1. 1.
  Aksini iddia eden Türk müziğini bilmiyordur. Net.
  2 -3 ... serefsizimbenmaklimagelmisti
 2. 2.
  arabeski türk müziğinden sayan birinin başlığı olup bu arabesk Türk müziğini zehirlemiş ve zehirlemeye devam etmektedir. ayrıca biri kuru tıngırtı ile mozartın müziklerini bir tutmak komiktir.
  -2 ... yol tengri
 3. 3.
  Mozart mezarında gülmekten tekrar öldü delikanlı haberin olsun.
  2 -1 ... ebu zindik
 4. 4.
  Bizim dolmuş şöförü hep orhan-ferdi-müslüm dinler.
  Yarın sabah "abi gencebay türkiye'nin mozartı mıdır" diye soracağım hemen. bakalım engin müzik bilgisiyle ne cevap verecek.
  -1 ... arabali ruhsuz
 5. 5.
  Sanki müzikolog Bazılarının bizans nameleri diye nitelendirdiği Türk sanat müziği temeline kendince bir yol çizerek ortadoğu tavır ritm ve nameleriyle bezeyip süsleyerek farklı bir tarz oluşturmuş, beste güfte ve yorum olarak komple bir sanatçıdır. Kendi müziğine arabesk değil türk müziği der orhan baba. Müzik bu sabit kalmaz illa ki zamanla etkileşip zenginleşecek. Ona bakarsanız özellikle gazino kültüründen sonra gelişen şimdiki (yaklaşık 1950 den sonra) çok sesli tsm parçalarını da eski bestekarların kuşağı beğenmiyor. Alaturka dedikleri safiye ayla müzeyyen senar sabite tur gülerman ekolü. Batı müziğinde yarım diyezlik ve koma tabir edilen buçuk vuruşluk ara notalar yok bir kere. ister orkestra ister piyano ister klasik batı müziği olsun. Oysa tsm de kayda geçmemiş 500 makam var bilinen. Böyle zengin bir müziğin farklı çeşitlerini dışlamak yada batı müziğiyle karşılaştırıp türk müziğini zehirledi iddiasında bulunmak iyi bir müzikalite zevkine sahip olmayan insanların işi. Bazıları arabesk diye dışlasa da kültür diye sevmese de bu bir döneme damgasını vurmuş bir tarz. Evet mozart kendi coğrafyasının efendisi. Ama anadoluda yetişen sanatçıların ve ozanların da en az mozart kadar kıymeti var bizim gözümüzde ve gönlümüzde. Bırakın dünya mozart dinlesin. Bizim olan bizi anlatan şarkılarımız ve sanatçılarımız bize yeter.

  Babaya selam yola devam..

  https://youtu.be/c3uVeF5RrK0
  2 ... gazeloglu
 6. 6.
  ibrahim Tatlıses bu toprakların jayz si dir.
  ... uzay muhtari