacı yapan nuriyeciklere sahip çıkan adamların yeri chp değil. cumhuriyet ve atatürk birilerinin tapulu malı da değil. hadi başka kapıya anam. siz bakırköy, şişli, kadıköy, izmir falan takılın böyle.
  1 -1 ... whipple
 3. 3.
  memleketin sorunu da bu. kardeşim bir partiyi neden desteklersin? koşulları sağlayan, yetkin parti üyelerinin bu ülkeyi yönetebileceklerini düşündüğün için. Genel başkan eğer bir partiyi doğru yönetemiyorsa, yolundan sapmışsa elbette o partiden uzaklaşmak ve daha iyi alternatiflere yönelmek gerekir. körü körüne bağlanıp ülkeyi uçuruma mı sürüklemek gerek? bize düşünen, sorgulayan, araştıran ve gözü açık nesiller lazım. yoksa sonumuz hüloooooo hikayesi. (bkz: akp destekçisi)
  ... goregrind
 4. 4.
  bir takımın başkanını sevmiyorsun diye takımı desteklemeyi bırakmazsın. çünkü takım dediğin hobidir şampiyon olur ya da olmaz sevinirsin üzülürsün senin yaşam kaliteni geleceğini vesaire etkilemez. ama desteklediğin partinin genel başkanı boş beleş vasıfsız o partinin geçmişine yakışmayan bi adam olursa bi şeyleri değiştirmek adına partini bi dönemlik de olsa desteklemekten vazgeçebilirsin. çünkü burdaki mesele bi senelik şampiyonluklar anlık mutluluklar değildir. senin benim çocuklarımızın torunlarımızın geleceğidir. bunu anlamayan sığırlara da nefes tüketmeye gerek yok zaten.
  2 -1 ... sosyalalkolik